yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (25921)
  • medya (178)

  25921. artık her şeyle alay etmekten yoruldum. ve bu alaycı tavrımın aslında aşamadığım ama üstünü örttüğüm şeylerden kaynaklandığını fark ettim. kendim bile yorulduysam insanları bunca zaman ne kadar rahatsız etmişimdir diye de düşünüyorum bir yandan. demek ki yalnızlığımın sorumlusu benmişim.

  dün 23:07

  25920. George Floyd, içim yandı. Huzur içinde yat. Akrabalarımdan biri senin için paylaşım yapmış ama aynı akrabam bayramlarda ve özel günlerde 2 kuzenimden sarışın olanı mavişim, pamuğum diye sevip esmer olanı kara böcek diye seven fırında 5 dakika fazla kalmış  diyen biri. Bunu da sempatik bir şekilde söylemiyor. Seni savunanların yarısının bile seni anladığını düşünmüyorum ve bu beni gerçekten çok üzüyor. İnsanlara ten renkleri üzerinden yorum yapmayı asla bırakamıyorlar. Sözde vicdanlı, sözde ırkçı değil ama, teni biraz daha açık olan bir akraba çocuğu varsa mutlaka esmer çocuktan fazla sever. Tepki gösterdiler paylaşım yaptılar bu çok iyi, bir an gerçekten onlardan farklı ten renginde birini yargılamayacaklarını düşündürüyor. Sadece sosyal medyada; Gerçekte beyaz değilsen onu giyme yakışmaz bunu sürme yakışmaz esmer saçını sarı yapmasın kızıl yapmasın, esmer güneşte fazla kalmasın, esmersin kılların görünür, ikiyüzlülerden gına geldi.

  dün 22:16

  25919. Bu bir itiraf değil iç döküş, bilmiyorum kendimi kötü hissediyorum yazmak istedim. Oturduğum daire satıldı. İyi bir semtteki kiralar ateş pahası. benim bütçeme uygun olan binalar 30 yaş üstü ya da bahçe katı. Moralim çok bozuk. Arkamda destek olabilecek kimse yok. Annem yardım ederim diyor ama o da sıkıntılı. Babam zaten yardım edecek gibi değil.

   Evimi çok seviyordum. Odamı, gördüğüm manzarayı, sabah Evimi aydınlatan ışığı her şeyini. Şimdi taşınmak, ev bulabilmek çok zor. Umarım bu zor günler geçer ve İlerde bu yazımı okuduğumda daha güzel günlerde olurum.

  dün 20:28


  25918. Beyaz amerikalıların afro amerikalılara yaptığı şu ırkçılık gerçekten kalbimi çok kırıyor. Her sene istisnasız haberlerde beyaz polisler siyahi genci tutuklarken öldürdü manşetleri. Nerenin demokrasiler ülkesi bu bilemiyorum. #ican'tbreathe 

  dün 19:21

  25917. Yaşlanmaktan ve geç kalmışlık hissinden çok korkuyorum sözlük.

  dün 16:40

  25916. Bademcik adlı organın Allah belasını versin.

  dün 16:27

  25915. Bu süreçte günün büyük kısmını kitap okuyarak, büyük kısmını da bilgisayar ve telefonda insta-youtube dedikoduları arasında geçiriyorum.

  Senelerdir instagrama haftada 4-5 kere giren ben, sanki her zerrem kaosa açmış gibi davranmaya başladım.

  Bugünden itibaren eski çalışkan dönemlerime dönmek istiyorum, hadi hayırlısı

  dün 12:50


  25914. Az önce dersim için sunum yaptım.Çok garip birşey fark ettim. Ben sanırdımki heyecanlanmak fiziksel olarak görünür olmakla ilgili.İşte mesela hoş görünmek yada jest ve mimikleri doğru kullanmak insanlarla göz teması kurup onlara bir şey anlatmakla ilgili yada mesela sunduğun ortamın atmosferiyle.Sunum sırasında sadece sesim duyuluyordu ve yapacağım sunum görülüyordu. Ve evet heyecanlandım. Yani heyecanın asıl sebebi başkalarının bizi anlaması yani iletişimde olmak.Bizi asıl heyecanlandıran bu. diğerleri çok büyük etken değil sanki.

  dün 11:54 dün 11:55

  25913. Ailem her an her saniye o kadar çok ses yapıyor ki artık dayanamıyorum.

  Defalarca uyarılmasına rağmen insan niye biraz olsun düzelmeye çalışmaz?

  Vizelerim başlayacak ve ben bu seste sınavı nasıl yapacağım diye düşünmekten uyuyamadım.

  Sessiz olmak bu kadar zor olmamalı cidden ya.

  Keşke kendi evim olsa.

  dün 11:06

  25912. seni cok uzun süre sonra rüyamda gördüm, buluştuk avmdeki herzaman bulustuğumuz köşede beni bekliyordun üzerinde her zaman giydiğin gri montun vardı, kuzum ağlama diye sarıldın bana ellerimi sevdin, cok gercekciydi.

  Sen coktan yoluna bakıp baskasıyla mutlu oldun da, ben hayatımın kalanında mutlu olabileceğimi hiç düşünmüyorum artık, muhtemelen yalnız öleceğim, kimseyi de aramıyorum biliyomusun kabullendim çünkü, daha iyisi olmayacak.

  Sana da derdim hep sen benim son şansımsın, gönlüm aramaktan bulamamaktan çok yorgun ilk kez sen de dinleniyorum derdim. Gerçekten de öyle oldu.

  Sana yine de kızmıyorum cünkü bunlarn hepsi benim sucum, sana bu kadar inanmış olmasaydım, bu kadar incinmezdim.

  Her şey bir insana inanmakla başlar cünkü.

  Ne demiş Sabahattin Ali ''Hayatta en güvendiğim insana karşı duyduğum bu kırgınlık, adeta bütün insanlara dağılmıştı; çünkü o benim için bütün insanlığın timsaliydi."

  Öyle işte, çok kırgınım.

  dün 09:46