yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (25624)
  • medya (168)

  25624. Yaşıyacaksın Kız kendin için yaşacaksın bu hayatı en çok kendine inat mutlu olacaksın hemde en çok kendine inat

  1 saat önce

  25623. Instagram'da küçük bir paylaşım yapmak mı duyar kasmak oluyor? Herkes günlük hayatına devam ediyor, kendi ailesinden biri ölünce bile devam etmek zorundayız. Kimse duygu'ya yaygara koparsın, aktivist olsun eylemlere katılsın demedi ki. işine gelince feminist, gelmeyince piremses olması insanın sinirini bozuyor.

  2 saat önce

  25622. Böyle günlerde bir hashtag ile her şeye hakim olduğunu, durumun tüm vehametini özetlediğini sanan insanlardan haz etmiyorum.

  Hayatım boyunca her gün bu gerçeğin bilincinde yaşadım. "tadımızı kaçırma" oldu "duyar kasma" oldu "feminazi misin" oldu "sanane karışma sen kimsin" diyen bile oldu. Her gün kapatın gözünüzü, bir gün ilgi çekici bir ölüm olunca, diğer ölümler sizin için yeterince vahşi ve kötü değil çünkü, "dayanamıyorum bitsin bu cinayetler kadın hakkı" diye bağırın. Sonra ertesi gün en ataerkil hayatınıza, en mide bulandıran geleneklerinize dönün. Bir sonraki kellede görüşmek üzere duyarlı arkadaşlar.

  Bir de instagram'da bunun duyarını kasmadı diye insanları linç edenler var, ikiyüzlülük yapacağına bırakın bugün de devam etsin hayatına, siz sanki yarın etmeyeceksiniz. Derdini seveyim bu mu önemli olan gerçekten?

  bugün 02:35 bugün 02:37

  25621. videoyu göreli tam 24 saat oldu. insanlar komik tweetler atmaya, güzel hayatlarını gösteren storyler paylaşmaya başladılar yavaştan. suçlamak istemiyorum. hayatın gerçeği. ama bir şekilde içim parçalanıyor. en çok da o kadın gibi binlercesi olduğunu ve bizim sadece 'videosunu' görmediğimiz için haberimiz olmadığını bilmek beni mahvediyor. ne yapacağız, nasıl kurtulacağız bu zulümden?

  bugün 01:55

  25620. duyarsızlıktan nefret ediyorum. çaresiz kalmaktan,oturduğum yerden bir şeyler yazmaktan nefret ediyorum. keşke elimden bir şeyler gelse. keşke o ölen her kadın öldürülmeden 5 dakika önce yanlarında olabilsem,kurtarabilsem onları. keşke o öldüren her insanı vazgeçirebilsem. keşke sosyal medyada bir gücüm olsa,insanları birleştirebilen veya bilinçlendirebilen bir güç. veya maddi bir gücüm olsa,emine bulut’un kızına veya öldürülen her annenin çocuğuna yardım edebilsem. keşke ağlamaktan,üzülmekten başka elimden bir şey gelse. keşke arkadaşlarım hiçbir şey olmamış gibi bana sevgililerinin onları ne kadar kıskandığını anlatmasa,16 yaşındaki kızların evlenmek için kaçırılmasının mahallelerinde normal karşılandığını anlatmasa. gerçekten bıktım artık. ufacık bir umut bile yok içimde.

  bugün 00:51

  25619. Başına kötü bir olay geldiği zaman Türk milletinin çenesine vuruyor, kimsenin icraat umrunda değil. Sosyal medyada sesimizi duyurmayalım demiyorum, yazdıklarımızla yaptıklarımız birbiriyle örtüşsün diyorum. Kadına şiddeti sosyal medyada lanetleyip, ay benim erkek arkadaşım çok kıskanç bıdı bıdı yaparsam beni öldürür deyip bunu övmekle de olmuyor, erkekliğiminden utanıyorum deyip metroda hamile kadına yer vermemekle de olmuyor. Bu örnekler nereden aklına geldi diyebilirsiniz, herkes böyle değil de diyebilirsiniz ama bu ikisi bugün bizzat şahit olduklarım. Toplum olarak Çenemiz kadar icraatlarımız da konuşur dilerim ki.

  bugün 00:44

  25618. Sabah internete girdiğimde ilk gördüğüm malum video oldu, üzerinden saatler geçmesine rağmen çığlıklar kulaklarımdan gitmiyor, sanki bir el boğazımı sıkıyormuş gibi hissediyorum 

  bugün 00:41

  25617. Abim üniversite için şehir dışına gidecekken ailem baya para verip kıyafet almasını söylemişti.

  Ben birkaç hafta sonra gideceğim ama bavul alalım bile demiyorlar.

  Ben mi alinganlik yapıyorum bilmiyorum ama bavulu birkac defa dediğim halde bir şey yapmadılar, diğer ihtiyaçlarımı da söyleyemiyorum bu yüzden.

  dün 22:17

  25616. "Ben bugün ülkemden gitmek istedim"

  dün 19:17

  25615. Bugün çilem doğan’ı instagramda takip ettim. Çilem’i hatırlarsınız eşini öldürmüştü sonra sosyal medya ve sivil kuruluşların sesiyle tahliye oldu. 

  Baktım bütün fotoğraflarına, kızıyla çok güzel bir hayat kurmuş. Arkadaşları, annesi, babası, tatil fotoğrafları bile vardı. Kimseye zarar vermemiş, hatta bir hastanede çalışıyor güzel bir düzen kurmuş.

  Bunları yazarken arkada haberler açık. Karakol önünde çatışan adamlar, taksiciyi bıçakla gasp eden adam. 

  Cinsiyetçi olmak istemiyorum ancak erkekler çoğunlukla yıkıcı. 

  Çilem’in yerinde bir erkek olsaydı ne olurdu diye düşündüm. 

  Eminim başka bir sürü suça karışırdı. Belki başka kadınları da öldürürdü. 

  Biz çocukları yetiştirirken nerde yanlış yapıyoruz? Erkeklerimiz neden böyle? Sadece yetiştirilme tarzı mı?

  Çok üzgünüm çok.

  dün 19:00