sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  • girdiler (38)
  • medya (0)

  38. süslüler bahsi geçen yazarı tanımıyorum. ama size içimden gelen bir iki kelam etmek isterim.

  12 yıldır ekşi sözlük yazarıyım. oldum olası konserlere, festivallere giderim yazarlarla. parası olmadığı için placebo konserine gelemeyen liseli bir kısçeyi zamanında antalya'dan buraya davet etmiştim. hatta konser ertelenince birkaç gün evde yalnız kalmıştı (ben işe gidiyordum çünkü).

  geçenlerde de travis konserine bilet arıyordum ama bitmişti. ben de konser için ayırdığım parayı harcadıktan sonra bir arkadaş mesaj attı yazarlardan"bende bilet var" diye. dedim "valla şekerim o parayı harcadım ben teşekkür ederim" hiç bir şekilde ben teklif etmeden "ya dedi sonra verirsin" ne ben onu tanırım, ne o beni. ikimiz birlikte gittik hatta, bir güzel eğlendik. paralar yatınca da havalesini yaptım. bunun gibi bir sürü örnek sayabilirim.

  birileri bana güvendi, ben birilerine güvendim. annemin bir sözü vardır. "herkes kötü olsa dünya üzerimize yıkılırdı" diye. (herkes kötü olsa dilenciler nasıl zengin oluyor zaten aliminyum). ama güvenmek daha karlıdır. size nice dostlar, nice anılar katar. arada bir kaybederseniz de ne olmuş yani. kazandıklarınız daha çoktur. ben sürüsüne bereket arkadaş kazandım. 14 yıldır ayrılmadığım bir kardeşten öte dost kazandım.

  koru körüne herkese güvenin demiyorum elbette. ama milyonlarınızı kaybetmediyseniz pek de üzülmemenizi salık veririm. olur böyle şeyler. bunlar alınması gereken riskler. hayatta birileri size kazık atar, bazı şeyleri kaybedersiniz. ama kimseye güvenmezseniz, hayatı kaybedersiniz.

  23 ekim 2018 20:26 23 ekim 2018 20:36

  37. tanım: gözdelii nickli yazarın birkaç arkadaşı dolandırdığı iddiası (tanım zorunlu)

  bir benzeri başıma geldi. buradan bir yazarla arkadaş olup 2 sene boyunca her özelimi açtım. daha sonra o yazarın buradan başka bir yazarla gizliden arkadaş olup herşeyi ona anlattığını öğrendim. hayatımın şokuydu. bir de öbür ajan gibi olan yazarın bir ara mod olup olmama konusunda konuştuğumu hatırlıyorum çünkü herşeyden haberdardı maşallah. meğer grupta konuşulan herşeyi yetiştiriyormuş. buradan tanıştığım çok çok iyi insanlar var ama böyle mide bulandırıcı pislikler de var. söz konusu yazarlar, bu sözlükte bir zamanlar büyük skandallara imza atmış kişiler.

  17 eylül 2018 13:41 30 ekim 2018 18:52

  36. bu yazarın çok zaman önce bir girdisini hatırlıyorum. beğendiği pahalı bir paletin fotoğrafını, yanlışlıkla, erkek arkadaşına mesaj göndermiş gibi yapıp almasını sağlamaya çalışıyormuş. bana göre dünyanın en ucuz hareketlerinden biridir bu. bu girdiden sonra kendisini ucuz bulduğum için soğumuştum. daha sonraki entrylerinin de akışta gördüğüm kadarıyla kalite koktuğunu söyleyemiyeceğim.

  fakat sözlükçe sevilmişti, daha önce olayları ortaya çıkan birçok kişi gibi..(gizlinot: bana göre bakışlarından bile kötülük akıyor ama..)

  uzun zamandır girmiyorum, dün gece bu olayı okudum. ah tatlı süslüler! sizin melek gibi kalbinizi kullandığı için o kadar üzüldüm ki.. evet bence de keşke biraz dikkat edip bu kıza para kaptırmasaydınız fakat vicdanlı olduğu için bir insanı suçlamak da garip gerçekten.

