sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (24966)
  • medya (161)

  24966. Ne düşünüyorsan, neyi dillendiriyorsan onu çekiyorsun. Düşündüklerimize çok dikkat etmemiz lazım. Bugün bir kez daha şahit oldum

  dün 23:28

  24965. Gerçekten uzun süredir ders çalışamıyordum aslında daha çok çalışmaktan kaçıyordum gibi bir şey. Az önce biraz yazarak çalışmaya çalıştım ve yazıyor olmak bile çok hoşuma gitti. Sanırım daha zamanım varken çalışkan biri gibi davranacağım. Zeki ama çalışmıyor diye anılmaktan çok bunalmıştım zaten.

  dün 22:59

  24964. Az önce twitterda atavrattroll sayfasında 19 yaşındaki bir genç kızın başına gelenleri okudum. Baskıcı bir babanın, açık görüşlü bir annenin kızı olarak 16 yaşındayken yaşadıklarım aklıma geldi. Babamın ilk sevgilimi öğrendiğinde verdiği tepki, telefonumu kırması, günlerce benimle konuşmaması..   Sonra 9 yılda geçirdiği evrime şaşırdım. Şuan sevgilimi konuşabildiğim, evlenme konusu açıldığında hala kıskançlığını hissettiğim ama sen mutlu olda nasıl olursa olsun demeleri.. 20 ve 14 yaşlarındaki kız kardeşlerimin kolayca ilk aşklarını yaşadıklarını düşündüm.. ailede ilk çocuk olmanın getirdiği dezavantajla hep ilk tepkiler bana gösterildi ama annemde babamda benim sayende kız kardeşlerimde daha olgun davrandılar. Sadece sevgili konusunda değil okul,arkadaş konularında da bu hep böyle oldu.. ama benimde en büyük şansım, hep söylediğim gibi, annemdi. Babamı hep sakinleştiren, bizimle daima dost gibi olan ve sonunda en yakın arkadaşımız olan annemdir. Babam şuan bile akşam geç saatte eve dönmemize kızarken annem sayesinde dışarda özgürce dolaşıp, eve geç dönebiliyoruz. 

  19 yaşındaki o kızın yaşadıklarını okuyunca aklıma Bunlar geldi... keşke herkesin annesi benim annem gibi olsa. Anne değilim o koruma iç güdüsünü bilmiyorum ama çok koruyacağım derken zarar verdiklerinin farkında olsalar.. despot babadan, zorba abiden anneler kızlarını koruyabilseler ve o erkekleri zamanla değiştirebilseler...

  dün 15:23

  24963. Kendi kendimi çok güzel bitiriyorum. Bir insan kendine ne kadar zarar verebilirse o kadarını verdim. Antidepresanlar da işe yaramıyor. İçten içe ölüyorum sanki ama duyanım yok. Gözlerime baksalar çığlıklarımı görürler ama kimsenin pek umrunda değilim ne yazık ki. Her gün ölmek mi bir kere ölmek mi gidip geliyorum.

  dün 13:00 dün 13:00

  24962. Kafam öylesine karışık ki.. aylardır evden çıkmayıp antidepresanlarla sakin kalıyorum. Ailem her zaman yanımda hiç kötü davranmazlar bana.. ama bir şeyler eksik. Hayatımda bir şeyler eksik. 25 yasında bir yetişkin miyim? Yoksa ufak bir çocuk mü? Karar veremiyorum. Arkadaşlarımla çıkmak istemiyorum. Geçen gün görüşmek istediğim biriyle görüştüm belki iyi gelir diye, daha kötü hissettim. Yaptıklarımdan pişmanlık duydum. Sanki kendimi eve kapatıp hiçbir birliktelik yaşamayıp sürekli uyuyarak cezalandırıyorum gibi. Ama bunu isteyerek ve bilerek yapmıyorum. Hiçbir kıyafeti kendime yakıştırmıyorum hiç makyaj yapasım bile gelmiyor yakışmayacak diye. Toparlanamıyorum.

