yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (25618)
  • medya (169)

  25618. Bugün yolda yürürken bir kız, yanındaki kıza beni göstererek “kızın göbeğine bak çok güzel, ne kadar da kaslı” dediğini duydum. ahahajah

  Bilmiyorlar ki derim ince, etim sıkı değil. Kas olarak gördükleri şeyler benim katlanma çizgilerim. Çizgiler gölge yapıyor. Oturmaktan oluşuyor onlar yumoş yumoşum yoksa. (gizlinot: Söslslsk)

  2 dk önce

  25617. Sosyal medya ünlülerin sürekli eleştirilip sayfalarca entry girilmesi ama ısrarla takip edilmesini, paylaşımları üzerinden feminist olup olmadıklarının sorgulanmasını çok gereksiz buluyorum. (Çünkü toplumsal duyarlılık dediğimiz şey sosyal medyadan nasıl gerçek manada yansıtılabilir? Tanıdığım birkaç kişi var örneğin,  kadın cinayetlerine dikkat çekerek sözde farkındalık oluşturmak içim sürekli paylaşım yapıyorlar. aslında bu durumun pekte umurunda olmadığını biliyorum. )

  Türkiye kadar kadın cinayetlerinin sayısının hızla arttığı bir yerde kadınların birbirlerini hunharca eleştirmek yerine her daim örgütlenmesi ve sivil toplum kuruluşlarını desteklemesi gerekir. Norveç’te bir kişi en az birkaç sivil toplum kuruluşuna üyedir. Ülkemizde parmakla gösterilir. Yani hassas konularda daha çok çaba göstermeliyiz. kimseyi eleştirmesem de sosyal medyadan birini gerçekten tanıdığımıza da asla inanmamalıyız. Kimse kimseyi storyden tanıma. Hele insan kendine çokta yabancılaşmışken, yanındakini bile tanıyamıyorken böylesine kahredici bir yüzyılda....

  46 dk önce 42 dk önce

  25616. Sözde ailecek oturuyoruz ve maç izliyoruz. 

  Ama ben bu aileden dışlanmış gibi hissediyorum kendimi! Mutsuzum, hemde çok. :(

  1 saat önce

  25615. Mahallenin namusu, seks objesi, korunmaya muhtaç-mış gibi görünen; etek boyundan, kahkaha sesinden, ruj renginden yargılanan bizler adına üzgünün

  1 saat önce

  25614. alkolizme doğru önlemez bir yol alıyorum. hiç de pişman değilim.

  degüstatör olmak vardı.. 

  2 saat önce

  25613. Giderken arkana bakma derler. Ben veda etmeyi bile beceremiyorum bir kez daha bunu anladım. Arkama bakmadan yaşamayı öğrenemedim hala.

  dün 20:55

  25612. Uzun zamandır işsiz olduğum için annem tarafından sürekli aşağılanıyorum. Ben de artık görüşmelere gidip gidip işe alınmadığım için kendimi yetersiz hissetmeye başladım. Bir kapana kısılmış gibiyim, nefes alamıyorum. Alıp veremediğim her nefes dayanılmaz baş ağrıları olarak dönüyor bana. Emekle, alın teriyle verdiğim onca kilo stresten koşarak geri dönüyor bana. Özgüvenimi kaybediyorum. Evden çıkmadığım için neredeyse hiç arkadaşım kalmadı. Çok yalnız hissediyorum kendimi. Perşembe günü sevdiğim çocuğun abisi evleniyor, gitmek zorundayım. Korkuyorum. Kredi kartı ekstrem gelecek, hala bir işim yok, cebimde sadece 100 lira para var, korkuyorum. Bu nefessizlik daha fazla sürerse pes edip tamamen nefes almayı bırakmaktan korkuyorum. Eğer eylül sonuna kadar iş bulamazsam ailem beni zorla küçük bir kasabaya götürecek ve gidersem buradayken olan küçücük umudum da kaybolacak, korkuyorum. Kısıldığım kapana her gün daha fazla sıkışıyorum ve nefes alamıyorum artık. Ya tam kapansın bu pencere; ya da tamamen açılsın artık.

  dün 20:26

  25611. Son girdilerin hepsinde insanların hayatına nasıl da güzel devam ettiğinden bahsedilmiş. Ediliyor arkadaşlar, akşamına bir kına gecesine gittim, fotoğraf vs atmadım ama herkes dehşet eğleniyordu. ateş düştüğü yeri yakıyor bu hayatın gerçeği.

  İnsanımız konuşmayı çok sever, ben de dahil. Ama şunu hissetmek önemli olan, kadın haklarının önemini içsellestiriyor muyuz? Mesela bu tepkiler, bir kadına bile sevgilisinin kıskançlıklarına, şiddet eğilimine dur diyebilme cesareti aşılamış mı? Mesele tam da burada. Bence nolursa olsun Görünürlük artıyor.

