yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (26049)
  • medya (173)

  26049. Ağustos ayında muhabbet kuşum öldü ve atlatmam uzun sürdü. Çok seviyordum buraya da duygularımı yazmıştım bayağı süslüyle dertlemiştik. Bu aralar bir logoyla uğraşıyordum kendimin olacağı bir logo tasarlıyorum ve erkek arkadaşım yardımcı olmak istedi. Logoda omzuma kondurmuş taşkını. Bu mutluluğu unutmamak için buraya yazıyorum. İyi ki varsın balçocuk

  1 saat önce

  26048. ya o kadar sinirleniyorum ki şu maske fiyatlarının artmasına. insanların gözünü gerçekten para ve çıkar bürümüş deli gibi. tek kullanımlık maskenin tanesini 270 liraya satmak gerçekten nedir? bunun virüsünü geçtim, sürekli maske takmak zorunda olan lösemi hastaları var. onlar ne yapacak? umarım biri şu olaya el atar da insanlar zorlanmak zorunda kalmaz artık. şaka gibi. gördükçe pes diyorum.

  1 saat önce

  26047. Sözlükte herkesin kadın hakları savunucusu, feminist, aktivist olduğunu söyleyip, soru cevapta hemcinsini evlilik ve seks üzerinden aşağılaması beni çok şaşırtıyor.

  İlk dönem klasik sosyologları gibi "evlilik kadın için kazanılmış bir statü" mantığı ile yaklaşıp, kadını yok sayan, "birlikte yaşarsanız senin bir numaran kalmaz" alt metinli cevaplar sunan (gizlinot: Numarası kalması mı gerekiyor bir kadının erkeğin ona bağlı kalması için? )kişilerin, kendini kadın hakları savunucusu olarak lanse etmeleri bana doğru gelmiyor.

  Hiç "evlilik kadını korur" olayına girmemek lazım. Düzgün kişiler ile birlikte olursak, biz kendimizi, erkek de kendisini bilir ve saygılı olursa, kendimizi ilişkimizden imza ile korumak zorunda kalmayız.

  Olay evlilik değil bu arada, evlilik kötü bir şey de değil, sevmek-sevilmek- birlikte yaşamak - çocuk sahibi olmak-evlenmek bunlar güzel şeyler. olay kadınların bunu hemcinsini aşağılamak için kullanması.

  Aynı şey seks için de geçerli. "kendini kullandırttın, hevesini aldı işte" gibi argümanları savununca bir kadın olarak elimize ne geçiyor düşünmek lazım.

  Çevre ve sosyokültürel farklar gerçekten etki ediyor, tabular ve yetiştirilme tarzları da ama biraz da kişinin içinde biten bir şey hemcinsini aşağılama isteği.

  ben burayı açık görüşlü ve modern bir kitleye sahip zannederken gördüğüm şeyler beni çok şaşırttı.

  Önceden burdaki yaş ortalaması daha genç ve dinamik miydi, şimdi değiştiği için mi böyle oluyor, yoksa anonim sıfatı altında nefret mi kusuluyor bilmiyorum. ama burayı gerçekten çok sevmeme rağmen "hakikaten bu tarz söylemlerin olduğu bir platformda mı vakit harcayacağım" diye de düşünmeye başlıyorum.

  İşbu entry, soru cevap aparatında takıldıktan sonra şoke olmuş bir biçimde yazılmıştır evet (gizlinot: swh )

  bugün 12:51 1 saat önce


  26046. Yds icin akın dil'i öneren süslüler kimlerdi hatirlamiyorum ama her kimlerse allah razı olsun tez zamanda ne diliyolarsa gerçek olsun inşallah. Uzun zamandir bekledigim puanı ahmet akın ve onu tavsiye eden süslüler sayesinde aldım mutluyum:)

  dün 21:36

  26045. hem ucuz hem güzel bir tayt bulup sevinirken elime aldığımda esneme yönünün yanlara doğru olması gerekirken aşağı doğru dikilmiş olmasına sinir oluyorum. bi de satıcı tutup çekiyor aşağı doğru çok esnek bak boyu ne kadar uzuyor diye. uzuyor da giyince dizlerden aşağı kan akışı kesiliyor ne anladım o işten. bu da benim derdim. bu konuda yalnız olamam, lütfen.

  dün 20:35

  26044. şu yaşıma kadar hiçbir cilt problemim yoktu. 22 yaşına girdim, yanaklarımda gözenek genişlemeleri ve sivilce problemi yaşamaya başladım. sakınan göze çöp batar mantığıyla gözüm hep oraya gidiyor ve kendimi çok çirkin hissediyorum. bıktım yüzümden.

  dün 19:49

  26043. Dudağımdaki egzama bitti, şimdi ellerimde başladı. Anladım egzama kremine bağlı şekilde yaşayacağım. Kabullendim artık.

  dün 15:46


  26042. vegan olmaya karar verip ertesi gün yurtta çıkan kahvaltıda kendime uygun hiçbir şey bulamayınca en azından vejeteryanlığı deneyeyim yavaş yavaş veganlığa dönerim dedim o günün akşamında da mc donalds yemeye gittim yani uzun lafın kısası veganlara çok saygı duyuyorum

  dün 09:53

  26041. Tezimi bitirmem gerekiyor ama ne tek kelime yazmak ne de okumak istiyorum konuya dair.

  dün 01:58

  26040. sözlükte eksileme işleminin kalkmasına baya sevindim. ben ondan öncesinde eksileme bile yapmayan insandım onun düşüncesi o’dur bununki bu’dur saygı duyarım der geçerdim. ama burda bir kesim var biri bir şey yazsa da eksilesek diye bekliyor. resmen can sıkıntısından eksilemiş arkadaş o kadar belli ki. biri içindekileri dökmüş eksi, biri günlük makyajını anlatmış eksi, biri beğendiği bir şeyi paylaşıp mutluluğunu anlatmış yine eksi. amaç ne?

  edit: eklemeyi unutmuşum, hadi bunu da eksileyin :dd

  dün 00:33 dün 00:34