sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  • girdiler (640)
  • medya (9)

  640. -yağlıya dönük karma ciltler için uygun bir yüz temizleme jeli (genellikle himalaya herbals)

  -gül suyu tonik (eğer yoksa maden suyu-sirke karışımı)

  -gündüzse nemlendirici güneş kremi geceyse neutrogena yağsız nemlendirici

  11 haziran 16:42

  639. Buraya satırlarca girdi girmişler bu kadar ürünü kullanmaya üşenmiyor musunuz :D

  Cilt tipim: Kuru, yer yer pullanabilen ama burun üstü yağlı bir cilt

  -Loreal Değerli çiçekler kuru ciltler için yıkama jeli

  -Yves Rocher Sebo Vegetal Tonik

  -Bioderma Atoderm nemlendirici

  Haftada bir: Bimden alınmış burun bandı.

  Cilt bakımında less is more felsefesi daha iyi bence. Keşke bol bol param olsaydı da daha kaliteli ürünlerle olsaydı tabi...

  11 haziran 14:27

  638. cilt tipi: normal, bazen alın bölgesinde kuruluğa meyilli, sivilce problemi yok, yer yer çok minik pigmentasyonlar var, yanaklar çok çok hafif pembe (rosacae değil)

  bir aylık bir değerlendirme sonrası şu girdide (no: 1013491) paylaştığım rutinimin deneme yanılma yöntemiyle biraz daha sadeleştirilmiş halini paylaşacağım süslüler:

  sabah

  soğuk su

  (bkz: the ordinary magnesium ascorbyl phosphate 10%)

  (bkz: la roche posay anthelios spf50+ shaka fluid)

  akşam - 1

  (bkz: cosrx low ph good morning gel)

  (bkz: cosrx aha 7 whitehead power liquid)

  (bkz: the ordinary 100% organic cold-pressed rose hip seed oil)

  (bkz: la roche posay cicaplast baume b5)

  (bkz: cerave moisturising cream nemlendirici krem)

  akşam - 2 (daha nadir yapıyorum 1'e göre)

  hindistan cevizi yağı - eğer makyaj yaptıysam

  (bkz: cosrx low ph good morning gel)

  (bkz: the ordinary 100% organic cold-pressed rose hip seed oil)

  (bkz: the ordinary azelaic acid suspension 10%)

  (bkz: la roche posay cicaplast baume b5)

  şimdi yorumlara gelecek olursam:

  (bkz: the ordinary azelaic acid suspension 10%) - en büyük hayal kırıklığım. neler bekledim, ne verdin bana azelaic asit. yanaklarımdaki pembelik olduğu gibi duruyor diyemem ama gerçi artık eskisi kadar rahatsız olmuyorum. böyle gözenek ve damar şeklinde değil de allık sürmüşüm gibi hafif bir pembelik vardı, zaten bu cilt bakımı olayını takıntı haline getirmeden önce çok severdim, azelaic asit hayal kırıklığından sonra barıştım yanaklarımla. tekrar almayacağım.

  (bkz: the ordinary magnesium ascorbyl phosphate 10%) - çok ufak bir pigmentasyonum vardı, sivilcemi uzun tırnaklarımla sıktığım için oluşmuştu, o geçti mesela ama yine dramatik bir değişim göremedim cildimde, daha etkili bir c vitamini deneyeceğim. sabahları bir sürü ürün kullanmaktan vazgeçtim, yüzüm terliyor, hiçbir halta yaramıyor sonra, anlamsız. sabah tek kullandığım ürün bu. emilimi çok güzel, hafif bir krem. tekrar almayı düşünmüyorum, dediğim gibi daha güçlü bir c vitamini deneyeceğim.

  (bkz: cosrx low ph good morning gel) - inanılmaz güzel. en memnun kaldığım temizleyici bu oldu. benim cildime günde iki kere kullanmaya gerek olmadığını fark ettim, akşamları minik birkaç damla fazlasıyla yetiyor. en mükemmel yanı kullandıktan sonra gerilmiyor cildim. çok memnunum. başka şeyler deneme hevesine kapılmazsam kesinlikle tekrar alınacak. normal/kuru ciltli herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim süslüler.

