yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (25482)
  • medya (177)

  25482. dün canımı çok sıkan bir olay yaşadım ofiste. yaş aralığı birbirine yakın insanlar çalışıyor şirkette. herkesin anlaşabildiği arkadaşları var ve bu arkadaslar haliyle bir arada takılıyor. öğle aralarında ya da dışarı çıkarken gruba yazılır. başbaşa çıkacak birileri varsa da çıkarlar, kimse kimseye bozulmaz. çünkü bu gayet normal bir olaymış gibi davranılır. öyle de zaten. hepimiz 30 civarı yaşlardayız.

  dün toplantıdan çıkıp ofise geldiğimde bu arkadaş grubundan 3 kişinin masamın önünde dışarı çıkmaya hazırlandıklarını gördüm. normal ve biraz üzeri tonda konuşuyorlar. biri bana arkasını dönmüş hiç bakmıyor. diğeri telefonda öbür kızı çağırıyor. o da yüzüme bakmıyor. normal şartlarda böyle bir durumda bir şuraya gidiyoruz sen de gel derler. ama hiç ses çıkarmıyorlar. ben de kafamı kaldırıp bakmadım bile. bana sırtı dönük olan habire önümden geçiyor, bakışlarını hissediyorum ama bakmıyorum. laf atmaya çalışacak belli. ama hadi gel demek için değil. bozulup bozulmadığımı kontrol edecek. sonra çıkıp gittiler. belki buna mı bozuldun diyeceksiniz. ama tanıdığım ve her gün sorunsuzca görüşüp, konuştuğum kişilerin bunu yapması çok üzdü. bakmadan çekip gitmeleri beni çok üzdü. çocuk muyuz, bunu yapmaya ne gerek var?

  22 dk önce

  25481. Benmişim, kendimden bir korkak yaratmışım 

  bugün 06:41

  25480. Duygunun girdilerini görmekten bıktım dayanamayıp başlığını da engelledim. Ben bu kadar çok girdi yazılacağını düşünmemiştim. Bırakın ne yaparsa yapsın, shopuna da devam etsin. Hayat duygu özaslan konusmak için çok kısa.

  bugün 02:43


  25479. sözlüğe gireli birkaç ay oldu ve bu birkaç ay içinde sözlük isminin süslü özaslan olarak değiştirilebilmesine yetecek kadar duygu özaslan başlığı/sorusu gördüm. artık görünce midem bulanıyor, başım dönüyor, gözlerim kararıyor. n'olur acıyın şu kardeşinize, yeter.

  bugün 00:39

  25478. Ne ilaç ne terapi ne meditasyon ne yoga ne spor ne müzik ne pilates. Hiçbiriyle çözemedim. Günlerimi onsuz da geçiremiyorum onunla da. 10 yıl oldu olacak. Asla iyileşemeyeceğim. Asla eskisi gibi başarılı ve güçlü olamayacağım. Kendimi tanınaya da asla zamanım olmayacak. Saatlerim, yıllarım ve psikolojim bana geri gelmeyecek. Çocukluğum ve gençliğimden utanç ve görünmez olma çabalarımdan başka pek bir anı kalmayacak. Psikoloji çok önemli, zaman çok önemli. Moralim yerindeyken bile kendimi durduramıyorum. Kendime bile yeniliyorum. Güçsüz hissediyorum.

  dün 23:16

  25477. Aşırı mutlu ve huzurlu bir ruh halinde oldugumda nedense bunun bir bedeli olacağını düşünüyorum. Bedeli de aynı oranda üzülüp hüzünleneceğimi. Nitekim bu zamana kadar hep de öyle oldu. Eski ilişkilerimde doğruyu bulduğumda ve çok mutlu olduğumda belli bir süre sonra tekrar bozuldu. Artık o yüzden pekde bu modda değilim. Kafaya takmaktan çok yoruldum. Olacağı neyse o oluyor çünkü değiştiremiyorsun.

  dün 22:36

  25476. Şimdi size çoğu zaman unuttuğumuz ama hayat kurtaran bir bilgiyi hatırlatıcam. 

  -her şeyi halledemezsiniz.

  dün 22:31


  25475. Çaresizlik diye bi şey var Allah düşmanıma vermesin...

  dün 22:03

  25474. bu aralar girdilerimi yazdıktan sonra siliyorum çünkü kendimi yeterli derecede ifade edememe kaygısıyla toplumumuzun eğitilmezliği arasında sıkışmış durumdayım.

  dün 21:33

  25473. sozlukte "netflix'te algi operasyonu, lgbt'yi yayma cabasi, gozumuze sokuyorlar" diye aglayanlari anlamiyorum. velev ki medyada algi operasyonu var, ne olmus? escinsel ya da trans oldugu icin is verilmeyen, aileleri tarafindan reddedilen, dayak yiyen, oldurulen insanlarin oldugu bir memlekette yasiyoruz. lgbt bireylere yoneltilen bu ici bos nefreti ve siddeti (sahi, neden bu hiddet?) durdurmak, negatif stereotipleri yok etmek, kotu deneyimleriyle empati kurabilmek icin bu tarz "algi operasyonlari"na ihtiyacimiz var. Escinselligi ya da trans kimlikleri dinen uygun olmadigi icin kabul etmeyebilirsiniz. Kendiniz dininiz nasil emrediyorsa oyle yasar cocugunuza da oyle ogretirsiniz. Ama "escinsel iliski gunah" esit degildir "lgbt'lerin yasamaya hakki yok" - gunah olarak da gorseniz lgbt'lerin kisilik haklarina saldiramaz, hayat tarzlarina mudahale edemez, onlari heteroseksuel ya da cis'lerin olanaklarindan mahrum birakamazsiniz. Tek yapabileceginiz uygun bulmadiginiz yapimlari izlememek, cocuklariniza da izletmemek olur (tabii cocugunuz buyudugunde onun tercihlerine de karisamazsiniz).

  dün 19:50