yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (25790)
  • medya (179)

  25790. Sözlükteki süslüler ya çok zenginler ya da ben çok çok fakirim.. Hiç Mac rujum, dior çantam, darphin serumum olmadı, vallahi fakirim ya (gizlinot: Lol)

  dün 18:11 dün 18:17

  25789. ilkokulda bir kız vardı, adına melis diyelim. bu melis'le ben, okulun ilk gününde tanışıp beraber oturmuştuk. sonra nasıl başladı hatırlamıyorum ama bütün ilkokul hayatım boyunca melis'le arkadaş olmaya zorlandım. sessiz ve ilgi çekmeyen bir kızdı, hem kendi annesi hem benim annem "sen onunla arkadaş olmazsan sınıfta yalnız kalır" diye diye beni arkadaşlığa devam etmem için zorladılar. yaşım da küçük olduğu için zorlamalarına karşı gelemedim. düşünün, 8 yıl boyunca birlikte eğlendiğiniz, sevdiğiniz arkadaşlarınızla değil de muhabbetinizin uyuşmadığı, içinizin ısınmadığı biriyle oturmak ve teneffüse çıkmak zorunda bırakılıyorsunuz. sınıfta çok iyi anlaştığım arkadaşlarım olurdu ve yaptığımız her şeyde muhakkak melis de bizimle birlikteydi, dışlanmış hissetmesin diye rahat hareket de edemezdik. hiç unutmam 4. sınıftayım, okulun ilk günü melis yerine çok sevdiğim bir arkadaşımla sıra arkadaşı oldum diye evde annemden bir ton fırça yedim, hatta anneme okulda başkasıyla oturduğumu bile çekine çekine söyledim. annem "yarın gidip melis'le oturacaksın" diye emir verdi, ertesi gün istemeye istemeye gittim melis'le oturdum. yazarken bile bunalıyorum, sözde melis'e iyilik yapacaklar ya, 8 senemi istemediğim biriyle arkadaşlık yaparak geçirmek zorunda kaldım. allah'tan sınıfta başka arkadaşlıklar ediniyordum da, en azından teneffüslerde(gizlinot: melis olmadan gezemesek de) ve okul dışında keyifli vakit geçirebiliyordum. ilkokul bittikten sonra bir kere bile melis'i anmadım. sevgilime çocukluk arkadaşlarımdan bahsederken, birlikte sekiz yıl geçirdiğim bir insan olmasına rağmen, ismi aklıma gelmedi. bu konu nasıl canımı sıktıysa, liseye geçtiğim gibi bilinçaltıma gömüp yok saymışım. geçen gün bir anda aklıma geldi ve o yıllarda böyle zorlanmama hala ne kadar sinirli olduğumu fark ettim. anneme bu konuda çok kızgınım.

  dün 17:03 dün 17:13

  25788. 6-7 aydır cildim gerçekten kötü durumdaydı. her uyandığımda çıkan kistik sivilceler, fungal akne. sadece yüzümde değil, ensemde fındık büyüklüğündeki sivilceler yüzünden uyuyamamam, vulvamda, bacağımın içinde bile çıkıyordu. doktora gittim ve doktor roaccutane tedavisi önerdi. bir yandan mutluyum ve bir yandan da endişeliyim. internette yazanları okudukça ödüm patlıyor ama çok dikkatli kullanırsam da iyi bir cilde kavuşacağımı düşünüyorum. sorun sadece yüzümde olmadığı için bu ilacı kullanmam gerektiğine karar verdik doktorumla. yine de endişeliyim. bakalım bu süreç nasıl olacak? 

  dün 16:57


  25787. Bende aklımın; a ile iken b'de, b ile iken a'da olma hastalığı var. Bunu asla yenemiyorum.

  dün 04:24 dün 04:24

  25786. Yaş ilerledikçe zıt insanlara tahammül kalmıyor cidden.daha 20 yaşındayım ama o kadar şey yaşadım ki şu an 30unda birinin ruh ikizi gibi konuşabilirim. Artık bende o heyecan yok çünkü. Kimseyi değiştirmeye çalışmıyorum. Bazen sorguluyorum kendimi neden yaşıtlarım gibi çılgınlıklar yapmıyorum arkadaşlarına deli gibi güvenip deli gibi eğlenmiyorum hızlı davranıp gönül işleriyle uğraşmıyorum diye .hep geçmiş yüzünden. Birine sırtını yaslarsın ve çok kötü düşer üstüne de tekmeyi yersin ya. Önce uzun süre ayağa kalkamazsın. Kendini toparlarsın ama içgüdünü durduramazsın. Hep dik durursun birine yaslanmaktan korkar yaklaşmazsın. O tekmeyi koyanlar da hayatında bir sıfata sahipler diye hayatında durmaya devam ederler. Aile iyi ama fazlası doz aşımı. Yok yani olmuyor ne zaman bu evde 2 ayı geçkin kalsam eski travmalar, kötü anılar, hatırlamak istemediğim şiddet, laf, küfür ne varsa beynimde dönüyor. Bana çoğu insan neden aile evinde kalmadın diye soruyor. Kim mutlu aile tablosundan kendini silmek ister arkadaşlar. Yan yana durmaktan tiksinen insanları aile adı altında birleştirmek tek hata değil mi?kimse olayların İç yüzüyle ilgilenmiyor. Buraya da yazdım yurttaki ilk günlerimi. Pişman olmuştum evden ayrıldığım için. Ama geçen şu zaman bana o kadar şey öğretti ki. En hayırlısı olmuş. Hayatımda aldığım en iyi karar. Sizi düşüren,kıran,sinirlendiren insanlar aileniz olsa dahi mesafeyi koyun. Bu hem sizin için hem onlar için çok daha iyi.bağımı kesmeseydim bu kavgalara, aşağılanmalara maruz kalmaya devam etseydim hep mutsuz olacaktım.

  dün 03:06

  25785. (bkz: Jeffrey Epstein: Korkunç Zengin) belgeseline başladım. Yaşam enerjim emilmiş, dünya'dan ümidim kesilmiş gibi hissediyorum.

  dün 00:10

  25784. Kendime bir defter aldım, annemin tariflerini yazıyorum tek tek. Pasta börek değil de reçel, yoğurt mayalama gibi tarifler daha çok. Neden bilmiyorum ama Kendimi çok garip hissediyorum. Böyle sanki bir şeyler elimden kayıp gidecekmiş de aman tarifler kalsın der gibi.

  2 haziran 22:45


  25783. çok uzun zamandır süslüye girmiyordum. nasıl özlemişim anlatamam. seviyorum burayı.

  2 haziran 20:54

  25782. Her geçen gün bedenleri genişletiyorlar sanki çok tuhaf 33-35-37 beden çıkarsalarda rahatlasak, herkesin 34-36 bedene girme sevdasından dolayı genişlemez bedenler böylece

  2 haziran 18:57

  25781. beynimin normal(e yakın) çalışması için 5 ilaç kullanmam gerektiğine inanamıyorum bazen dışarıdan bakıp bir yabancılaşıp "allah allah yav" oluyorum

  2 haziran 17:40