  (bkz: cosrx aha 7 whitehead power liquid) - sivilce problemim olmadığından eksfolasyona başlamak için aha tercih ettim. hep aynı yerde çıkan bir iki tane sebum birikmesi var, böyle sivilce değil, beyaz, içi sebum dolu, sıkınca hemen çıkıyor sorunsuz ve yara ya da iz kalmıyor, acımıyor. şimdi bir ay boyunca iki günde bir ya da bazen arka arkaya iki gün olmak üzere aha kullandım, ancak sebum birikmelerimde aşırı aşırı bir düzelme olmadı. hala görüyorum ben o iki taneyi dudağımın kenarında, sıkıyorum, bir süre düzeliyor, sonra tekrar. acaba bha mı alsaydım diye düşünmüyor değilim. şişe dopdolu hala, gözlemlerim sürüyor...

  (bkz: la roche posay cicaplast baume b5) - tek kelimeyle mük-kem-mel. yatıştırır, kızarıklığı alır, nemlendirir, elinden her iş gelir bu kremin. ilk başlarda tek kullanıyordum, bu ara ordinary kuşburnu çekirdeği yağıyla avucumda karıştırıp yüzüme ellerimi bastırarak kullanıyorum. gündüz de sürdüğüm oluyor, bembeyaz olduğu için akşam tercih ediyorum genelde. bir aydır avene güneş kremi yüzünden bembeyaz suratla yeterince gezdiğimi düşünüyorum, ben sıramı savdım yüz beyazlığı konusunda.

  (bkz: the ordinary 100% organic cold-pressed rose hip seed oil) - nem bombası bir yağ. yüzü yatıştırıyor. nemlendiriciye karıştırıp sürmesi ya da tek başına kullanması ayrı güzel. kullandıktan sonra alnımda asla gerginlik hissetmiyorum, boynuma da sürüyorum ayrıca. siparişi, getirecek adam bulması falan çok zor olduğu için başka şeyler alabilirim ama getirecek birini bulursam bir daha satın almayı düşünüyorum. gerçi sür sür bitmiyor, hala dörtte birine bile gelemedim şişenin.

  (bkz: cerave moisturising cream nemlendirici krem) - bayağı güzel bir nemlendirici. akşamları çok seviyorum kullanmayı, sabah yukarda bahsettiğim gibi yüzüme bir ton şey sürmeyi sevmediğim için pas geçiyorum genelde. benim için nemlendirmenin ölçüsü alnımdaki gerginlik, bu kremde de asla olmuyor o. çok beğendim, kesin alırım tekrar.

  (bkz: la roche posay anthelios spf50+ shaka fluid) - benim bebeğim, canımın parçası, dünya güzelim. bildiğin sıvı bi güneş kremi. hemen emiliyor, dağılıyor, suratta kalmıyor. ben renkli olanını aldım, ama normal olanı da deneyip beğendim. avene'den sonra ilaç bu ilaç. çok sevdim ve bulduğuma mutluyum gerçekten. sabah sürüyorum, yüzümü terletmiyor, bembeyaz yapmıyor ve koruyuculuk konusunda la roche posay güneş kremleri bütün yazılanları hak ediyor.

  bir süredir aklımdaydı ancak dün itibariyle (bkz: acnelyse) kreme başlamış bulunuyorum süslüler. bu sebepten azelaic asit ve cosrx aha'ya biraz ara vereceğim gibi, cildim tretinoine alıştıktan sonra geri döneceğim. bir yandan korkuyorum, yaz ayı şimdi, soyulur muyum, leke kalır mı diye tırıs tırıs sürüyorum, bir yandan da çok merak ediyorum sonuç ne olacak. bana şans dileyin. acnelyse için bir süre kendime bulduğum rutin de şöyle:

  sabah

  soğuk su

  (bkz: la roche posay cicaplast baume b5)

  (bkz: cerave moisturising cream nemlendirici krem) - her zaman birlikte kullanacağımı düşünmüyorum, yaz ayı malum, ağır gelebilir sabahtan bu kadar kat. denenecek.

