yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (25485)
  • medya (160)

  25485. Şimdi hatırlıyorum da 1-2 sene öncesi tam da bu zamanlar, benim için çok uzun bir seyahatten dönmüştüm. O zamanki ben için büyük bir başarıydı bu. Roma terminalindeki (gizlinot: Roma termini) devasa yılbaşı ağaçına bir şeyleri başarmış olmanın heyecanı ve gururuyla dileklerimi yazmıştım. En önce de aşk (gizlinot: Gerçek aşk ile sevişmek yazmıştım hatta devamında da ) dilemiştim. Bunu gerçekten çok içtenlikle ve inanarak yapmıştım. -inanırsam mutlaka olurdu çünkü. Şuan Gözlerimi kapadığımda o hissi hemen duyumsayabiliyorum, Susuzluk gibi, hıçkıra hıçkıra ağlama isteği gibi, birini çok özlemek gibi çok gerçek, çok yoğun bir histi bu. Ne yazık ki sonuç kocaman bir hayal kırıklığı oldu. Sevgisizliği sonuna kadar yaşadım ve buna bile bile gözlerimi kapadım, anlamazdan geldim. Gerçekleri gördüğümde ise paramparçaydım. Özellikle bu sene o kadar çok kırıldım ki hiç umudum kalmadı, içim kupkuru. İşte böyle başkalarına bağlı hayaller kurmamam gerektiğini, planlarımın ve beklentilerimin merkezinin sadece ben olması gerektiğini öğrendim. Artık kendimi daha olgun ama tatsız hissediyorum. İçinde bulunduğum durumu sorgulamak beni böyle yaptı, daha fazlasını düşünmek istemiyorum. Yorgunum. Tekrar ümit etmekten çok korkuyorum. Ama Yavaş yavaş toparlanıyorum ve gelecek sene ile beraber tüm enerjimi, beklentimi kendime yöneltmeyi istiyorum. Sadece kendimize yaptığımız yatırımlar, kazanca dönüşüyor çünkü.

  2 saat önce 2 saat önce

  25484. "rahat bölge"(gizlinot: comfort zone ) mden çıktığım en ufak bir an bile o kadar geriliyorum ki. dünyayın en basit şeyi bile olsa, eğer daha önce hiç yapmamışsam yapmak dünyanın en korkutucu şeyi oluyor benim için. günlerce düşünüyorum, aklıma geldiğinden itibaren kalp çarpıntım geçmiyor, sayfalarca yorum okuyorum, çevremdeki herkese soruyorum, o gün gelene kadar kabuslar görüyorum. en ufak bir olayda bile sorun çıkma riski inanılmaz geriyor beni. huzur ve sükunet düşkünü biri olarak günümüz hayatına uyum sağlamakta çok zorlanıyorum.

  dün 21:11

  25483. Makyajın özellikle geçtiğimiz on yılda aşırı abartılmış birşey olduğunu düşünüyorum. Çoğu rengini kullanmayacağımız far paletlerini boğazımıza sokan firmalarla geçen bir on yıldı.

  Makyajın kendini dış dünyaya tanımlama açısından kullanışlı ve anlamlı birşey olabileceğini düşünüyorum. Fakat kapitalizmle birleşince tehlikeli oldu. Bu aşırı tüketimin çevreye olan uzun süreli etkisini düşünmek beni korkutuyor.

  dün 19:49


  25482. Makyaj yapmayı bırakma kararı aldım. Uzun vadede tüm bu ürünlerin bana ne etkilerde bulunacağını bilmiyorum. Kendimi makyajsız da seviyorum. Sorunsuz bir cildim var, kirpiklerimi kıvırmak ve dudagimi renkli organik bir nemlendiriciyle nemlendirmek yetecek. Cilt bakımı olarak da sadece yüz temizleme jeli, tonik ve hematolun cilt bakım kremini nemlendirmek için kullanma kararı aldım. Her gun uykumdan odun vermek ve sonra temizlemek zorunda kalmayacagim. Sahi beni makyaj yapmak zorunda olduğuma kim inandirdi? Bütçem ve cildim bunu beğendi.

  dün 15:32

  25481. Dün evdeki kolayı lavaboya döküp abur cuburları da çöpe atıp yeni bi sayfa açtık.

  dün 13:57

  25480. Dışarıda kahvaltı yapmayı aşırı saçma, gereksiz ve müsrifçe buluyorum.

  Edit: bu kadar eksilenen ne anlamıyorum. “Buluyorum” demişim, kendi fikrim yani siz bulmazsınız olur biter. Ayrıca o yarısı bile yenmeyen, evde beşte biri fiyatına mal edeceğiniz kahvaltıyı tercih ediyorsanız ne diyim yani hepsi çöp oluyor. Atmıyoruz hayvanlara veriyoruz yalanını da yemeyin artık. Artık yemeklerin hayvanlar için uygun olmadığını bilmeyen kaldı mı?

  dün 10:14 dün 14:29

  25479. Birini sevmek istiyorum. Sadece sevmek. Bir karşılık beklemeden. O kadar doldu taştı ki içim sevgisizlikten.

  dün 03:30


  25478. deli gibi iş başvurusu yapıyorum gecenin bu saatinde. işyerimde çıldırmama az kaldı, artık dayanacak gücüm kalmadı. pozitif enerji istiyorum sizden, lütfen :(

  edit: oha yerim lan sizi hapır hupur :))

  dün 00:19 dün 12:05

  25477. Ders çalışmam gereken zamanlarda sürekli sözlükte takılıyorum diye hesabı askıya aldım dün. Ama baktım yine çalışmıyorum bu sefer de instagrama sardım. Hayır sıkılıyorum da hep aynı şeyler aynı fotoğraflar ama işte yeter ki ders çalışmamak olsun. Öğrenciyken de böyleydim tam ders çalışacağım derdim hadi odamı toplayayım, biraz birşeyler yiyeyim ay dur yemeğin üstüne bi çay sigara yapayım, aa saat geç olmuş şimdi çalışsam da anlamam yarın erken kalkıp çalışayım, ertesi gün öğlen uyandım zaten gün bitti yine çalışamadım hadi moralimi bozayım ki akşama da ders çalışmayayım vs vs..

  Bir insan o kadar zaman geçmiş hiç mi değişmez? (gizlinot: Evet yine moral bozayım ki ders çalışmayayım.)

  Sonuç olarak yine süslü sözlük itiraf'tayım. (gizlinot: Kendime alkış )

  12 aralık 20:19

  25476. Ankara'ya geldim aylar sonra diploma için. 4 sene dolmuş saatinin başlamasını bekledim Aşti'de aynı yerde yurduma gitmek için, şimdi gidecek yerim, çalacak kapım yok. Hem çok tanıdığım bu şehre hem çok yabancı. Oturdum hönküre hönküre ağlıyorum aştinin ortasında, keşke Ankara'dan bu kadar nefret etmeseydim ilk zamanlar keşke daha güzel anılar biriktirseydim.

  12 aralık 05:27