  dün 12:00 dün 12:00

  24961. Evin içinde sürekli “Adama, kişiye, kişilere, gruplara, cemaatlere, vakıflara, derneklere hizmet işi bitti.” diye yükselip duruyorum oturduğum yerde.

  dün 11:06

  24960. Uykum kaçtı camlar full açık dolayısıyla yukarı katımdaki çocuğun yüksek sesli telefon konuşmalarını fazlasıyla duydum. Daha önce de duyuyordum da çok takmıyordum uykuya dalmış oluyordum genelde. Bu erkek şahıs saygın mesleği olan biri. Ancak konuşmalara sok oldum. Bi kızdan bahsedip dururdu başka bağırarak konuştuğu tel görüşmelerinde hep adını duyardım. Bu sefer de o kızla konuşuyordu. “Ben senle ciddi bir şeyler istiyorum sen farklısın” bi ton laf anlatıyodu. “Benim tek gecelik ilişkilerim oldu ve kandırdığım kızlar oldu açıkça söyleyeyim ama senle apayrı bisi istiyorum” demesi bende direkt ne itici çocuk hissi yaratmıştı. Sonra konuşma  bitti bir arkadaşını aradı. Arkadaşına kızla konuşmasını anlattı ve söyle bitirdi; “bak sakın x’e y’ye anlatma daha. Ben kızı s*** öyle anlatırsın” 

  Bu erkeklerin kızlar hakkında böyle konuştuklarını duymak kanımı dondurdu. 2 dk önce kızla sevgili olmak adına dökmediği laf yoktu. 2 dk sonra küfürlü konuşmanın konusu oluyor kız. Gerçekten üzüldüm ve dehşete düştüm yazık. Sanmıyorum ama belki sözlük okuyordur bahse konu kiz ve girdimi görür belki bir umut:(

  dün 03:45 dün 03:53

  24959. yeni tanıştığım insanlara hayatımla ilgili özel konuları anlattığım için kendimden nefret ediyorum ama bazen çok konuşmak, içimi dökmek istiyorum ve kendimi durduramıyorum. sonrasında anlattığım bilgilerle ne yapabilirler ki bana nasıl olumsuz olarak dönebilir diye kendimi rahatlatmaya çalışsam da içim içimi yiyor. pişmanlııkkkk bırak yakamı.

  dün 02:02

  24958. içimde ne yaparsam yapayım asla dolmayacak bir boşluk var. Her mutlu anımda bile yakamı bırakmıyor. Hep bir olmamışlık. 

  Yıllar önce arkadaşımla ortak bir arkadaşımızın “meri ne kadar gülerse gülsün gözleri hep hüzünlü” deyişi geliyor aklıma. Bu insanla oturup tek ciddi şey konuşmamıştım üstelik. Demekki karşındaki seni okumak istiyorsa gerçekten görebiliyor.bazı kulaklara konuşacak ağız olmayışımın sebebi bu demekki. İstediğin kadar konuş seni duymak istemiyor ki. Her gün ama her gün hayat mottomu yeniliyorum bu yüzden. Farklı karakterlere esinleniyorum. Ciddileşiyorum , saçmalıyorum. Asla ben değilim sanki rolleri canlandırıyorum.

  Neden bu haldeyim içimdeki boşluğu ne doldurur bilmiyorum. Tek bildiğim artık rol yapmaktan yoruldum.

  dün 01:48 dün 01:49

  24957. Boyum 1.51.(gizlinot: yani hobitten hallice)

  Geçen sene bu zamanlar 65 kilo idim.(gizlinot: çok çikolata yemiştim, ohh yaradı:d)

  Aralık 2018’de 56.(gizlinot: iki ay kadar diyet yapmıştım)

  Şimdi 60.(gizlinot: diyeti bırakınca birden değil, yavaş yavaş aldım)

  54 kilo olmak kendi kişisel idealim, hayalim.(gizlinot: evet 40 ya da 45 bile değil((:)

  Ama böyle de gayet güzelim, 65 iken de tombiş ve güzeldim.

  Demem o ki, Bir salın kendinizi de bizi de! Yiter.(gizlinot: swh)

  dün 01:21 dün 01:25