  (bkz: la roche posay anthelios spf50+ shaka fluid)

  akşam

  (bkz: cosrx low ph good morning gel)

  (bkz: the ordinary 100% organic cold-pressed rose hip seed oil)

  (bkz: la roche posay cicaplast baume b5) - yağ ile karıştırarak sürüyorum.

  (bkz: acnelyse)

  (bkz: cerave moisturising cream nemlendirici krem)

  (bkz: acnelyse) - minnacık, mercimek kadar kremi nokta nokta yanaklarıma, alnıma, çeneme, burnuma ve boynuma değdirip dağıtarak uyguluyorum. yanma, yakma, irrite, yok henüz. soyulma ile ilgili bir şey söylemek için çok erken. sonuç aldıkça güncelleyeceğim burayı. her türlü öneri, soru ve tavsiyeniz için buradayım süslüler (gizlinot: sevgiler)

  11 haziran 12:29

  637. benim için uzun bir deneme yanılma dönemi sonrası oturmuş durum.

  hikayeye gecmeden once kisaca yazmak istersem;

  akşamları good morning cleanser cosrx ile başlıyorum, sonrasında doa kozmetik tonerini (cilt aydınlatıcı) ya da cosrx aha/bha clarifying tonerini kullanıyorum. sonrasında secret key first treatment essence’i kullanıyorum. 2 günde bir secret keyden bir yarım saat önce cosrx aha 7 whitehead power liquidi kullanıyorum. sonrasında cosrx oil-free moisturizing lotion’i kullaniyorum ve eger tek tuk bir sivilcem ciktiysa su rutini uyguluyorum;

  Buraya kadar yazdığım her şey bol içerik araştırması ve kullanıcı yorumuyla kombinlenmiş deneme yanılma yoluyla kendimce oluşturduğum rutinimi içermekteydi. Şimdi söylemek istediğim benim başvurduğum fakat yanlış bulunabilecek bir yöntem fakat bende hep işe yarıyor. Bu yöntemi şimdi tek tük çıkan sivilcelerime uyguluyorum genelde ama bir şartla o da bu sivilceler patlamaya eğilimliyse. Eğer ağrılı, yayılmış bir şekilde deri altımda duruyorlarsa ellemiyorum. Eğer böyle değillerse ellerimi antibakteriyel bir sabunla yıkayıp, bir iğnenin ucunu alkolle temizleyi o sivilceyi şöyle bir pıtlatıyorum. Sonrasında içindeki sıvıyı tamamen, asla ama asla cildi yormadan hafifçe bastırarak çıkarıyorum, yine bölgeye kulak pamuğu ile alkollü bir tonik sürüp sonrasında sudocrem ya da elimin altında olan herhangi bir pişik kremini sürüyorum. ertesi güne sivilcem inmiş kırmızılığı azalmış olarak uyanıyorum. sudo crem işlemini sürdürdükçe sivilcenin bulunduğu yer böyle ince bir kabuk bağlıyor zamanı geldiğinde o kabuk düşünce de altında izsiz ama hassas bir deri kalıyor. bol güneş kremiyle geçirilen bir dönemin ardından da normal haline dönüyor. böyle yazdığımda çok gibi görünüyor bu son işlem ama sadece sivilceleri düzgün sıkabilme günlük rutinimin dışında kalan bir işlem. sabahları ise yıkayıp nemlendirip güneş kremi sürüyorum. güneş kremi olarak hayatımın ürününü daha bulamadım bundan dolayı elimin altında ne varsa onu kullanıyorum.

  hikaye zamanı:

  cildim ergenlik dönemlerinde bebek poposu gibiyken birden 19 yaşımda (tamam, hala ergenlik sayılabilir) inanılmaz bir şekilde sivilce çıkarmaya başladım. ilk başta küçük kırmızı noktalar olarak başlayan maceramız zamanla kistiğimsi sivilcelere dönüştü. sonunda söndürdüm kendilerini ama hala kırmızı kırmızı lekelerim kalmıştı. 1 yılın sonunda cildim tamamen temizlendi. Arada çıkan sivilcelerimi de umursamıyorum açıkçası.

  Şimdi bunu nasıl başardığıma geleceğiz. Kore cilt bakım ürünleri. 

