sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (282)
 • medya (0)

282. 6.00-6.15 - yatağa veda, yataktan ayrılış, hüzün, keder :’(

6.15-6.30 - diş fırçalama, cilt bakımı

6.30-7.00 - kahve&sigara, kuçu güzelinin mama yemesini bekleme

7.00-7.30 - dünyanın en güzel kuçusuyla yürüyüş <3 (sabahların en güzel yanı)

7.30-7.45 - üst giyinme, depar atarak en geç 8.00’de evden çıkış

13 ocak 15:12

281. Öncelikle vaktim varsa yatak keyfi, İnstagram, süslü sözlük vb. Daha sonra keyif biter bitmez kalkıp el yüz yıkama, t bölgem yağlı ise gül suyu yada lavanta suyu ile tonikleme ve günlük nemlendirici uygulama. Hep aç uyandığım için kahvaltı yapmak :d sonrasında zaten makyaj ve saç geliyor, günlük makyajıma en fazla 20 dakika harcayıp evden çıkıyorum.

13 ocak 14:45

280. karışmış bir kulaklıktan bile bin beter karışmış bukle yığınıyla doğduğumu, kaderim olduğunu kabullenmek ve kimseye görünmeden bu deli manyakları adam etmek.

13 ocak 14:38

279. 8 de uyanma

Sabun veya temizleyici ile yüz yıkama

Diş fırçalama

Hızlı hızlı giyinme 

Makyaj 

Bişeyler atıştırma 

Çantamı hazırlama

9 a doğru Koşa koşa çıkma ahshshaj

12 ocak 22:28

278. 07:20 - 1000 kere çalan alarmı kapatma

07:21 - diş fırçalama vs.

07:25 - su içme

07:26 - üstünü giyme

07:35 - evden yaldır yaldır koşarak çıkma

not: sabah kalkıp, duş alanlara hayranım. helal olsun.

12 ocak 22:25

277. 6 da falan kalkanlara imreniyorum kaçta kalkarsam kalkayım su içiyorum

25 aralık 2018 20:04

276. her sabah 6'da kalkıyorum ve uyandığımda ilk baktığım; telefonuma gelen bildirimler. bu da benim sabah rutinim oldu.

25 aralık 2018 15:17

275. 6.30 da kalkıyorum.

Lavabodaki işlerimi hallediyorum.

Cildimi temizleyip nemlendiriyorum.    kahve yapıp dersin başına oturuyorum.

7.40 a kadar ders çalışıyorum.

Mutfağa gidip kahvaltı hazırlıyorum, kaşarlı omlet yapıyorum genelde. Üşenirsem dünden kalma yemeklerden atıştırıyorum. Sevdiğim bir albümü açıyorum bu arada.

Dişlerimi fırçalıyorum. 

Etrafı topluyorum.

Giyinip ruh halime ve zamanıma göre makyaj yapıyorum bazen sadece kirpiklerimi kıvırıyorum.

8.15 te evden çıkıyorum.

24 aralık 2018 21:40

274. Dokuz gibi kalkıp su içiyorum hemen. Kedimin mamasını, suyunu halledip banyoya geçiyorum. Yüz yıkama ve diş fırçalama işlerini bitiriyorum. Hemen demliğe suyu koyuyorum ve içeri geçiyorum hazırlığa devam. Asitli tonik ya da gül suyu -moduma göre- ardından serum, göz kremi ve nemlendirici işlemlerini bitirip kıyafetimi giyiyorum. Güneş kremimi sürüp yatağımı filan topluyorum. Saçımı halledip mutfağa geçiyorum. İki yumurta, domates, peynir ve çay olmazsa olmazım. Yanına bazen avakado, bazen kızartma, bazen tatlı vs. Çeşitlendiriyorum mutlaka. Akşama yapacağım yemek ön hazırlıklıysa onu da halledip kahvaltımı yapıyorum. Sonra makyaj ve sevgili işime doğru yola koyuluş...

24 aralık 2018 21:24

273. 5.30da kalkıyorum, bazen kendiliğimden 5de uyandığımda oluyor, kalktığım gibi ilk işim yatakta esnemek oluyor uzun uzun bütün vücudumu açıyorum, lavanta yağımı koklayıp bir 5dakika sessizlikte geçireceğim günümü düşünüyorum, kendime güzel cümleler kuruyorum, genellikle iş ile ilgili :)

Ardından kalkıp kendime limonlu bir yeşil çay demliyorum ve masamın başına geçiyorum, 1-2 mum yakıp günümün planını yapıyorum, çok uzun bir liste değil yaklaşık 5 dakikamı alıyor, en temel başlıklara yer veriyorum genellikle ve çayımı alıp balkona çıkıyorum, kordonun sessizliğini izliyorum, gün hala uyuyor oluyor o saatlerde ve beni o manzarayı izlemek dinginleştiriyor. sonrasında yumurtalı tost ve kahve hazırlıyorum kendime, onlar olurken köpeğimi dolaştırmak üzere hazırlanıyorum yüzümü temizliyorum, nemlendiriyorum ve güneş koruyucumu sürüyorum, tostumu yiyip köpeğimi alıp kordona yürüyüşe çıkıyoruz, geceleri duş almayı sevdiğim için çok yorup kendimi terletmiyorum, sakin sakin yürüyoruz :)

Sonra eve gelip giyinip gerekiyorsa hafif bir makyaj yapıp köpeğimle işe gidiyoruz. Çok stresli ve yoğun bir iş hayatım var, evden çıktığım andan itibaren eve tekrar dönene kadar kaos bitmiyor diyebilirim ve malesef bedenimin ve ruhumun artık bu tempoyu kaldıramadığının farkındayım, bu yüzden her ne kadar gece yaşamaya ve ekstra çalışmaya alışmış bir insan olsam da bu rutini hayatıma zorlaya zorlaya soktum, başlarda kolay olmadı ama uzun zamandır alıştım ve artık yaz kış hafta içi haftasonu demeden 5.30da kalkıyorum en geç ve bana çok iyi geldi, öğrenciler için biraz zor, final proje dönemlerinde falan adapte olmakta zorlanabilirler ama çalışan ve artık düzenini oturtmak isteyen insanlara tavsiyemdir, hayat çok hızlı ve çok yoğun akıp gidiyor, hastalıklar ve rahatsızlıklar sizi zorunda bırakmadan 1-2 saat erken kalkıp huzur için kendinize zaman ayırın, çok daha mutlu ve sağlıklı olacaksınız :)

24 aralık 2018 19:17