sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (278)
 • medya (0)

278. sabah 06:45 de uyanırım. sonra yüzümü yıkarım, dişimi fırçalarım. bi saçımı tararım hazır banyodayken. giyeceklerime karar verip üstümü giyinirim. bir yandan da filtre kahvem demleniyo olur. Üstümü giyindikten sonra hafif bi makyaj yaparım. Geceden hazırladığım kahvaltımı bez çantama koyarım. bu arada kahvem de hazır olmuş olur, termosuma doldururum. cüzdan, çanta kontrolünden sonra evden çıkarım 07:45. durağa yürürüm, otobüse binmeye çalışırım, çünkü cehennem kalabalığı. 15 dk sonra ofiste olurum. maillerimi kontrol ettikten sonra kahvaltımı yaparım. kahvemle birlikte güne başlarım 09:00.

21 kasım 11:12

277. Üyeliğimin olduğu siteleri tek tek gezip yeni iş ilanlarına bakmak :D

21 kasım 10:59

276. sabah 7,30 uyanış

banyo işlerini halletme (diş fırçalama, günlük bakım, saç tarama falan)

kahvaltı

8.05 -8.15 arası makyaj

8,15 evden çıkış

9 işe geliş.

13 kasım 16:50


275. Eğer ajansa gideceksem 8.00da kalkıyorum. Yatak odasının kapısını açtığım anda içeriye söyleyenerek giren kedimi ilk bir iki sıkıştırıyorum. Sonra yüzümü yıkayıp, gül suyu fıslatıp, dişlerimi de fırçalıyorum. Apar topar üzerimi giyinip 8.20de çıkıyorum. 

Eğer bugün olduğu gibi şehir dışına gitmem gerekiyorsa iş için bunun saatleri değişebiliyor. Mesela bugün 4.00da uyandım. Aynı rutine krem, bb krem, far rimel allık ruj olarak bitirip 4.30da havaalanına yol alıyorum. 

Düzensiz hayatın getirdiği çabukluk ve en az ürünle hayatını idame ettirebilmek yeni rutinim.

13 kasım 09:49

274. 06:20 de yataktan zorla kalkıyorum hele bu kış ın çok daha zor oluyor benim için.eğer saçlarımı yapacaksam en geç 06:05 te kalkmam gerekiyor:(

kalkar kalkmaz bir yumurta haşlayıp, diş fırçalama ve yüz yıkama rutinine geçiyorum.sonra nemlendiricimi sürüp bir gece önceden ayarladığım kıyafetlerimi giyiyorum.yüzümü eşitlemesi için çok hafif bi pudra geçiyorum. allık, bol maskara ve ruj tamam.eğer saçlarım karmakarışık görünüyorsa üstten üstten düzleştiriciyle geçiyorum çok uğraşamıyorum.kaynamış yumurtamı peynirimi zeytinimi saklama kabıma koyup iş yeri servisimi beklemek üzere 06:50 de de evden çıkıyorum.

13 kasım 09:33

273. -dersim var ise 6:50 yoksa 8 gibi çalan alarm ve ayılmaya çalışmak

-tuvalet, yüz yıkama ve diş fırçalama

-tarçın'ı yürüyüşe çıkarma

-eve gelip eğer dışarı çıkacaksam hazırlanma veya evdeysem yeşil çay yapıp dizi izleme/kitap okuma/tarçın'ı sevme

gönül ister ki dersim yokken uyuyayım ama oraya buraya işeyen koca bir bebek var evde...

