yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (26048)
  • medya (172)

  26048. İtiraf sayılmaz ama orta yaşlı kadınların diledikleri gibi giyinmemelerine çok üzülüyorum.

  Benim annem mesela. Çok güzel, çalışkan, şefkatli bir kadın ve mükemmel bir anne. Bazen bir makyaj ürünü, saç modeli veya giysi ona acayip yakışıyor. Fakat kendini kötü hissedip çıkarıyor ve "benim yaşım geçti bunlardan, şunu yapamam" gibi şeyler söylüyor. Halbuki ben çok beğeniyorum o giydiği/yaptığı şeyi. Yaşına göre giyinmeyi anlıyorum, ama bu biraz abartılı versiyonu gibi. Kendine yakışan şeyleri giymekte çok tereddüt ediyor. Zamanında yeterince ilgi ve sevgi görmediğini düşünüyorum ve bu beni bayağı üzüyor :(

  (Çok duygusal bir girdi oldu, silebilirim belki)

  2 saat önce

  26047. sevgilimin cezaevinde olduğu dönem..

  beni içeri almamalarına rağmen, görüş günleri gider otururdum bahçesinde. diğer aileler ile sohbet halinde olmak psikolojik olarak rahatlatıyordu beni.

  aralık ayının ortası, herkes görüşe girdi. ben de oturuyorum öyle bankta. orada el yapımı bir şeyler satan amca fırtına çıkacağını anlamış; eşyalarını topluyor.

  "üşürsün geç şu kapının ağzında dur" dedi bana giderken. titreye titreye kapının ağzında dikiliyorum. hayır, elime geçen bir şey de yok bekliyorum öyle.

  içeri baktım bir ara, nizamiyede oturan kimse yok. yani gözüme kimse çarpmadı. psikolojim zaten o dönem magma seviyesinde. birden koşmaya başladım içeri. kurumun iç yapısını bilmiyorum, zannediyorum ki içerideki kapıyı açarsam onu göreceğim (binadan binaya geçiliyormuş)

  ben ara koridora varmadan, x ray'i geçemeden cezaevi erlerinden biri dur dur diyerek iki kolumdan yere yapıştırdı beni. feryat figan bağırıyorum ellerim ayaklarım azer bülbül'den beter titriyor.

  2 kadın 1 erkek yanıma doğru gelip, ere "bırak bırak" dedi.

  nizamiyeye oturttular beni. su falan veriyorlar, elimi boynumu kolonya ile ovalıyorlar.

  bayanlardan biri infaz koruma memuru, diğeri avukat. diğer beyefendi ise cezaevi katibi.

  anlat derdini dediler.

  anlattım en başından sonuna kadar. nasıl tanıştığımdan, neden böyle bir şey yaptığıma kadar. aylardır göremediğimden, mektuplarımın akıbetini bilmediğimden, öldüyse dahi öldüğünü bilmediğime kadar bahsettim.

  o günden sonra çok yakın arkadaşlar olduk onlarla. bana içeriden hiçbir bilgi vermediler, ne iyi ne kötü hiçbir şey söylemediler onunla ilgili ama sevgilerini şefkatlerini hep hissettirdiler. sevgilimin beraat edip, bizim kavuştuğumuzu duyduklarında diğer infaz koruma memurları da dahil nikah şahidi olalım diye defalarca bir araya gelip, onlarca kez kutladık.

  çok şanslıyım, güzel insanlara denk geldiğim için.

  çok şanslıyım, sevmek kelimesini sonuna kadar bir insana yaşattığım için.

  eksileyenler f tipi gardiyanları galiba.

  bugün 15:16 2 saat önce

  26046. Hayatımda hiç friends ve himym izlemedim. Karakterler hakkında espri yapıldığında anlamadığım halde gülüyorum. (gizlinot: Swh)

  bugün 10:46

  26045. Ben bir hipokondriakim!! Evet, hastalık hastasıyım. Okuduğunuz için teşekkürler. Psikolojimin dehlizlerinden nefret ediyorum.

  bugün 10:14

  26044. Başladığımız hafta aşırı dolu olacak. Yine günde 4-5 saat uyumalar, stres, 18 saat ekrana bakmalar falan. Bütün bu çaba uğraş yerine bağlansın ve sonunda biz gülelim istiyorum artık 

  Bir yanım da diyor ki, sen bir maaşlı çalışansın, bu kadar fiziksel, ruhsal yük neyine 

  bugün 06:39 bugün 06:40

  26043. hırsımı alamıyorum süslüler. 1 aylık çok yeni ve güzel bir ilişkimiz bardı ikimizinde ailesi problemliydi benim canımın sıkkın olduğu zamanlar bile onun yanında olmaya çalıştım babasının mahkemesinin açıklanacağı gün bir süre yazamayabilirim kafamı toplayamam belki dedi tamam dedim yanında olayım dedim gerek yok dedi. cuma günü arkadaşıma ben o defteri kapattım artık demiş. her şey çok güzeldi kendi kendime neden diyip duruyorum. üzülmedim sadece öfkeliyim ve çok hırslıyım biraz çocukça olabilir biliyorum ama elimden gelmiyor

  bugün 01:12

  26042. bugün doğum günüm ve uzun zamandır hissetmediğim bir huzurla birlikte geldi yeni yaşım.mutluyum.

  bugün 00:19

  26041. bütün gün nöbetteydim. bugün gelen bütün hastalar anlayışlı ve güleryüzlüydü. böyle olunca insan işini seve seve yapıyor, enerjisi yükseliyor, insanlara yardım etme isteği geliyor. üstelik inanılmaz yoğun bir gündü. bugün ben hastayım huysuzum moduna girip kimseyi üzmeyen herkese gerçekten çok teşekkür ediyorum.

  dün 22:51

  26040. Düzenli beslenmeye ve pilatese baslayıp kan değerleri alt üst olan bir ben varımdır galiba. Erasmus arkadaslarımın bana haber vermeden tekrar erasmusa basvurup daha önce gittiğimiz yere gitmeleri ve benim sürekli bunlara maruz kalmam, cok yakın arkadaslarımın benimle gram ilgilenmemeleri, iki yıl aklımın kaldığı kişinin bana iki kere dönmesi ama reddetmem, arada geçen basarısız ilişki denemeleri, üniversiteden mezun olup aile evine dönmek, tüm yakın arkadaslarımın hala üniversite okuyor oluşu.. Baskalarına göre küçük gelebilir dertlerim ama daha sayamadığım o kadar sey var ki olup biten ama benim yetişemediğim veya uzağımda kalan.. Sadece bomboş kalmak istiyorum

  dün 21:32

  26039. birkaç aydır neredeyse haftada bir gün illaki eski sevgilimi görüyorum rüyamda. sarılıyorum, şarap içiyoruz, öpüşüyoruz falan. aşırı tatlış rüyalar hepsi. "ne güzel giyinmişsin len ceket de yakıyoo" falan diyorum hatta buluşunca. o kadar da gerçekçi. gün içinde yoğunum, aklıma sık aklıma gelmiyor aslında. her sabah uyandığımda rüyalarıma şaşırıyorum.

  bilinçaltımdan çıksana şrfsz.

  dün 20:47