yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (26218)
  • medya (179)

  26218. Malum boş vakit bol; kuzenimle benim unutmakta zorlandığım eski sevgiliyi instagram üzerinden bir işletelim dedik; kendimizi üniversite öğrencisi 20 lerin başında ve şu an karantina sebebiyle eve kapanmış bir kız olarak tanıttık. Bizim 36 yaşındaki kazık kadar herif, canım konum at hemen geleyim akşam birlikte kalırız hem ihtiyaçların varsa ben onları da hallederim falan yazdı ki bütün bu olaylar 2 saatte falan gelişti.

  yıllardır unutamadığım adam azgın bir tekeymiş meğersem ya laa..

  bugün 15:49

  26217. fatih terim'in corona virüsüne yakalanmış olduğuna dair haberleri okurken o kadar fazla "fenerbahçeliyim ama çok üzüldüm, geçmiş olsun", "koyu bir beşiktaşlıyım ama allah acil şifalar versin", "acının rengi olmaz" gibisinden yorum gördüm ki... hayatımda bir kere bile oturup bir futbol maçı izlemedim, takım tutmam, fatih terim'e dair de bildiğim tek şey galatasaray'la alakalı biri olduğu. bu yüzden inanılır gibi gelmiyor bu tarz taraftar yorumları bana gerçekten. içimden "ayy zahmet olmuş" diyorum bu tipleri görünce. sanki acının rengi olacaktı da, bunlar sağolsun yoksaymış rengi gibi.

  bugün 12:44

  26216. kore'de yaşadığım zamanı çok özlüyorum. oraya gideli tam 1 yıl oldu bu ay.  gerçekten hayatımın en en en en güzel dönemiydi. 

  sabah 10 gibi uyanıp spora giderdim (bu nadiren olurdu gerçi ama mutlu sabahlarım böyle başlardı.) okulum yoksa direkt okul yemekhanesine gider, kızarmış ekmek, koreli teyzelerin yaptığı yumurta, salam, froot loops ve mis gibi süt ile kahvaltımı yapardım.  yemekhaneden sonra marketten bir c vitamini takviyesi içeceği atardım. sonra yurda. banyo yapıp temizlenir, mutlu şekilde makyajımı yapardım ve derse giderdim. okul günlerim böyle güzeldi. akşam genelde oturup ailemle sohbet ederdim ya da arkadaşım rabia ile işimiz olmazsa okulun alt caddesindeki çarşıya inerdik. pek paramız olmuyordu ve ona rağmen missha, tony moly, etude house, lalalavla, olive young gibi yerleri gezip almak istediklerimizin listesini yapıyorduk. sonra da ucuza dondurmacı bir abimize giderdik, orada çilekli bingsu yerdik. çok güzeldi. şu an hatırladıkça bile hayatımda böyle güzel anılar yer edindiği için çok ama çok mutlu oluyorum.

  okul bittikten sonra küçük bir oda kiralamıştım, tahmin edebileceğinizden çok ama çok daha küçük bir yer. nefes alması bile zor. sigara içen insanlardan dolayı orada kalmaktan nefret ediyordum ama çok param olmadığı için katlanmak zorunda kaldım. hayatımda bir yere ait olmadığımı ilk kez o zaman hissettim. ne ailem vardı, ne de bir evim. buna rağmen tatil günlerinde arkadaşım meva ile seul'e giderdik. beraber smtown, sum cafe, myongdong, hongde, gangnam çarşısı ve coex gibi yerlere gidip gezmek, alışveriş yapmak, yeni tatlar yemek bana o odada yaşadığım kötü anları unutturuyordu. o odayı bile özlüyorum şu an.

  yurtdışında bir okula gitmek hayatımdaki en güzel deneyimdi. biraz birikimim olsa ve dünya daha güzel bir yer haline gelse, kesinlikle tekrardan giderdim kore'ye. umarım bir gün yine gideceğim.