  Fakat Bazı paylaşımlar çok ilginç geliyor. Örnek :"Kadın bedenine bir dünyayı sığdırdı, siz bir kadını dünyanıza sigdiramadiniz." Kadının hayattaki varlığını, yaşam hakkını annelik üzerinden kutsallastirmak yanlış; yaşanan olay bir anne ve kız çocuğu barındırdığı için belki normal ama kadın cinayetleri üzerinden bakıldığında yanlış. Kadın cinayetleri bir zihniyetin ürünüdür.

  Dün kadınlar üzerinden tonla asagilayici başlık türeten ekşinin, çok saygıdeğer yazarları bugün sözlüğün gündeminde 1.sırada kalan paylaşımlar yapıyor.

  Bir İkiyüzlülük aranıyorsa eğer olayın ardından fotolar paylaşmak değil ikiyüzlülük. Peki nedir, Hemen tarif edivereyim.

  Benim üniversitede hangi kızla nasıl yattığını anlatan sınıf arkadaşımın "kadınlar size allahın emanetidir." Paylaşmasıdır ikiyüzlülük; Sofrayı toplamasını, çay servisini kızının yapmasını isteyip, uyaran annenin olaya dair paylasimlaridir ikiyüzlülük; Birisi boşandığında koşa koşa dedikoduya giden komşu teyzelerin acı dolu paylasimlaridir ikiyüzlülük.

  Bence insanların tepkilerini değil, kendimizin, çevremizin zihniyetini sorgulayalim. Yaşam tarzı, siyasi görüş fark etmiyor onu da belirteyim. Mesela Benim zengin muhitte yaşayan, çok bakımlı, havalı halamın, boşanan kızına "öyle giyinik kusanik gezip tozmali fotolar paylaşma, kocan (gizlinot: Eski kocası "bizim 1 kızımız var giyim kuşamına dikkat et, ne güzel siritiyorsun fotolarinda çok mutlusun heralde ayrılınca" mesajları atıyor. Ha bu arada Çocuğunun nafakasını geç yatırır, çocuğu görmeye ayda 1 anca gelir ama kuzenime analığı hatırlatır ) sonra mesaj atınca adama kızıyorsun, haklı adam" diyisi bir zihniyetin ürünüdür.

  Benim zengin,fakir, okumuş, cahil fark etmez çoğu kadın müvekkilimin davalık eşleri de hep bu zihniyetin temsilcisi. İgrenmek faydasız, hem erkek hem kiz çocuklarımızı toplumsal cinsiyet eşitliği hususunda egitecegiz. Harekete geçmek istiyorsak en büyük hareket eğitimdir. Sevgili Öğretmenler, çok kutsal bir mesleğiniz var, bunu çocuklara aşılayınız, siz geleceğin umudunu ekiyorsunuz. Aileler size gelince, evde birbirine medeni davranacak,çocuklar arasında ayrim yapmayacak, bir haberi izlerken bile çocuğun yanında kullandığı dile dikkat edeceksiniz. Çünkü eğitim ailede başlar. Ayrıca belirtmek lazım ki idam da çözüm degildir İdam uygulaması getirilirse sonucunda öldürmez de döver, tecavüz etmez de taciz eder. Zihniyet aynı olduktan sonra neye yarar. Nitekim aleyhe kanunlar geriye yürümez, o cani adama da hicbir sey olmaz.

  Yasalar zaten ağır ondan da şüpheniz olmasın, bizim derdimiz ceza yasalarıyla değil, onun uygulanmasını sağlayan infaz yasasıyla. Yalnız cumhurbaşkanımız en son ayder yaylasindaki salincaklara takikti tabi bilemem, o hukuksuz khk larını böyle işlerde kullanmak eline mi yapışır? evet.

  dün 19:07

  25610. Gerçekten şunu anlamladıramıyorum, kötü bir olayı sosyal medyada paylaşıp ardından gülmeli eğlenmeli hikayelere devam etmek normal mi? Dün bir sürü insan bunu yaptı. Acı haberi paylaşıp ardından gülmeli şeylere devam etmek duyarlı olmak değildir. duygu özaslan'ın paylaşım yapmaması tabi ki çok yanlış. ancak demek istediğim birkaç gün sessizliğe bürünmek o kadar zor değil. ünlü, ünsüz bir sürü kişi yaptı bunu. bu ikiyüzlülüktür.

  Edit: eksileyen kişiler bunun aynısını yaptığınız için eksilediğinizi biliyorum, gerçeği değiştirmiyor maalesef.

  dün 16:28 dün 17:19

  25609. Yaşıyacaksın Kız kendin için yaşacaksın bu hayatı en çok kendine inat mutlu olacaksın hemde en çok kendine inat

  dün 10:53