yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (26310)
  • medya (172)

  26310. çok dizi izleyen neredeyse hiç film izlemeyen biriyim. neden hiç doğru düzgün film izlememişim bu zamana kadar bilmiyorum. hani o herkesin mutlaka izlediği filmler var ya bende onlar bile yok. bir film sahnesinden konu geçse mesela 'yuh bunu da mı izlemedin' cümlelerini duyuyorum. nasılsa evdeyiz, yollarda zaman kaybım da yok diyerek dizilere ara verip film izlemeye başladım. buradaki başlıklardan, arkadaşlarımdan, internetten araştırarak kendime upuzun, neredeyse her türden izlenecekler listesi hazırladım. her hafta 1-2 film izlerim diyordum 4 günde 9 film izlemişim bile

  dün 22:29

  26309. İkinci kez hastalığa yakalandım ve testim pozitif sağlık bakanlığından arandım harika ya 

  dün 21:18

  26308. Tampon kullanmayan, hayatı biraz çilekeş yaşıyordur.

  Söyleyeceklerim bu kadar. 

  dün 16:20


  26307. Aileme karşı vermek zorunda olduğum savaş beni o kadar yordu ki. Çok güçsüz hissediyorum. Yalnız hissediyorum. Çok uzun zamandır mutlu hissetmiyorum. Şimdi özgürlüğüm için savaşmazsam her zaman aile baskısı altında mutsuz olacağımı da biliyorum. İnsanlara güvenimi o kadar kaybettim ki birine güvenip tamamen içimi de açamıyorum. Pes etmemeliyim. Pes edemem.

  dün 15:57

  26306. seni şu an üzen ve kıran ne varsa bir süre sonra hiçbir önemi kalmayacak.unutacak ve yoluna devam edeceksin.

  dün 01:54

  26305. yarın bir problem çıkmazsa covid miyim diye tahlile gideceğim. bakalım sonuç ne olacak. güncellerim.

  güncelleme: pozitifmiş gg.

  dün 00:27 dün 21:52

  26304. Neredeyse yarım yıl bekledim ama sonunda yazar oldum çok mutluyum.sizi seviyorum süslüler*

  dün 00:26


  26303. Bir soğuk bir sıcak tavır takınmasından bıktım be sözlük. Artık sıcak davrandığı zaman bile sanki gizli bir artniyeti varmış gibi geliyor. (gizlinot: İşin içinde bir kahbelik olabilir) Henüz tanışalı çok kısa bir süre geçse de kendimi çok yorgun, çok aptal ve kullanılmış hissediyorum. 

  25 kasım 22:12

  26302. 90lar ve 2000lerin başı şarkıları dinleyip, dizilerini izleyip duygulanmaktan kurtulamıyorum. 2000lerin başında çocuk olduğum zamanları deli gibi özlüyorum bir 94lü olarak. Her şeyin çok daha kolay, güzel, yapılası görüldüğü, umut dolu, huzurlu yıllarmış gibi geliyor. Tek derdim okuldan gelip ödev yapmak, sonra çikolatalı sütüm ve kitaplarıma, annemin yaptığı sıcacık kek ve çaya gömülmek, sinemada istediğim filme beni yaşımdan dolayı almamalarına hayıflanmak ve harry potter'la sevgili olacağımı filan düşünmekti, ya da bir gün gerçekten sihir yapabileceğimi. Çok şükür şimdi de pek bir derdim var diyemem. Ama yaşlanmak çok uzak geliyordu en azından. Ilkokul ortamımı bile o kadar özlüyorum ki, hocamı, arkadaşlarımı, henüz sivilcelerimin çıkmamasını, ergenliğimde ve sonrasında yıpranmamış özgüvenimi ve iyi şeylere inancımı.

  25 kasım 22:07

  26301. son 9 senenin neredeyse tamamındaki aşk hayatım b.k gibi afedersiniz. sevilmemekten, öncelik haline getirilmemekten veya sağılacak inek gibi kullanılmaktan bıktım. (gbkz: duygusal yoksunluk şeması) beni kontrol ediyor, ben onu değil. bu konuda kendimi aşmak için ne kadar kitap okuduğumu, bilinçaltı, bilinç, davranış ve duygu üzerine daha türkçeye bile çevrilmemiş ne kadar çok kaynağı hatmettiğimi tahmin bile edemezsiniz. ama artık pes ediyorum. dedikleri gibi "every encounter is a re-encounter". son 9 senedir aynı erkekle yeniden tanışıyorum. hep duygusal olarak uzak, sevemeyen, sevmeyi istemeyen, aslında bir romantik ilişki istemeyen veya bunu kaldıracak kapasitesi olmayan, ama ben duruma uyanıp kaçmayayım diye (gbkz: breadcrumbing) yapan (yani kırıntı halinde ilgi verip daha fazlasını alabilmek için beni adamın peşinde dolanan bir köpeğe çeviren) bir tip var ve ben sürekli bu tipi kendime çekiyorum.

  artık pes, gerçekten pes ettim. yaptığım çalışmalar, okuduğum bilmemnereli uzman psikologların adım adım farkındalık ve iyileşme kitapları, izlediğim tonla video, yaptığım meditasyonlar, kendime yaptığım sonu gelmeyen yolculuk falan hepsini bırakıyorum. yenilgiyi hiç bu kadar ağır hissetmemiştim şimdiye kadar. gerçekten bittim, artık deneyebileceğim bir yöntem bile kalmadı. hayatımın kalanında yalnız kalacağımı sindirmeye karar verdim. vakit doldurmak için işkolik oluyorum yavaş yavaş. benim en iyi yaptığım şey entelektüel işlerdi zaten. artık bitti, kesinlikle bitti. kesinlikle kimseyi istemiyorum. eskiden partnerimle dünyayı gezmek, birlikte hayattan keyif almak isterdim. artık kesinlikle böyle hayallere yer yok. kendimi duygu hissedemeyecek kadar çok yorup, kalan vakitlerimde kendim hayatı yaşayacağım. işten arta kalan kısıtlı sürede nerde sabah, orda akşam. kalıcı bir arkadaşlık bile aramayı bıraktım. yok, kesinlikle bitti her şey. hayatımda asla istediğim gibi birisinin olamayacağını kabulleniyorum. sırf yalnız kalma korkusundan b.k gibi muameleyi sineye çekmek ve kendimi kandırmak yerine, gururumla yalnız yaşamayı seçiyorum.

  hayatımın romantik ilişki defteri tamamen kapandı. dostluk defteri de tamamen kapandı. sadece ben ve işim var.

  25 kasım 15:46