yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (26301)
  • medya (172)

  26301. Tampon kullanmayan, hayatı biraz çilekeş yaşıyordur.

  Söyleyeceklerim bu kadar. 

  1 saat önce

  26300. Aileme karşı vermek zorunda olduğum savaş beni o kadar yordu ki. Çok güçsüz hissediyorum. Yalnız hissediyorum. Çok uzun zamandır mutlu hissetmiyorum. Şimdi özgürlüğüm için savaşmazsam her zaman aile baskısı altında mutsuz olacağımı da biliyorum. İnsanlara güvenimi o kadar kaybettim ki birine güvenip tamamen içimi de açamıyorum. Pes etmemeliyim. Pes edemem.

  1 saat önce

  26299. seni şu an üzen ve kıran ne varsa bir süre sonra hiçbir önemi kalmayacak.unutacak ve yoluna devam edeceksin.

  bugün 01:54


  26298. yarın bir problem çıkmazsa covid miyim diye tahlile gideceğim. bakalım sonuç ne olacak. güncellerim.

  bugün 00:27

  26297. Neredeyse yarım yıl bekledim ama sonunda yazar oldum çok mutluyum.sizi seviyorum süslüler*

  bugün 00:26

  26296. Bir soğuk bir sıcak tavır takınmasından bıktım be sözlük. Artık sıcak davrandığı zaman bile sanki gizli bir artniyeti varmış gibi geliyor. (gizlinot: İşin içinde bir kahbelik olabilir) Henüz tanışalı çok kısa bir süre geçse de kendimi çok yorgun, çok aptal ve kullanılmış hissediyorum. 

  dün 22:12

  26295. 90lar ve 2000lerin başı şarkıları dinleyip, dizilerini izleyip duygulanmaktan kurtulamıyorum. 2000lerin başında çocuk olduğum zamanları deli gibi özlüyorum bir 94lü olarak. Her şeyin çok daha kolay, güzel, yapılası görüldüğü, umut dolu, huzurlu yıllarmış gibi geliyor. Tek derdim okuldan gelip ödev yapmak, sonra çikolatalı sütüm ve kitaplarıma, annemin yaptığı sıcacık kek ve çaya gömülmek, sinemada istediğim filme beni yaşımdan dolayı almamalarına hayıflanmak ve harry potter'la sevgili olacağımı filan düşünmekti, ya da bir gün gerçekten sihir yapabileceğimi. Çok şükür şimdi de pek bir derdim var diyemem. Ama yaşlanmak çok uzak geliyordu en azından. Ilkokul ortamımı bile o kadar özlüyorum ki, hocamı, arkadaşlarımı, henüz sivilcelerimin çıkmamasını, ergenliğimde ve sonrasında yıpranmamış özgüvenimi ve iyi şeylere inancımı.

  dün 22:07


  26294. son 9 senenin neredeyse tamamındaki aşk hayatım b.k gibi afedersiniz. sevilmemekten, öncelik haline getirilmemekten veya sağılacak inek gibi kullanılmaktan bıktım. (gbkz: duygusal yoksunluk şeması) beni kontrol ediyor, ben onu değil. bu konuda kendimi aşmak için ne kadar kitap okuduğumu, bilinçaltı, bilinç, davranış ve duygu üzerine daha türkçeye bile çevrilmemiş ne kadar çok kaynağı hatmettiğimi tahmin bile edemezsiniz. ama artık pes ediyorum. dedikleri gibi "every encounter is a re-encounter". son 9 senedir aynı erkekle yeniden tanışıyorum. hep duygusal olarak uzak, sevemeyen, sevmeyi istemeyen, aslında bir romantik ilişki istemeyen veya bunu kaldıracak kapasitesi olmayan, ama ben duruma uyanıp kaçmayayım diye (gbkz: breadcrumbing) yapan (yani kırıntı halinde ilgi verip daha fazlasını alabilmek için beni adamın peşinde dolanan bir köpeğe çeviren) bir tip var ve ben sürekli bu tipi kendime çekiyorum.

  artık pes, gerçekten pes ettim. yaptığım çalışmalar, okuduğum bilmemnereli uzman psikologların adım adım farkındalık ve iyileşme kitapları, izlediğim tonla video, yaptığım meditasyonlar, kendime yaptığım sonu gelmeyen yolculuk falan hepsini bırakıyorum. yenilgiyi hiç bu kadar ağır hissetmemiştim şimdiye kadar. gerçekten bittim, artık deneyebileceğim bir yöntem bile kalmadı. hayatımın kalanında yalnız kalacağımı sindirmeye karar verdim. vakit doldurmak için işkolik oluyorum yavaş yavaş. benim en iyi yaptığım şey entelektüel işlerdi zaten. artık bitti, kesinlikle bitti. kesinlikle kimseyi istemiyorum. eskiden partnerimle dünyayı gezmek, birlikte hayattan keyif almak isterdim. artık kesinlikle böyle hayallere yer yok. kendimi duygu hissedemeyecek kadar çok yorup, kalan vakitlerimde kendim hayatı yaşayacağım. işten arta kalan kısıtlı sürede nerde sabah, orda akşam. kalıcı bir arkadaşlık bile aramayı bıraktım. yok, kesinlikle bitti her şey. hayatımda asla istediğim gibi birisinin olamayacağını kabulleniyorum. sırf yalnız kalma korkusundan b.k gibi muameleyi sineye çekmek ve kendimi kandırmak yerine, gururumla yalnız yaşamayı seçiyorum.

  hayatımın romantik ilişki defteri tamamen kapandı. dostluk defteri de tamamen kapandı. sadece ben ve işim var.

  dün 15:46

  26293. YouTube'dan 2021 burç astroloji yorumu arattım. :(

  dün 15:46

  26292. İlk defa hayatımda kokusunu bilmeden, sadece diğer sevdiğim parfümlerin alt üst cart curt notalarıyla karşılaştırarak parfüm sipariş verdim. En iyi eşleşme sonucunu bulmak için de kod yazdım. Tek tek karşılaştırmaya üşendiğim için yazdığım koda göre parfüm siparişi verdim, evet yanlış duymadınız. Can sıkıntısı mı desem mesleki deformasyon mu bilemedim. Elle yaptığım hiçbir şeye tahammülüm kalmamış :d

  Umarım beni yanıltmazsın canım kodum. Büyük bir heyecanla bekliyoruz parfümü.(gizlinot: Hocalarım görse gurur duyardı)

  dün 15:04 dün 15:06