yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (26001)
  • medya (172)

  26001. Boşluktayım sözlük. Son bir aydır girdiğim bu koca boşluğun en derin ve dayanılmaz demlerindeyim. Haziran'dan başlayarak dört ay boyunca amerika'da kalıp kendime kısa da olsa yeni bir hayat kurdum. Çok ama çok güzel arkadaşlıklar edindim. Beş yıl sonra hayatıma biri girdi. Para kazandım. Birçok eyaleti araba kiralayarak gezdim. Her şey çok ama çok güzeldi fakat her şeyi orada bırakıp dönünce dünyam başıma yıkıldı. Aylardır kaçtığım gerçeklerle yüzleştim. Eski, nefret ettiğim hayatıma ve insanlara geri döndüm. Kariyer telaşı her yanımı sardı. Zaten gitmeden önce birçok insanı hayatımdan çıkarmışken kalanlar da artık hiç samimi gelmemeye başladı. Kimseyle görüşmüyorum. Okulum haftada sadece iki gün. O da birkaç saat sürdüğünden haftanın beş günü bomboşum. Spora başladım bir uğraşım olsun diye. Haftada iki gün de oraya gidiyorum. Başka hiçbir aktivite yok hayatımda. Canım da istemiyor açıkçası fakat o kadar yalnızım ki bu, büyük aile problemleri, özel hayatımdaki problemler ve sağlıkla ilgili olanlar da eklenince çekilemeyecek bir hâl alıyor. Oradaki hayatımı deli gibi özlüyorum. Orayla ilgili her şeyi çok özlüyorum. Hayatıma giren insanları çok özlüyorum. Bencilce, biliyorum ama şu an herkesin kendi hayatına geri dönmüş olmasına çok içerleniyorum. Çünkü ben bir türlü o dört ayı atlatamıyorum. Aklım sürekli o süre zarfında yaşadığım bir anda, anıda veya konuşmada. Tekrar tekrar yaşıyorum onları. Her gün hiç sekmeden galeriye girip o zamandan kalan fotoğraflara ve videolara bakıyorum tek tek. Engel olamıyorum kendime. Çok acı çekiyorum sözlük. Özellikle de belki de hayatım boyunca bir daha böyle bir dönem yaşayamayacak olmama ve de salak gibi orada aşık olup gelmeme ki beş senedir hayatımda konuştuğum bir kişi bile olmamışken, hiçkimseyi hayatıma almamışken. En son bana bir konuda çok ayıp etti diye konuşmayı bıraktık ben dönmeden. Oradayken bir şekilde kendimi oyalayıp düşünmüyordum çok ama şu an tüm günüm onu ve anıları, anılarımızı düşünmekle geçiyor. Aklımı kaybetmek üzereyim. Üzücü olan ise artık bunları bile paylaşacak kimsemin kalmamış olması. Bir ay önce her şeyim varken şu an hiçbir şeyimin olmaması. Öyle işte.

  bugün 20:42 2 saat önce

  26000. Bugün arkadaşım iğne olacaktı,beraber hastaneye gittik. Tam çıkmışken hastanenin bahçesinde organ bağışı standını gördük,ani bi kararla oturdum oraya,form falan doldurdular,imza attım,kartımı verdiler ve organlarımı bağışladım sözlük. O kadar böbrek nakli,karaciğer nakli bekleyen insanları ve türkiyede bağışçı sayısının çok düşük olmasını göz önüne alınca,çok mutlu hissediyorum şu an.

  bugün 19:23

  25999. bir tuxedo kedi, bir de border collie köpek sahiplenmek hayalim çocukluğumdan beri, ama kesin linç yerim şimdi ırk söyledim diye.

  doymuyorum birkaç gündür, öğlen pilavı ekmekle yedim, az önce de kısırı :/

  bugün 15:15

  25998. babamı hiç sevmiyorum. hatta belki nefret ediyorum, bilmiyorum. itiraf gibi itiraf...

  bugün 14:55

  25997. Bu gün sevdiğim biriyle vedalaşmak zorunda kaldım. Yine benim için ayrılık kaçınılmaz oldu. Kısa zaman için de sevdiğim biri olmuştu.

  bugün 13:27

  25996. Yedi milyardan fazla insanın yaşadığı şu gezegende sadece benimle az buçuk ortak zevklere sahip olan, hayata aynı pencereden bakabilecek birinin yokluğunu çekerken, benimle sidik yarıştıranına, başarılarımı küçümseyerek beni etkileyebileceğini düşünen bir gerizekalıya denk geliyorum. Bana helal olsun.

  bugün 12:15

  25995. annem dün yaşadığım şehre geldi, sınavlarımın haftasonu olmasına çok sinirliyim. onu görmek için bugün dersten sonra gidebilecekken yarın sınavdan sonra gideceğim ve sadece 1 gün görüp dönmem gerekecek. çok üzülüyorum buna. ona en çok ihtiyacım olan zamanlardayım.

  bugün 10:18

  25994. çevremdeki insanlara verecek çok fazla sevgim var, iflah olmaz bir yengecim. ama verdiğim sevginin karşılığını hiç alamıyorum, yapayalnızım. kendimi sevmek yetmiyor ve çok üzülüyorum sözlük. 

  bugün 02:50

  25993. İnsanların hassasiyetlerine dikkat etmek beni çok yordu, kimse benimkileri önemsemiyor ama ben herkesin kahrını çekiyormuşum gibi geliyor. 

  İkinci itirafım: evlilik önyargılı insanlardan tiksindim artık evlenmek istiyorum dediğim zaman bomboş idealleri olmayan bir insanmışım gibi muamele görüyorum. Sevdiğin insanla hayatını birleştirmek istemek ne zamandan beri köylülük oldu? Hoş köylülük sahte şehir entelektüelliğinden yeğdir de neyse.

  Bu arada 3. İtirafı da etmişim evet evlenmek istiyorum fakat planlarıma göre 2 yıl sonra. Umarım 2 yıl sonra bu entryi gülümseyerek okurum.

  bugün 02:36 bugün 02:39

  25992. Diyette, aslında dikkat ederek yememde 21. Günüm. Kabinde pantolon denerken bacaklarımı görmemle verdiğim kararım yolunda gidiyor. Çok mutluyum 21 gündür bunu başardığıma. Şimdiden biraz kilo vermiş gibi hissediyorum. Umarım bir sonraki yaza mutlu ve aynada görmekten memnun olduğum bir vücutla başlayabilirim.

  Edit : imla

  bugün 00:16 bugün 00:41