12 kasım 21:15

272. 6:00-6:20 arası yataktan kalkma çabaları, mutfağa gidip ocağı açma, kahve ve french pressi hazırlama ve gelmişken su içeyim deyip yarım lt su içme, banyoya gidiş 10 dk kadar tuvalet-el yüz yıkama- diş fırçalama, mutfağa dönüş ocağı kapatma suyu french presse dökme ve kahveyi demlenmek üzere bırakma, odaya geliş yüzü makyaja hazırlama, kaş doldurma, krem ve lip balm sürme, bb ıslatmak üzere banyoya gitme dönerken demlenen kahveyi de getirme ve hazır olan cilde makyaj yapma, banyo doluysa giyinme değilse saç şekillendirme için banyoya gidiş, (gizlinot: sonra giyinme) kalan zamanla kahvaltı hazırlama ve yapma evresi, kahvaltımı yaptıktan sonra genelde evden çıkmama 5 dk kala hep tuvalet ihtiyacım geliyor (gizlinot: bkz: sabah içilen su ) geç kalıcam paniğiyle tuvalete gir çık, ruj sür, odaya gidip eşyaları al, el kremle vallah geç kaldım şimdi gidicek servis telaşasıyla ceket,çanta ve bilimum bohça bir elde, diğer elle ayakkabı giyme çabası, aşağı inme oh servşs daha gelmemiş rahatlığıyla beklerken bi kaç vasat selfie çekilme, 7:45'te servisin gelmesi ve kapanış

zorlasam bu hepsini en fazla 40'dk içinde halledebilirim aslında ama ağır popolu olduğum için uykudan feragat edip böyle sabah rutini yapıyorum, ama bazen üşenmiyor değilim, buna rağmen hala aynı istikrarla aynı rutini sürdürüyorum ha bu kadar erken kalkıp hazırlanıyorum ama öğlene kadar ordan oraya koşturmaktan tipim yine habeş maymununa dönüyor evden çıkarken ve eve girerken adete iki farklı insan oluyorum

3 kasım 20:01


271. 7:15 civarı 15.000 kere ertelenmiş alarm sonrası kalkıyorum.

*kedi göbeği öpücükleri.

kedimin mamasını verme, yüz yıkama, nemlendirme, diş fırçalama.

kedimle birlikte, sohbet ederek (sabahları çenesi düşüyor) tuvalet seansı, uyku açılması.

odaya geri dönüp ''işten gelince hemen yatacağım'' fantezileriyle giyinme.

hafif bir makyaj (bazen hiç yapmayıp, iş yerimde yapıyorum), saçı ensede veya tepede topuz yapma. vakit varsa kedimle biraz daha cilveleşme, eşimi uyandırma, 7:40 evden çıkış.

gördüğünüz üzere sabah rutinim ''kedi'' üzerine. bazen vaktim varsa saklambaç bile oynuyoruz. evden çıkıp dışarıdaki kedilerimi kontrol ediyorum, bahçedeki köpüşümü seviyorum öpüyorum ve işe gidiyorum.

çay kahve seansları ve kahvaltı iş yerinde. sabah rutinimin hayvanlar dışında olan kısmını daha iyi hale getirmek istiyorum, ne bileyim en azından bir bardak yeşil çay içsem güzel olur.

edit : imla.

3 kasım 19:33 3 kasım 19:35

270. 06:20 ilk alarm çalış

06:20-06:30 alarmlar süreci

06:30 yataktan kalkma, tuvalet ve el yıkama (yüzümü yıkamıyorum bile)

06:32 akşamdan hazırladığım kıyafetleri giyme, akşamdan hazırladığım smoothieyi çantama koyma, mont giyme, sabahları çok soguk oldugu için şal alma

 06:35 ayakkabı giyme ve evden çıkış

  06:38 servise binme

 Sabahları tam uyanmış bile sayılmıyor halde hazırlanıyor ve servise binip uyumaya devam ediyorum. O yüzden tam anlamıyla 5 dakikada evden çıkıyorum (gizlinot: uyku>her şey)

 İşe vardığımda ise

 Yüzü su ile yıkama (gizlinot: Uyanmak için swh)

Smoothie ile kahvaltı

 Diş fırçalama

Yüz temizleme-tonikleme-kremleme

Saçımın sekli cok korkuncsa hızlı bir saç düzeltme

2 kasım 19:37

269. 7.00 - alarm çalma, whatsappa ve maillere bakış

7.05 - yataktan kalkış ve su içme

7.10 - el ve yüz yıkama, ağız çalkalama

7.15 - kahvaltı hazırlamaya başlama ve kahvaltı

7.45 - diş fırçalama, lens takma ve makyaj yapma

8.10 - akşamdan hazırladığım kıyafetleri giyme :p

8.15 - en son bir ruj sürme ve evden çıkış

Hafta içi her günüm böyle geçiyor 1-2 dakika geciksem bile gergin oluyorum.

2 kasım 19:17