yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • medya (0)

  1. Muhalefet takımı..

  5 ağustos 2016 16:03

  2. her yerde olduğu gibi burada da mevcut. boşuna yalanlamaya gerek yok. burada tanıştığım ve samimi olduğum bir arkadaşıma birisi ters bir şey söylediğinde savunmaya geçiyordum bir ara. linç etmek denebilir mi bilemiyorum tabi ama o günleri iyi hatırlıyorum. benim gibi bir çok kişi var. zaten onlarda yazarak kendini belli ediyorlar.

  bu kişiler genelde whatsapp grubu oluşturmuşlardır. kendi fikirlerine demiyim ama kendilerine yönelik herhangi ters bir girdide diğer arkadaşların da söylediği gibi nickaltında yerme, hep birlikte o kişiye bir çullanma söz konusu oluyor. genelde ortalık karışıyor. aksiyon eksik olmuyor glsdjgldskg

  bu arada kimseyi hedef göstermiyorum aynı şeyleri ben de yapıyorum. tabi genelde abartmıyorum bu durumu.

  bu gözler neler gördü bu sözlükte. ne baskılarla bıkıp giden yazarlar oldu.

  o yüzden isim veremem, herkes potansiyel linç ekibi üyesidir :)

  5 ağustos 2016 16:28

  3. gerçek linci hafife alanların kullandığı tabir. aynı anda çok kişi tarafından eleştirilmek linç yemek değildir. sert bile olsa, eleştiriyle linci karıştırmayın. hakaret, kimlik ifşa etme, tehdit, iftira gibi şeyler toplu halde yapılıyorsa buna linç diyebiliriz. bir de gerçek hayatta yaşanan, ölüme sebebiyet veren, şiddet içeren linç var, o başka.

  5 ağustos 2016 16:50


  4. Pipi, kuku veya bilumum cinsellik, devlet eleştirisi, sistem karşıtlığı, youtuber gıybeti mevzularında eksileriyle döven ekiptir.

  Silahlı kuvvetlere karşı gerilla, sosyal medya linçine karşı öpücük...

  5 ağustos 2016 17:52

  5. "sizi polise, savcılığa verdim! devlete, polise, askere hakaret etmek ne demekmiş göreceksiniz!!11!!!1" diye tehditler savurup, huzursuzluk yaratan yazarı linç eden ekiptir.

  Kendimi ve ekibimi tebrik ederim!

  (yazar: all that solid) 'in paylaştığı, 6-7 eylül olaylarının mağduru bir beyefendi verdiği röportajda, "sen bana gavur dersen ben de sana dönme derim o zaman, böyle mi olacak yani?!" diyor.

  ben de soruyorum, o mağdur (!) yazarlar istediklerini yapıp, buradaki yazarları korkutup kaçıracak, bunun adı hak adalet ama bu ve bunun gibi kraldan çok kralcı, utanç verici hareketleri konuşup eleştirince linç... böyle mi olacak yani?!

  herkes susup oturmak, kabullenmek, sineye çekmek zorunda değil. burası bir etkileşim alanı, ne ekersek onu biçiyoruz. istersek nefret doğuruyoruz, istersek sohbet, muhabbet... kimilerinin kısmeti de linçmiş, ne yapalım...

  8 eylül 2016 13:39

  6. ortak tepkiler burada hep linç olarak algılanıyor. daha önce (yazar: lacivertoje) haddini aşan entryler yazıp, herkesin ayrı ayrı ve özgür düşüncesiyle verdiği tepkiye linç derdi. ondan sonra da her şeye linç denir oldu.

  (gbkz: no man no cry)'a linç yapıldığını düşünmüyorum diğer "linç edildim ben" diyenler gibi. hasta kedisi için o zaman için çaresizce bir şeyler yapmak insanı onca hırsız, uğursuz varken savcılığa şikayet edeceğim diye sopa göstermesi çok çok çirkindi. yani yaptığı tavır burada 2-3 kişinin başlığının altına yazmasından daha linç vari idi. ki o da linç değil tepki. çünkü insanlar artık etrafındaki muhbirlerden ve hadsizlerden çok sıkıldı (bkz: emineizm) gibi.

  neyse tanım yazmak gerekirse esas "savcılığa gitcem ben" diye diklenenleri içeren ekiptir.

  8 eylül 2016 14:35

  7. Bikaç kişi, sözlükteki yazarlar tarafından, yaptığı yanlış bulunduğunda linç edildim sızlaması yapmasın diye, kimse de fikrini söyleyemeyecek, tepkisini ortaya koyamayacaksa bu sözlüğün işlevi ne, bu sözlük neden var?

  Linç değildir o linç olsa duramazsın.

  8 eylül 2016 14:52 9 eylül 2016 10:32


  8. şu an haydarpaşa numuneden yazıyorum, kendileri tarafından darp edildim

  8 eylül 2016 18:47

  9. daha ziyade soru cevap aparatında anonim olarak takılırlar.

  14 nisan 2018 11:26

  10. sözlükler yazarların her türlü eleştiriyi yapabileceği, kendi fikirlerini ifade edebileceği özgür platformlardır. dolayısıyla burada yazar olmanız eleştiriyi ve farklı fikirleri kabul etmenizi gerektirir. karşınızdaki insanın yaşam tarzı sizinkine uymuyor diye veya insanlar sizden farklı düşünüyor diye milleti linç etmek, bilemiyorum altan. insanları kınamak size hiçbir şey kazandırmıyor sayın linç ekibi. bari burada yapmayın.

  14 nisan 2018 11:56