yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (26023)
  • medya (170)

  26023. Sonunda düzgün bir insan var hoşlanıyorum ama bitti.

  16 ocak 21:53

  26022. Uzun zamandır sözlüğün "süslü" kısmını takip ediyorum. güzel güzel ürün yorumları görüyorum. Gerçekten ürünleri uzun uzun anlatmışlar. Gayet güzel bilgilendirmişler. Bilmediğim markalar da var içlerinde ve hatta bazıları da yüksek fiyatlı ürünler ki en merak ettiğim bu kategorinin ürünleri oluyor. drugstoreda sürekli aynı ürünlerin yorumlanmasındansa bu tarz yüksek fiyatlı ürünlerin yorumları ilgimi daha çok çekiyor. Girdinin sonunda bir bakıyorum en az 5 eksilenme. Hakaret yok başka bir şey yok neden yani? Benim cildim yağlı ise kuru cilde iyi gelen ürüne hemen eksi mi basmam gerekir? Şimdiye kadar highend bir ürün kullanmadım ama bu highend ürün girdilerine eksi basmamı mı gerektirir? Bilgilendirici yazan yazarları küstürüyorsunuz böyle yaparak. Gerçekten sıkıldım artık. Sayfa baştan sona inanılmaz eksilerle dolu. Sözlüğün amacı kullandığınız ürünler hakkında olumlu/olumsuz yorum yaparak o ürünü alacak olan insanlara bilgi vermek. Sözlük moderasyonunun bu duruma acilen çözüm bulması gerek. Yoksa o güzelim yazarlar güzel atlarına binip gidecekler.

  Edit: acaba neden şaşırmadım bu duruma?

  16 ocak 09:58 16 ocak 10:12

  26021. görünmez adam diye bir kitap okudum. kitaptaki görünmez adamdan o kadar hoşlandım ki..

  gerçek hayatta bu kadar zeki biri var mıdır acaba diye düşünmekten kendimi alamıyorum.

  16 ocak 09:54


  26020. Yıllar sonra ilk kez bir bey ile flörtleştik ama sonu olmadı. Aradaki mesafe nedeniyle bir türlü istediğim şekilde yakın olamadım, utandım, çekindim vs. Oysa olsa iyi olurdu. Gerçi olsaydı önemli olurdu, olmadığı için önemli olmaması gerekir ama öyle olmuyormus işte. Üzüldüm sözlük, üzüldüm. Bence çok yakışıklı, karizmatik, tatlı ve aklı başına biriydi en önemlisi yemek yapmayı da severdi. Bilmem bir daha karşıma kim çıkacak böyle ...

  Ufkumda batan güneş bu sabah doğacak mı, kalben ne kadar dertli olacağım kim bilir diye ağlamak istiyorum =(

  16 ocak 05:46 16 ocak 05:50

  26019. Çekirek aile harici (anne-baba-kardeş benim için) geniş ailesini, akrabalarını seven, onlarla bayağı iyi anlaşan insanları o kadar kıskanıyorum ki. Baba tarafımda babaannem-dedem için kız çocukları kıymetli, anne tarafımda anneannem-dedem için erkek çocuğu. Hala,teyze ilişkileri desen zaten fecaat. Hepsi dedikodu,fitne ve fesat peşinde. İnsanların ne güzel akrabaları var sözlük, benimkiler görgüsüz, eğitilmezlerin önde gideni. Sırf bu yüzden velev ki evlenirsem evlendiğim kişinin aile ilişkileri çok iyi olmasına özellikle dikkat edeceğim, şu an çocuk istemiyorum ama olur da çocuğum olursa çocuğum amca/hala/teyze/anneanne/babaanne/dedelerin sevgisini tatsın istiyorum, benim gibi eksiklik yaşamasın.

  Edit: sözlük gerçekten çıldırmış. dertlenmişim, içimden atmak için buraya yazmışım. Bunun nesini eksiliyorsunuz cidden? 

  16 ocak 01:36 16 ocak 01:41

  26018. Ekşi sözlükte "yaşlanma belirtileri" başlığını okuyordum az önce. Sebze yemeklerini sevmeye başlamak, gürültüye katlanamamak, gece eğlenmeye çıkmak yerine evde sakince oturmayı tercih etmek diye uzayıp gidiyor liste. Bir baktım %90'ı bende son 2 yıldır var.

  23 yaşında olmam dışında hiçbir sorun yok.

  16 ocak 00:45

  26017. ders çalıştıkça kilo alıyorum. neredeyse bir aydır finallere çalışıyorum, en az bir 4 kilo aldım. emin de değilim çünkü bir noktadan sonra tartıya çıkmaktan da vazgeçtim . yarın tekrardan diyete girmem lazım. çikolata seni özleyeceğim dünyanın en güzel şeyi. 

  15 ocak 22:22


  26016. Şu anki stresimin, kaygımın gelecekteki beni etkilemesinden ödüm kopuyor. Anneme benzemekten çok korkuyorum. Çocuklarıma mutsuz bir anne olmak istemiyorum. Yıpranıyorum, gelsin geçsin istiyorum bu günlerim.

  15 ocak 21:58

  26015. "Köylü" veya "amele" gibi kelimelerin ironik olmayan bir şekilde, hakaret olarak kullanılmasından çok rahatsız oluyorum.

  İ*bne, kezban, özürlü gibi kelimelerden hiçbir farkı yok. Yine insanları sosyal sınıflarına ayırıp aşağılamak için kullanılan sözcükler.

  toplumsal gerginliğe ve sınıf ayrımına yol açan bu hakaretleri kullanmamamız gerektiğini düşünüyorum. Hem amele veya köylü insanların suçu nedir ki?

  Sözlükte sıklıkla görmeye başladım ve rica ediyorum, bunu okuyorsanız bu hakaretleri bir daha düşünün. Bunları söylediğiniz zaman kendinizi göklerde zanneden "şehirliler" gibi gözüküyorsunuz, tıpkı Kadınlara kezban diyen erkekler gibi. Sevgiler...

  Not: arkadaş arasında, ironik anlamda söylenen durumları kast etmiyorum. Sözlükte ciddi ciddi hakaret anlamında kullanıldığını görüyorum. Beni rahatsız eden bu.

  15 ocak 10:42 15 ocak 10:44

  26014. İnsanın ağzından çıkanlar gerçekten çok önemli, bir inancın temelini oluşturuyor. Sevgilimi çok seviyorum ve sevmemem için hiçbir neden yok. Ama geçmiş zamanlarda da başkalarını sevip yanıldığım için eşime dostuma "çok seviyorum ama tabi sonu nereye gider bilinmez", "doğru kişi o mu bilmiyorum ama seviyorum" gibi salakça cümleler kurup sözde yarın öbür gün bir şey olursa diye şimdiden başkalarının gözünde kendimi korumaya alıyorum. Ama iş öyle bir yere geldi ki lan acaba cidden harika bir ilişkimiz yok mu, ayrılır mıyız gibi saçma sapan düşünceler de beynime girdi. Bitti valla artık kimsenin gözünde salak konumuna düşcem diye ilişkimi baltalayamayacağım. Sevgilimi çok seviyorum, ömür boyu yanımda olsun istiyorum. ömrüm yettiğince gözlerinden öpücem. 

  15 ocak 02:01