  ilgili medya:
  2
  bugün 06:01


  26215. Gerçekten berbat giden bi ilişkim var ve bu berbat gidiş kısa zaman önce gerçekleşmeye başladı. Ne olduğunu bilmiyorum, neden bu kadar değiştiğini de bilmiyorum. Asla eskisi gibi değil, konuşması, davranışları, sözleri sanki hepsi bir başlasın ait gibi. Gün içinde maksimum 5 dakika konuşuyoruz ve buna mesajlaşma dahil. İşten geldiği gibi ya film izliyor ya oyun oynuyor. Özlüyorum o eski halini, bunlardan dert yandığımda ise o eskidendi diyor. Sanırım eskisi kadar çabalamayı ben bıraktım. Evet o yazmıyor, aramıyor ama o yapmadıkça ben de yapmıyorum. Bazen kavga ediyoruz engelleyeceğim seni diyor karşı çıkmıyorum, kendisi geri açıp yazıyor zaten. Ne yapacağımı bilmiyorum. Çıkmazda durdum bekliyorum, belki de farkında olmadan kendimi onsuzluğa alıştırıyorumda çabalamayarak. Ne kadar böyle sürecek yada sürmeli mi zaman gösterecek. Öyle işte.

  bugün 05:59

  26214. Akşam yemeği yerine kakaolu kek yedim bir de senelerdir nutella yememiştim onu da sürdüm keke. Sonuç sabaha karşı mide yanması ve alelacele ekmek yemek oldu. Midemin hassas olduğunu sık sık unutmasam keşke.

  bugün 05:03

  26213. benim gibi olan var mıdır bilmiyorum ama genelde canım istediği için değil, tamamen sıkıntıdan, yapacak başka bir şey bulamamaktan abur cubur tüketen biriyim ve karantina sürecinde bu özelliğim pik yaptı resmen. eve de bayağı şey stoklamıştık. sıkıldıkça, gerildikçe o çikolata senin şu bisküvi benim diye çılgın atıyorum. yediğim aşırı şekerli yapay şeyler boğazımı yakıyor, sonra midem bulanıyor. tavanı izleyerek varoluşumun anlamsızlığını düşünüyorum.

  bugün 02:34

  26212. Tuhaf duygular yaşıyorum. Belirsizlik herkesi deli etti. Daha ne kadar sürecek bu dönem veya işin içinden sağlıklı çıkabilcek miyiz gibi sorular kafamın içinde dönüp duruyor. Bu zamana kadar dert ettiğim şeylere bakıp gülüp geçiyorum. Aklımın ucundan geçmezdi o dertlere güleceğim. Sigaraya da veda ettim artık. Onunla serüvenimizin bitmesi gerekiyordu. Sigara hayatımda olduğu sürece kendimi çok iradesiz hissediyordum. İşin kötü tarafı sigarayı hala çok seviyorum. Son olarak buraya ohh be kurtulduk yazacağım günü iple çekiyorum.

  bugün 02:26


  26211. bu aralar ruhen daha fazlasına yerim kalmamış gibi. daha fazla üzülmeye, Daha fazla gerilmeye, daha fazla sinirlenmeye yada stres olmaya, hatta kimsenin ne derdini dinlemeye, ne de tribini tafrasını çekmeye yerim kalmamış gibi hissediyorum. Kimseye Tahammülüm yok. kimseyle konuşmak istemiyorum. konuştuklarımı da dövesim geliyor. sen sabır ver yarabbelalemin. 

  bugün 02:13

  26210. Canım kola çekiyor.sanırım bağımlıyım. Sigara içenler böyle mi hissediyor acaba?

  bugün 01:57

  26209. Eşim yarın 100 kişinin olduğu bi yerde çalışmaya gidecek. Tamam belki yarın son günü orada ama yine de ödüm kopuyor. Icim bi türlü rahat etmiyor.

  bugün 01:35