  İlk başta yoluma Cosrx markası ürünlerinden Aha/Bha Clarifying Treatment Toner ve Low ph Good morning cleanser ile başladım. Bunun yanı sıra Nature Republic Aloe vera jeli ve Benton Snail Bee High Content Essence’ı ile başladım. Bunlar araştırıp aldığım ürünlerdi ve bu mucizevi kombinasyonun tüm sorunları çözeceğini düşünüyordum. Yanılmıştım. Yaklaşık olarak afedersiniz ama salak gibi 6 ay kullandıktan sonra fark ettim ki cildim daha da kötüye gidiyor ve yeni ürünler almam şart aynı zamanda kullandığım bazı şeyler işe yaramıyor. İlk aloe vera’yı çıkardım listemden, hiçbir değişiklik olmayınca Benton’u. Bingo! Buradan sonra her şey daha iyi gitti ve iyileşme dönemine girdim. Yeni bakım rutinime katılanlar ise Secret Key First Treatment Essence ve Cosrx Aha 7 Whitehead Power Liquid. Bu kombinasyon asıl mucizevi olandı ve bundan sonra cildim gittikçe iyileşti. Bu dönemde her gün 50 faktör güneş kremi kullanıyordum ve cildimi double cleansing methodu ile yıkıyordum (Yves Rocher’in temizleme yağı + good morning cleanser). 

  Daha sonraları bu rutine kısa süreli de olsa Doa Kozmetikten Cilt aydınlatıcı tonik ve Hyalronik Asitli C vitamini serumunu kullandım ve onların da kalan leke renklerimi açılmasında ve cildimin berraklaşmasında rol oynadığını söyleyebilirim. 

  ekleyebilirsem medya’ya karşılaştırma fotoğrafı ekleyeceğim, bir sorunuz olursa özelden yazabilirsiniz. tekrar söylüyorum bir şeyleri araştırıp yüzüme sürüyorum ama bunlar araştırıp öğrendiğimi düşündüğüm şeyler, belki bir şeyleri yanlış yapıyorumdur ama cildim şu an iyi durumda ve sağlıklı. buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ediyorum ve umarım herkes istediği cilde tez zamanda kavuşur diyorum! :)

  ilgili medya:
  1
  3 haziran 23:29

  636. Kuru,hassas,alerjik bir cildim var. Bu yüzden kullanılan üründen iyi bir performans alamamanın yanında ardından egzama,yanma,kızarıklık,döküntü gibi çeşitli rahatsızlıklarla uğraşıyorum.Deneye yanıla benim için en doğru temizleyicilerin jel olanların olduğunu gördüm.

  3 tane jel temizleyicim var. Ben şu an La Roche Posayları dönüşümlü olarak kullanıyorum.

  Sabah cildimi la roche posay'ın hassas ciltler için arındırıcı ve tazeleyici makyaj temizleme jeli ile yıkıyorum.Daha sonra nemlendirici krem sürüyorum.Nemlendirici benim için çok önemli bir faktör çünkü ben sadece bakım rutinlerinden sonra değil gün içinde de ara ara yüzümü nemlendiriyorum yoksa çok kuruyor.En son Bee beautyninkini kullandım ve memnun kaldım.Eğer o gün makyaj yapmadıysam bile mutlaka yüzümü bu şekilde temizliyorum.Eğer makyaj yaptıysam La Roche Posay'ın innovation toleriane soin lavant jelini yüz temizleme süngerime sıkıp temizliyorum. Yaklaşık bir aydır yüz temizleme süngeri kullanıyorum.İlk başta egzamaya yatkın bir insan olarak korktum ancak gerçekten yüzümün temizlendiğini hissediyorum,cildim de çok olumlu etkilerini gördüm,çok memnun kaldım.La roche posayden önce diadermine parabensiz,silikonsuz,parfümsüz high tolerance temizleme jelini kullanıyordum,ondan da çok memnundum.Her gece mutlaka göz çevresi kremi sürüyorum.İsana young lovely eyes kullanıyorum uzun süredir ve ben çok memnunum.Belli aralıklarla nemlendirici maskeler yapıyorum. Şu an için gerçekten en oturmuş ve en faydalı rutinim bu oldu. Tonik olarak neutrogena'nın visibly clear sivilce karşıtı arıncıdırıcı toniğini kullanıyorum. Nivea'nın canlandırıcı toniği de var fakat neutrogenaya elim daha çok gitti. Herhangi bir kızarıklık,aşırı kuruma,sivilce izi durumunda Lr'ın aloe vera'lı protecting propolis kremini sürüyorum. Bu kremden de çok memnunum. Aloe vera yetiştirdiğim için çok sancılı durumlarda direk aloe verada kullanıyorum,mucize gibi bir bitki.

