yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (26300)
  • medya (178)

  26300. Biraz önce bir haber sitesinde aşırı şuursuz bir yorum okudum. 'öğretmenlerin hastanelerde falan çalışması gerekir bu dönemde. Evde oturup maaş alıyorlar.' yazmış biri. ve bunun gibi Bir sürü nefret kusan yorum.

  Öğretmenler ne zamandır tıp eğitimi alıyor da bizim haberimiz yok? Kapıda durup hastalık kapmayı mı beklesinler insanlar? Öğretmenin hastanede çalışmasının kime nasıl bir faydası olabilir? Akıl yok ama her konuda fikir var maalesef.

  Biz insanların işlerinden çıkarılmasına, böyle bir dönemde evde kalamamasına, çalışmak zorunda olmasına üzülüyoruz. Bu şuursuzlar da yine iki garibanla uğraşıp, aldıkları maaşa göz dikiyor. Biz böyle birbirimizi yiyelim ancak.

  az önce

  26299. Sürekli uyumak istiyorum. Bu daha nereye kadar böyle gidecek bilmiyorum. Yapmam gereken işler, bağlanmam gereken online dersler var. Bu süreci ders çalışıp kendime bir şeyler katarak geçireceğim diyorum.

  Ama şuan yapmak istediğim tek şey lanet olası yağmurlu havada yatağıma, yorganımın altına girip uyumak. Ve her şeyden uzaklaşmak.

  4 dk önce

  26298. sevgili sözlük, 25 yaşa veda ederken ben bu satırları yazıyorum..

  evet bugun benim doğum günüm ama nedense hiç birşeye şaşırmıyor ve üzülmüyorum. buna yaşlanıyor olmam da dahil.

  doğum günümü kutlayamayışım, küresel tehdit olan çin virüsü ya da şu anki grip-soğuk algınlığımsı hastalığım.. hiç birşeyin beni psikolojik olarak yıkamayışı tuhaf. bunu geçmişteki kötü deneyimlerime mi borçluyum ya da gerçekten iyi günleri tatmış olmama ve bunların geride gülümsemelerde kalıp gideceğini bildiğime mi emin değilim..

  ve inanıyorum sahil kenarında yürüdüğüm, güneşin batarkenki ışıltısı içerisindeki günler uzakta değil.

  11 dk önce 11 dk önce


  26297. Corona salgını sebebiyle 2 haftadır evdeyim birkaç kez hava almak için bahçede yürümek ve markete gidip gelmek dışında hiç bir yere gitmedim zaten şehir merkezine uzak bir evde yaşıyoruz herkes gibi endişeli korkulu sıkılgan bir ruh halindeyim ek olarak kpss sınavı için ders çalışmam gerekiyor bu ruh hali içerisinde. Geçen akşam küçük bir panik atak krizi geçirdim (gizlinot: Daha önce hiç yaşamamıştım ) boynum ve boğazımın üstüne tonlarca ağırlık koyulmuş gibi oldu bir anda gerçekten nefes alamadım ve bu sürecin bu kadar kısa sürede ruh sağlığımı etkilediğini gördüm. Evet biliyorum çok zor ve belirsiz bir süreçten geçiyoruz ancak bu lanetin geçeceğini biliyorum hepimiz yine bir şekilde iyi olacağız arkadaşlar lütfen karamsarlığa düşmeyelim.. belki en korkunç dönemi yaşıyoruz hayatlarımızda ama tüm bunlardan sonra dünya kadar kendi hayatlarımız kişiliğimiz de değişecek ve yeni düzene adapte olmak için güçlü kalmalıyız lütfen kendinizi bilgi kirliliklerinden uzak tutun ve panik havasına girmeyin hiçbirimiz yanlız değiliz ve bunu da hep birlikte atlatacaz yeterki kendimiz bırakmayalım

  43 dk önce

  26296. Korona ile alakalı işte çalışırken bile evde olduğundan daha az korona düşünüyor insan. Tamam halkı bilgilendirmek önemli ama ruh sağlığı için meşgul olmam ve 24 saat koronayla alakalı, çoğu bilgi kirliliği içeren yayınlardan uzak durmak gerek.

  56 dk önce

  26295. Karantinada kadınlara köle gibi davranan ailenin erkek bireylerinden sıkıldım. Çay yap, kahve yap, yemek yap, meyve kes, evi temizle. Hössst az ye de temizlikçi tut demek istiyorum. 

  1 saat önce

  26294. Arka arkaya 5 tane eurovision performansımızı izlediğim an uluyacak kıvama geliyorum, milliyetçi duygularım şaha kalkıyor resmen tutamıyorum kendimi.

  1 saat önce


  26293. evden çalışmada 3. haftam. Yaptığım iş gereği gram azalma olmadı hatta işlerim yoğunlaştı. Mekan değiştirmeden yemek masası ve sandalyesinde akşama kadar bu kadar çalışmak psikolojimi epey zorluyor. Herkesin evde boş boş oturmalı canım sıkıldı temalı postlarından tiksindim. Ben aksam 6dan sonra ekstra hergün ihtiyaç varsa markete eczaneye gidip temizlik yapıp üstüne yemek yapıyorum. Temizlik ve çamaşır yıkama oranı yüzde 300 arttı. Fiziksel olarak da egzersizle takviye etmeye çalışıyorum. 65 m2 de iki kişi olduğumuza şükrediyorum. Yakınlarımı çok özledim. Bunları yaşarken hasta olanları ve sağlık çalışanlarını, dışarda çalışmak zorunda olanları, evde küçük çocuklarla kalanları düşünüp utanıp şükrediyorum. Sağlık söz konusu olunca diğer herşey diğerleri oluyor çünkü.

  bugün 13:38 bugün 13:39

  26292. Sanırım bugün karantina süreçleri bittikten sonra biraz birikim yapıp (iki maaş kadar) istifa etmeye karar verdim. Sonrasında da kendi işimi yapmaya başlıycam. İlk önce home office başlarım kışa doğru uygun fiyatlı, tek oda bir ofis bulunca kendi ofisime geçerim. Sonra da hep “hayal” gibi gelen yapmak istediklerim listesine başlıycam. Mesela edebiyatla alakalı gerçekten iyi içerik olan (para kazanma kaygısı ile değil gerçekten iyi bir içerik üretmek adına yapmak istiyorum bunu) bir youtube kanalı açmak istiyorum. Bunların hepsini kendi tek odalı minik ofisimle yapabilirim. 

  Kendime, bilgime ve mesleki deneyimime güvenim var. Gerisi biraz şans, biraz çaba. Olmazsa önümüze bakarız. Hayat milyonlarca ihtimalle dolu. Neden durup zalim, insanlıktan yoksun insanlar için zamanımızı, emeğimizi, birikimimizi heba ediyoruz? Karşılığında aldığımız maddiyatı da sanki biz haketmemişiz, biz o parayı kazanmamışız da bizim cebimizdeyken de hala onlsrın parasıymış gibi davranan insanlardan uzaklaşmak istiyorum. 

  Gözlerim doldu şuan bu satırları yazarken. Benimle aynı şeyleri yaşayan varsa motive mesajlarınıza ihtiyacım var. Çok garip hissediyorum. Kendimi aynı anda hiç bu kadar cesaretli ve korkak hissetmemiştim. 

  bugün 13:32

  26291. annem çarşafa girme kararı almış sözlük. şoktayım. ve ben de kapalı olmama rağmen çarşafa çok karşıyım. inanasım gelmiyor cidden... saygımdan sesimi çıkarmadım ama asla istemiyorum ya. yıl 2020 ya...

  bugün 13:30