  (yazar: cheriecherielady)(gizlinot: ah çeri ilk olayda saf olduğuna ihtimal vermemiştim ama sen gerçekten iyiniyetli bir insansın sanırım. umarım bundan sonra daha dikkatli olursun ve çok güzel günler yaşarsın. bu devirde iyiniyetli olarak kalmak çok zor) ekran görüntüsü paylaşmış. ne kadar tiksinç bir mesaj o öyle. böyle bir arsızlık yok gerçekten. ayrıca mesajda şantaj yapacağını belirten cümleler de kurmuş. umuyorum savcılığa bildirilir. çünkü böyle insanlar işin içinden sıyrılırsa her zaman bir adım daha ileri gideceklerdir. en azından başkaları yanmasın ve cezasını çeksin.

  son olarak buradan hiçkimseyle yüz yüze görüş(e)medim. telefon numarımı paylaştığım sosyal medyadan ekli olduğum insanlar var. çoğuyla ileriye dönük elektriğimiz tutmadı. fakat hiçbirinin de ucuz karakterde olduğunu düşünmüyorum. öyle olsalar bile sınırınızı koruduğunuz sürece sizi etkileyecek bir durum olmaz. farkedince geriye çekilme şansınız olur. ama tanıştığınız insanla ilk haftadan canımlı cicimli olup, evinize alıp, tüm hayatınızı açarsanız üzülürsünüz. arkadaşlık adım adım ilerler. burada birbirlerine methiyeler düzen insanlar asla samimi gelmiyor. sonunda da bir olay çıkıyor.

  kötü insanlar her yerde ama ben bu sözlüğe hala iyi insanların hakim olduğunu düşünüyorum. (yazar: jezebel)in yazdığı yolcu hikayesini bilirim ve çok severim. nolur iyi insanların kalbini de taşlaştırmayalım. bu kadın da cezasını çeksin ve bir daha böyle bir girşimde bulunamasın.

  14 ağustos 2018 12:17

  35. Dolandırıcı olduktan sonra ifşası çıkıp yeryüzünden adını sildirecek olan gururlu insanlar like!!!

  Biraz stalkladım, üyeliği de duruyor, twitterı da, instagramı da. İşin komik yanı hala arch yazıyor biosunda. 

  13 ağustos 2018 11:58

  34. Kendisinin paramı düşürdüm girdisine binaen  para gönderen saf şahıs bendim. Zorda kalmış bir insana, sanaldan da olsa yardım etmekte o an bir sakınca görmedim. Ha o para gelmesediyse de ben o parayla fakir düşmeyeceğim gibi o da zengin olmazdı. ( merak eden olursa 250 tl ) kontrol ettim de 8 martta bir hafta sonra iade edilecek para 17 mayısta iade edilmişti. O arada, alışveriş yapılıyor, konser bileti haberi veriliyor, ama ben sorduğumda sürekli bir mazeret hali. Ben sormadıkça kendisi bir şey demiyordu zira. ben o mazeretlerin hepsine de inandım, haline de üzüldüm. İlk duyduğumda, ismi konusunda sıkıntı olmadığı ve benim paramı iade ettiği için bir şey demek istemedim. Bir açıklama yapar mı diye de bekledim, ama hanım kızımız sosyal medyadan insanlara ‘siz neysiniz’ demeyi tercih ederek yazılanların doğruluğunu gösterdi. Üstüne insanları tehdit etmeye de başlamış.

  Bir insanda utanma olmaması kadar rezil bir durum yok galiba. Umarım ki etrafındaki herkes bu insanın gerçek karakterini görür. Çünkü, insanların Kanını emmeyi alışkanlık haline getirmiş bu şahıs yine durmayacaktır. Bir de gerçekten ihtiyacı olan insanlara da yapılmış bir kötülük bu, artık herkese şüpheyle bakılacak. Sözlüğün bu şahısın hesabını kapatması lazım, çünkü anonim sorularla aynı şeyi yapmaya devam edebilecek karakterde bir insan. 

  Edit: soru cevapta anonim olarak da yazmıştım da akışta durması daha iyi diye düşündüğüm için buraya da yazayım dedim. 