  Genç cildimi fazla kimyasala boğmadan,yormadan bir rutin oluşturmaya çalıştım ve şu an için memnunum.

  21 mayıs 17:41 21 mayıs 17:48

  635. Cildim karma- yağlı ilk yaşlanma belirtileri hafiften kendini gösteriyor.

  rutinimi yeniledim ve sanıyorum böyle daha iyi oldu.

  Temizleme jelim origins zero, çok memnunum, serum olarak estee lauder advance night repair kullanıyorum, göz kremim loreal revitalift, nemlendirici clinique dramatically different jel - karma yağlı ciltler için.

  haftada 2-3 kez simple peeling, 1 kez the body shop chinese ginseng maske ve 1 kez de sephoranın renkli kil maskelerinden uyguluyorum (elimde olanlar gri, mavi ve yeşil benzer etki yaratıyorlar)

  15 mayıs 18:26 15 mayıs 18:27

  634. sabah

  (bkz: cosrx low ph good morning gel) - cildimin temizleyiciden sonra gerilmesinden nefret ediyordum, o hissi vermediği için çok sevdim, küçük birkaç damla bütün yüz için yeterli

  (bkz: the ordinary azelaic acid suspension 10%) - leke ve kızarıklık için kullanıyorum

  (bkz: the ordinary magnesium ascorbyl phosphate 10%) - c vitamini türevi

  (bkz: la roche posay cicaplast baume b5) - verdiği yatıştırıcı hissi seviyorum

  (bkz: avene fluid spf50+ dry touch) - hafif, kremsi, ancak yüzümü bembeyaz yapan bir güneş kremi

  akşam - 1

  (bkz: cosrx low ph good morning gel)

  (bkz: the ordinary 100% organic cold-pressed rose hip seed oil)

  (bkz: the ordinary azelaic acid suspension 10%)

  (bkz: la roche posay cicaplast baume b5)

  (bkz: cosrx Ultimate Moisturizing Honey Overnight Mask)

  akşam - 2

  (bkz: cosrx low ph good morning gel)

  (bkz: cosrx aha 7 whitehead power liquid)

  (bkz: the ordinary 100% organic cold-pressed rose hip seed oil)

  (bkz: la roche posay cicaplast baume b5)

  (bkz: cosrx Ultimate Moisturizing Honey Overnight Mask)

  15 mayıs 15:59

  633. sabah:

  yüzümü sebamed clear face temizleme köpüğü ile masaj yaparak temizliyorum.

  bioderma sebium lotion tonik uyguluyorum.

  nemlendiricimi ve göz kremimi sürüyorum. (yves rocher)

  dudak nemlendiricisi (nivea)

  akşam:

  makyaj yapmışsam, bioderma sebium yüz temizleme jeli ile makyaj temizliği.

  -makyaj yapmamışsam, yine sebamed temizleme köpüğü.

  bioderma sebium lotion tonik uygulaması.

  nemlendici + göz kremi + dudak nemlendiricisi.

  az ve öz. çok sorunlu bir cildim yok.

  sivilce olduğu dönemler de oluyor tabiki. o zaman akşam rutinine sorunlu bölgeler için mario badescu buffering lotion ve drying lotion ekleniyor.

  arada bir de neutrogena kağıt maskelerden kullanıyorum (2 haftada 1 gibi)

  haftada 1 kez de pirinç suyu ile kil maskesi

  15 mayıs 13:27 15 mayıs 13:30

  632. sabah su ile yıkıyorum. ardından clean clear derinlemesine temizleyici losyon ile yüzümü siliyorum. üzerine ya cyrene glikolik soft krem ya da la roche posay cicaplast krem sürüyorum. göz kremim bittiği için cyrene kremi de göz altıma sürüyorum.

