yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (25607)
  • medya (161)

  25607. 30 yaşıma girmeye çok az kaldı kendimden 9 yaş büyük olan erkek arkadaşımla 1.5 senedir beraberiz ve ortada evlilik söz konusu değil. Kötü şeyler yasadik atlatmaya çalışıyoruz ama bu belirsizlik beni mahvedecek. Acaba ilerisi olmayan bir ilişki içinde miyim?

  bugün 13:08

  25606. Hayatta gerçekten çok sıkıntı çektim bu zamana kadar. aç aç okula yürüyerek gittiğim de oldu, yırtık ayakkabıyla karda yürüdüğümde.

  18 yaşımda doğum yaptım kızım yoğun bakımdaydı ve ben onu hiç görmemiştim, süt sağılıp yollanması gerekiyordu ve o makine için 2 gün borç para aradık. Bu yüzden elimden geldiği konularda insanlara yardım etmeyi çok istiyorum, yokluk görmeyen yokluğu anlamaz hesabı.

  Eski günlere dönüyorum ihtiyaç sahibi birine ulaşınca alt üst oluyorum. Elimden bazen bişey gelmiyor gecelerce uyuyamıyorum. Bu durumu nasıl aşarım bilmiyorum sürekli geçmişte yaşamak çok zor, şuanki hayatınızdaki güzel anları göremiyorsunuz bu yüzden. İçimi dökmek istedim bilmiyorum.

  bugün 11:35

  25605. Hayatımda ilk defa mr çektireceğim, acayip tırsıyorum.

  bugün 10:39


  25604. Saat su an gecenin 3ü. Bu geceki 6. Uyanışım falan olması lazım. Her defasında iğrenç rüyalar görüp uyandım. İç çamaşırıma kadar ıslanmışım terlemekten. Onu düşünmekten beyin mi kaldı bana. Onunla ilgili gördüğüm her kabus bir öncekinden daha iğrençti. Uyumaya korkuyorum su an. Beyefendi de sonunda uyumuş herhalde, saatlerce çevrimici olmaktan yorulmuştur gözleri. Vah vah. Karaktersiz!

  bugün 03:05

  25603. Aslında neredeyse bir yıldır hesabım kapalıydı. Buradan tanıştığım, dertleştiğim, hatta görüştüğüm çok kişi oldu. Tamamen anonim olarak yazmak isterdim bu güçsüzlüğümü. Ama ani bir kararla buraya içimi dökmek istedim. Yeni hesap açmayı bekleyecek kadar sabredemedim.  

  Çok şiddetli olmayan, yani öldürmeyen ama süründüren bir depresyondaydım. Depresyonda olduğumu bile çok geç fark ettim. Sadece ruhen çok yorulduğumu hissediyordum. Bedenim de çok güçsüzdü. kaygılarım çok artmıştı. İçimde çok fazla öfke vardı. Çok mutsuzdum. Bazen anksiyete atakları geçiriyordum. Ama asla bir sorun olduğunu düşünmüyordum. Kendimi dizilerle uyuşturdum bir süre. Ama geleceğe dair plan yapmak bile içimden gelmiyordu. Hayatta hiçbir amacım yok gibiydi.  Mesleğimi çok seviyordum ve hayatımın amacı bu mesleği gerçekleştirmekti eskiden. Ben de iş bulmak istedim. İşimi yapmak istedim. İnsanlara çok faydalı olabileceğim bir işti bu. Önce kolayca olur sandım. Harika olmasam da başarılıydım, mutlaka birisi bana iş verirdi. Önce başvurduğum yerlerden cevap gelmedi. Sonra biraz hevesim kırıldı ben başvurmadım derken aylar geçti. Sabırla nasip böyleymiş, benim için doğru zaman değilmiş diye kendimi avuttum uzun süre. Fakat o doğru zaman hiç gelmiyordu. Hangi işe umutlansam bir şekilde hayal kırıklığı yaşıyordum. Çoğu zaman mülakata çağırılmadım gittiklerim de hep olumluydu ama sonra olmadı. Sonra umutsuzluğa düştüm. Tam anlamıyla düştüm. Maddi sorunum çok yoktu ve almam gereken maaşın çok azına bile razıydım. Ama olmuyordu. Zamanla özgüvenim düştü. Dışarı çıkmak istemedim insanlar sürekli ee şimdi napıyorsun dediği için. Bir şey yapmıyorum boşum bomboşum demek istemediğim için. Neşem kalmadığı için hiçbir arkadaşımla konuşamadım bile. Kilo aldım, kendimi beğenmemeye başladım. Yalnızlıktan çok ağladım ama kendimi toplayıp evden çıkamadım. Birer birer iş bulmaya başladı arkadaşlarım. Hayatımın en güzel zamanlarında yalnız, depresyonda, mutsuz, özgüvensiz kalakaldım. Mesleğimi hiç yapamayacağımı düşünmeye başladım. Bir yandan başka meslek düşünmedim, çünkü okuduğum bölüm hayalimdi. Hala hayalim. Ama ben çok yoruldum. Hayatımı geri istiyorum. Evet belki iş bulunca hayatım mükemmel olmayacak. Ama yalnızlığım azalsın istiyorum, ben de hayata faydalı bir şeyler katmak istiyorum, ben de başarı hissini istiyorum, kendimi sevebilmek istiyorum. Evet iş bütün beklentilerimi karşılamaz ama bunu bir feraha ulaşma olarak görüyorum. Sanki o zaman her şey daha kolay olacak gibi. 

