sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (114)
  • medya (1)

  114. Nolur girdilerinizde nokta, virgül kullanın. Az önce yeni bir yazarın neredeyse tüm girdileri şikayet edilmişti, şikayet edilmeyenleri de ben ettim valla. O girdileri Okurken beynimiz tam olarak "bırırırı bırırırı bırırırırbırbırırı error error " oluyor. duracak yer yok, nefes alacak yer yok, konudan konuya, cümleden cümleye. Hoş o yazarı konukken o girdilerle kimler oyladı da yazar yaptı ona da anlam veremedim ama. Sırf bu yüzden konuk yazar oylamaya çekiniyorum resmen.

  6 eylül 2018 01:22

  113. sözlük kurallarına uygun olmayan başlıklara ve girdilere denk geldiğimde şikayet ediyorum genellikle. Fakat kurallara göz atsak fena olmaz bence. Zor bir şey de değil bu, 2 dakikanızı almaz.

  Kişisel algılanmasını istemem, ukteyi veren kişinin ismini kapattım bu yüzden. Bu nedir...

  ilgili medya:
  1
  4 haziran 2018 06:07

  112. sözlük formatına uygun olmayan ukte girmeyin. (bkz: tavsiye istemek)

  eğer merak ettiğiniz bir şey varsa sözlüğün soru-cevap sekmesi var kullanın.

  3 haziran 2018 22:44 3 haziran 2018 22:45

  111. hem ben neden hala yazar olamıyorum acaba diye düşünen konuk yazarlara, hem de yazar onaylaması yapan diğer yazarlara hitaben söylüyorum.(gizlinot: aslında onlar da durumun farkındadır zaten) 3. nesil bir konuk gördüm örneğin, bir ruj başlığına mac'in en ünlü rujlarından biri gibi bir şey yazmış. birebir olmasa da böyleydi. devamı yok. başka biri de bir maskara başlığına en sevdiğim maskara, alın aldırın yazmış. neden alalım, gürleştirdi mi, uzattı mı? memnun kalma nedenini tek bir cümleyle bile açıklaman gerekir ki diğer okuyan insanların bir işine yarasın. tamamen boş içerik. ondan sonra akış akmıyor diyoruz ama böyle mi aksın o zaman? aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık.

  27 nisan 2018 19:58

  110. yorumladığımız ürünleri (gizlinot: özellikle çok bilinen ve her yerde satılan ürünler değillerse) nereden ve hangi fiyata aldığımızı yazarsak ve özellikle cilt bakım ürünlerinden kullanıcıya birtakım vaatler sunan ürünleri bir müddet kullandıktan sonra tekrar bir girdi yazarak etikerinden bahsedersek okuyan diğer kullanıcılar için daha yararlı girdiler yazmış oluruz diye düşünüyorum.

  14 mart 2018 13:15

  109. bu kadar sinirli olmayın bence. bazı insanlar buna takıp morallerini bozabiliyor. empati yapsak keşke hepimiz.

  2 mart 2018 18:45 2 mart 2018 18:51

  108. "süslülerin günlük makyajları" başlığına attığınız fotoğraflar 30 m uzaktan çekinmiş, karanlık ya da filtreli olunca anlam veremiyorum pek. Hepiniz çok güzelsiniz ve isterseniz durduk yere selfie yapıştırın, hiç sıkıntım yok hatta hoşuma gider, güzel kız kesmeyi severim sdfsjd

  Ama makyaj başlığında makyajınızı göremiyorum ki merak ediyorum başkalarının tarzları nedir, hangi ürün nasıl durmuş vs.

  17 şubat 2018 01:35 17 şubat 2018 01:37

  107. Anket konulu başlıklara cevap verip geçmenin bir anlamı ve yararı olmadığını düşünüyorum. Mesela süslülerin far paletleri başlığı. Oraya meet matte trimony, comfort zone, naked 2 yazıp geçmenin kimseye bir yararı yok süslülerim. Elinizdeki paletleri listelerken yanlarına 2-3 cümleyle yorumlasanız far paleti arayan birileri için çok iyi bir arşiv olmuş olur.

  Aynısı süslülerin en sevdikleri x, y, z gibi başlıklarda da geçerli. Yanına neden sevdiğinize dair üç beş cümle bırakırsanız anket başlıkları amacına ulaşır. Ya da son bitirdiğiniz ürünlerin sadece listesini yazmak yerine kenarına yorumlarınızı da belirtirseniz daha derli, toplu, bilgilendirici bir girdi olmuş olur. 

  Bu tip anket başlıklarına yazıp yanında ürünleri yorumlayan süslüler görünce sevgiden kucaklarına atlayasım geliyor (gizlinot: swh)

  16 şubat 2018 21:43

  106. Yakin arkadaslarinizin sozunu dinleyin.

  Cukunu cok seven erkeklerden uzak durun. Suphesiz ki onlar en ben duyarliyim ben deger veririm diyen maskenin altinda saklaniyolardir. Onlara bir adim atan cennetten bin adim uzaklasmis olur. Yaninizda yorenizdeki suslu kardeslerinizi de onlardan uzak tutmak boynunuzun borcudur. Suphesiz ki ahirette cukleri uzayip onlarin kafalarini ezip cezalandiralacaklardir.

  Evet yine yanlis adam suresinden bir alinti

  30 aralık 2017 13:45

  105. bu ara sıklıkla karşılaştığım bir durum olması üzerine yazıyorum:

  bir soruyu sormanın 2 temel sebebi vardır: ya o konu üzerine hiç bilginiz yoktur ya da yaşadığınız olaylara dışarıdan bakan gözlere, farklı bakış açılarına ihtiyaç duyuyorsunuzdur.

  -yukarıdaki ve benzeri nedenler dışında- kendinizi onaylatmak için sorduğunuz sorulara gelen cevaplar arzu ettiğiniz yönde ilerlemediğinde cevap verenlere saldıracaksanız ve soruyu silecekseniz, hiç sormayın. içinizde kalsın daha iyi. fikrinizi aynaya bakarak onaylayın.

  ek olarak; unutmayın ki, cevap verenler soru soran kişiyi de, hakkında soru sorulan kişiyi de tanımıyor. (çoğunlukla sorular anonim geldiği için) ve sadece soruda verilmiş detaylar üzerinden cevap veriyorlar. hayatınızın bütün ayrıntılarına hakimmişiz de sizi bilerek üzmeye çalışıyormuşuz gibi melodram bir havaya bürünmeyin.

  "ama o öyle değil, siz bilmiyorsunuz, böyle böyle de oldu tamam mı?" evet bilmiyoruz, bazı ayrıntıları gizliyor olmayasınız?

  29 aralık 2017 23:45