  uzun zamandır makyaj temizlemeye özel ürün kullanmıyorum. duşta jellerle vs. temizliyorum. şu an kullandığım sebamed yağlı ve karma ciltler için yüz temizleme jeli, aklıma geldikçe de sebamed peeling kullanıyorum.

  duştan sonra yine clean clear losyon ile cildimi temizleme, üzerine tonik gibi pamuğa döküp ya Cyrene Professional 6% Glycolic/Probiotic Daily Smoothing & Toning Solution ya da Cyrene Professional Daily Skin Smoothing & Renewing Treatment 4% AHA Exfoliant geçiyorum. bunları atlarsam nadiren acnecinamide aha complex mendil kullanıyorum.

  1 saat kadar sonra bir gün Cyrène Pore Tightening & Lifting Serum %10 Niacinamide diğer gün Cyrène Hydrating&Repairing Serum probiotics olacak şekilde ikisini dönüşümlü olarak kullanıyorum.

  eksiklerim göz kremi ve makyaj temizleyici. göz kremini arayıştayım ama kafama ve bütçeme uygun bir şey bulamazsam bu şekilde devam edeceğim, makyaj temizleyicilere de geri dönmeyi düşünüyorum.

  15 mayıs 11:14

  631. Sabah: sebamed clear face köpükle yüzümü yıkıyorum. dışarı çıkacaksam güneş kremi, çıkmayacaksam nemlendiricimi sürüyorum.

  Makyaj yapacaksam hem nemlendirici hem de makyaj bazı olsun diye simple hydrating light moisturiser kullanıyorum. Silikonu bol, kadife bitişli bir nemlendirici, mükemmel bir makyaj bazı.

  Akşam: makyaj yaptıysam ruh halime göre iki farklı şekilde çıkarıyorum. Ya yves rocher papatya özlü makyaj temizleme yağıyla makyajımı çıkarıp peşinden de çok sert olmayan bir yüz yıkama jeliyle yüzümü yıkıyorum. Ya da bioderma sensibio ile makyajımı silip sebamed clear face köpükle yıkıyorum.

  Geri kalanında sayacağım ürünleri haftanın iki üçü günü şeklinde farklı farklı zamanlarda kullanıyorum. Kat kat ürün kullanmayı sevmiyorum. Haftada iki üç gün lekeler için nip fab glikolik fix serum kullanıyorum. Bazen ziaja manuka face tree toner, bazen de gül suyu üstüne neutrogena hydra boost serum kullanıyorum. Böyle serumlar nem vermeyi değil hapsetmeyi vaad eder, yani ıslak zemine kullanılması verimi oldukça arttırır. Asit içermeyen, güzel içerikli, fiyatı dudak uçuklatmayan bir tonik de bulamadım; gül suyu o yüzden. Bunların üstüne de nemlendirici. Nemlendirici konusu çok değişken. aynı ürünü üst üste iki kez dahi satın aldığım olmadı. Daha çok cildimin o dönemki durumuna göre içerik seçiyorum. O yüzden ürün ismi veremiyorum.

  Göz çevrem için kullandığım tek ürün bee beauty q10 nemlendirici göz kremi. Lip balm ise papatya özlü alterra.

  Birkaç yıl öncesine kadar ne kadar az kimyasal o kadar iyi şeklinde düşünüyordum ama pul pul ve her daim tek tük de olsa sivilceli, lekeli bir cildim vardı. Cilt tipim kuru karmayken şu an normale oldukça yaklaştı. Sivilceler nerdeyse bitti, lekeler de yavaş yavaş açılıyor. Rutinim baktığınız zaman hep uygun fiyatlı parçalardan oluşuyor ama ben sağlam içerik bilgisiyle drugstore ya da uygun fiyatlı dermokozmetiklerle de gözle görülür sonuçlar elde edilebileceğini düşünüyorum, ediyorum da. Önemli olan cilt tipine uygun, -burası çok önemli- etken maddesi olan/aktif içerikli ürünler bulmak. Yazdığım ürünlerin çoğu hakkında çok çok detaylı yorumlarım da mevcut. Şimdilik rutinimden memnunum.

  15 mayıs 00:30