  Eğer buraya kadar okuduysanız, iyi dileklerinize talibim. Dua, dilek, niyet, kalbinizden ne gelirse lütfen benim için de içinizden geçirin. Lütfen mesleğimi başarıyla, güzellikle yapabileyim, bu belirsizlik bitsin. 

  bugün 01:43

  25602. sevdiğim adama kadar kızgın ve kırgınım ki. Şu an tek istediğim şey annemin/ablamın/en yakın arkadaşımın dizleri dibinde hüngür hüngür ağlamak ama kendi derdimi ana dilimde bile anlatamayacağım bir ülkedeyim, yapayalnızım. Belki bu da benim sınavımdır bilmiyorum ama zor, baya zor.

  bugün 00:51

  25601. İnsan kendisinden kaçamıyor, uzaklaşamıyormuş

  bugün 00:32


  25600. Gardrops ve dolaptan bir mont satacaktim , meğer uygulamaların bildirimleri kapalıymış teklifleri kabul edememişim şimdi de teklif gelmiyor :( Bana enerji yollar mısınız süslüler ihtiyacım var onu satmaya 

  dün 23:06 dün 23:14

  25599. Eski evimizin dış kapısını değiştirmişler. 18 yıl yaşadığım 22 yıllık hayatımın özeti olan bahçeli evin kapısını. hatırlıyorum henüz 7 yaşında falanım anne baba çalışıyor, evde kimse olmuyor. benden iki yaş küçük kardeşimle gelirdik okuldan. Kapıyı açmam lazım ama gücüm yetmezdi. Babam alıştırmalar yaptırırdı ama zordu yani. Bir de kardeşime güçsüz görünmemem lazım ki korkmasın. Zorlana zorlana açardım. Sonra büyüdük tabi, kapıyı tek hamlede açar olmuştum. Açtıkça gözümde kapının heybeti de yok olmustu. Hatta son zamanlarda beğenmezdim bile, o kilidin evi koruyacak gücünün olmadığını bilirdim. Ama yine de değişmeseydi be. Kim bilir nerdedir kapım. Çöpte midir, yoksa eritmişler midir metalini? Benim kendime gücümü ispatladığım en büyük şey oydu.

   O evi her gördüğümde bir şeylerin değişiyor olmasını kabullenemiyorum. Taşınalı bir sene oldu sayılır, hala rüyalarımda orası. Hala önünden geçerken içine girme isteği bitmiyor. Geçmişime dair bu kadar özleyeceğim bir şey olacağı asla aklıma gelmezdi. 

  dün 21:05

  25598. Soru cevap bölümündeki çoğu soruya ve soru sahibine yersiz bir öfke duyup gereksiz muhalefet olan kullanıcılara nedir sizin derdiniz diye sormak istiyorum.

  dün 19:53