yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (34)
  • medya (0)

  1. minicik, küçücük whatsapp gruplarımızda kaos ortamı yaratan, birbirimize olan bütün güvenimizi yerle bir eden olaydır. olay gözdeliii'nin sözlükte anonim sorular açarak paraya ihtiyacının olduğunu söylemesi, ya da kendi hesabından bu tarz girdiler yazarak insanların saf ve temiz duygularıynı sömürmesi şeklinde ortaya çıktı. insanlar yardım etmek amaçlı kim olduğunu bilmedikleri birine para gönderip destek olmak istediler fakat maalesef ya kullanıldılar ve dolandırıldılar. insanlar diye çoğul konuşuyorum çünkü tesadüf eseri kendisine yardım eden kişiler ortaya çıkmaya başladı. bu başlık mağdur kardeşlerimizin kendilerini yalnız hissetmemeleri için açılmış bir nevi destek başlığıdır. yanınızdayız, sizi seviyoruz temiz kalpli süslüler :)

  10 ağustos 2018 09:20

  2. Güvenip aylardır her şeyinizi anlattığınız, telefon açıp rüyanız hakkında yorum aldığınız ve her zorluğunda yanında olmaya çalıştığınız kişinin aslında ismini bile yanlış bildiğinizi öğrendiğiniz o an. milletten para almak için söylediği yalanların çokluğundan yalanları unutan kişinin başrolü oynadığı skandaldır.

  Edit imla 

  10 ağustos 2018 09:27 10 ağustos 2018 09:27

  3. dunyada iyi insanlar da varmış diye sevinırken tam bir hayalkirikligi yaratan insan oldu benim için.insanların vicdaniyla oynayip yardım etme çabalarına karşılık yalan dolanla kurdugu hayali hayatı ona mutluluk getirmeyecek.insanların birkez daha inancını sarsti.umarım bundan sonra aklı başına gelir.bütün susluler sizler de çok dikkatli olun.

  10 ağustos 2018 10:29


  4. ay inanamıyorum ya. bu dolandırıcıyla şükür ki bir iletişimim olmadı ama girdileri bana hep itici gelirdi zaten. gerçekten rezillik. Böyle dolandırıcılar yüzünden insanlar birbirine hiç güvenemiyor artık. insanların iyi niyetini böyle iğrenç şekilde suistimal ediyorsunuz yazık günah ayıp. çok sinirlendim. maddi manevi zarara uğrayan bütün süslüler hepinize çok geçmiş olsun.

  10 ağustos 2018 10:40

  5. İnsanın kendini başka biri olarak tanıtması sağlıklı bir ruh halini yansıtmıyor. Buradaki insanların iyi niyetini suistimal etmek, bundan nemalanmak çok çirkin. ne desem bilemedim, allah herkese akıl fikir versin. 

  10 ağustos 2018 10:59

  6. Sadece bu yüzden elimde hıyarım var diyene tuzlukla koşmamak gerekiyor. Ben kimseye güvenmiyorum dediğimde insanlar bana kızıyor. Şu duruma bakınca güvenmemekle hata yapmadığımı anlıyorum. 

  Bazen soru cevapta da görüyorum. Birisi “durumum çok kötü” dediğinde insanlar yardım etme isteğiyle “hesap no gönder, burada bilmem kaç yüz kişiyiz, herkes 5 lira gönderse olur bu iş” vs. Gibisinden. İyi insanlarsınız anlıyorum ama yardım toplamanın yasal yolları varken bu tarz  işlere girmememiz gerekiyor. Çok ihtiyaç varsa, insan gibi gider valilikten iznini alırsın, kampanyanı yaparsın. Valilikten izni olmayan kimseye yardım yapmam. Geçen aylarda ekşide de aynı problem yaşandı. Önemliuyarılar adlı yazar kendini bir başlık altında acındırdı. Millet para gönderdi. Sonradan öğrenildi ki adam komple ev düzmüş ve sonra arkadaşlarıyla tatile çıkmış. Orada da büyük olay olmuştu bu. Başka zaman olsa “ ayağını yorganına göre uzatsaydı” diyoruz aparatta böyle soru soranlara. Arkadaş olunca da aynı taktik işlemeli. Sırf bir senedir tanıyorsunuz birilerini diye, kalkışmayın bu işlere. Çok yardımcı olmak istiyorsanız, ekşide valilikten izni olan bir sürü kampanya var. Onlara yapın bağışınızı. İnternette tanışıp bir senedir konuştuğunuz insanlara güvenmeyin. 

  Edit:imla

  10 ağustos 2018 11:23 10 ağustos 2018 11:29

  7. soru cevap üzerinde irdelendiğine şahit oldum bu olayın.. arkadaşlar ifşaya karşısınız anlıyorum, ben size bu ifşanın neden yapıldığını anlatayım. gözde'nin 2 ismi varmış öncelikle banka üzerinden para gönderildiğinde bir kişi 2 ismini birden gördü, diğeri sadece kübra diye bi isim gördü. haliyle gözde olduğunu ilk etapta anlamamış. biz en başta bu olayları duyup yanında olalım istedik. yargılamayalım, belki gerçekten hastadır bizim yüzümüzden başına bişey gelmesin dedik. farklı bi grupta konuştuk ve bize bu olayı anlatan arkadaşa bile ilk başta tepkili yap-klaştık çünkü güveniyoduk gözde'ye maalesef. hatta en yakın arkadaşlarından ayşenur da bizim whatsapp grubundaydı, onlar aynı şehirde oldukları ve sürekli görüştükleri için ona danışalım yanlış bir şey yapmayalım dedik. ayşenur'la iletişime geçtiğimizde bize son derece sakin bir sesle "ben akşam yanına gidicem sorucam olayları gözde'ye ama benim çok çok özel şeylerimi biliyor, bu zamana kadar bi yanlışı olmadı öyle biri değil" dedi. biz hala sen konuş gerekirse destek olalım vs. diye konuşurken o anda ayşenur ve gözde instagram'a story attılar ve dalga geçer gibi "bir bacanağın gözyaşları" gibi saçma sapan bi yazıyla fotoğraf paylaştılar. o zaman anladık ki gerçekten bu konuyla alakalı zerre utanma duyguları yok. işte o zaman biz de vazgeçtik ve sizi uyarmak için bu başlığı açtık. inanmayan gözde'ye para göndersin ne diim be öf..

  10 ağustos 2018 12:08 10 ağustos 2018 12:19


  8. sözlük ortamında bırakın dolandırıcı çıkmasını; özelinizi anlattığınız, arkadaş, dost dediğiniz insanlar, günün birinde o bilgilerle size şantaj bile yapabilir. gerçekten ama gerçekten dikkatli olun.

  10 ağustos 2018 12:51

  9. Kısa bir süre gözdeliii’nin kurduğu WhatsApp grubunda bulundum. Sürekli eski sevgilisinin yeni sevgilisinin fotoğrafını atıp “ne kadar çirkin bir kız, ben ondan daha güzelim” demesinden rahatsız olduğum için çıktım. Şimdi görüyorum ki çok doğru bir karar vermişim. Dolandırılan arkadaşlara geçmiş olsun.

  10 ağustos 2018 12:52

  10. çok şaşırdım şuan kız bizim burada oturuyor yalnız.

  10 ağustos 2018 13:05