  13 ağustos 2018 11:45 13 ağustos 2018 12:06

  33. olayla hiç ilgim yok, tarafları tanımıyorum bile. aslında gözde olmayan gozdeliii ile sadece 1 defa konuştum, kötü hissettiğini yazmıştı bi' entryde isterse konuşabileceğimizi belirtmiştim. her şey bir kenara da insanlara kötülük yapıp bir de tehdit edebilecek kadar iğrenç bir kişiliğe sahip kimseyi görmemiştim şu zamana kadar, vallahi hayret içindeyim.

  13 ağustos 2018 10:53

  32. bunu yapan kişinin karakterine acıdığım olaydır.

  konuyla alakasız bir hikaye paylaşayım.

  Yolcuyu bilirsiniz, hani çölde susuz kalmış bir adama rastlar, merhamet eder durur ve devesinden inip su ikram eder. Fakat su ikram edilen adam, suyu almadan deveye atlar ve kaçmaya başlar. Deve sahibi hırsızın ardından seslenir:

  'Sakın bunu kimseye anlatma!'

  Hırsız merak eder, döner ve sorar:

  'Neden?'

  'Eğer sen bunu anlatırsan, bir daha çölde susuz kalan birini gördüklerinde insanlar durmayacaklardır.'

  başa dönersek, bu yazar sadece maddi dolandırmamıştır insanları. şahsen sözlükte birileriyle bağ kurma veya buluşma isteğini yazarlardan çalmıştır. sözlük yazarlarının gerçekten ihtiyacı olan birine yardım etmek bir yana, bu hikayelere inanma naifliğini bile çalmıştır. bu daha büyük bir suç, umarım bunun ağırlığını yaşayacak vicdanı vardır.

  12 ağustos 2018 01:45

  31. tek anlamamız gereken sorunun para olmadığı, kandırılmışlık ve iyi niyetin suistimali. daha duygusal bir konu. hastalıklı bir ruhun duygu sömürüsü söz konusu. mağdur olmak ya da teğet geçmek sıkıntı değil. kimler ve hangi kişiliklerine maruz kalmak durumunda olduğumuz konu.

  yazarı zerre kadar tanımıyorum. açıkçası hiç umrumda da değil. kim olduğu, nerede yaşadığı, nasıl bir hayat sürdürdüğü veya hangi hastalıklara sahip olduğu.

  buraya çıkıp benim ruhsal rahatsızlıklarım var deyip, kendi adıyla ve tüm gerçekliği ile de yardım isteseydi, eminim ona yine de yardım etmek isteyen biri çıkardı.

  hasta olabilir, hayal dünyasında yaşayacak kadar büyük sanrılara sahip olabilir, herkese yalanlar da söyleyebilir. ama birinden bu yolla, iyi değilim ben hastayım zaten gibi bir sebeple, maddi varlık araklamak da nedir ? ama borç aldım ben, ödeyecektim saçmalığına inanmıyorum. yalan söyleyerek alınmış bir bocun geri döneceğini de asla düşünmüyorum.

  hasta olduğunu söyleyip onunla konuşacağını söyleyen arkadaşı peki ? sonra yayınladıkları iddia edilen birlikte pozları... kız doğrar beni inanıyormuş gibi yapayım pozu mu, yoksa o da mı hasta ? o değil biz kimlerle birlikteyiz ? kimlerden akıl almaya, yorum beklemeye çalışıyoruz ki. soru cevap gözümde güvenilirliğini yitirmeye başladı böyleleri yüzünden. ne idüğü belirsiz hastaların sanal taşkınlıkları sınırları fazlaca aştı...

  12 ağustos 2018 01:12

  30. yeni tanıştığım süslü sözlük'te beni hayretlere düşürmüş olaydır.

  Şahıs dolandırıcının önde gideniymiş de süslüler whatsapp grubunda yazar dedikodusu yapmak nedir Allah aşkına ? Evet dedikodu yapmayan insan tanımadım bu yaşıma kadar ama buradaki yazarların dedikodusunu yapacak kadar ne yaşadınız gerçekten anlam veremedim.

  Ders olsun hepinize bir tıkla sizi engelleyebilecek insanlara özelinizi anlatmayın hele ki maddi konularda gözünüzle görmeden yardım talebi etmeyin derim. Herkese geçmiş olsun.

  11 ağustos 2018 17:43

  29. insanların bu kadar kolay inanması kadar şaşırmadığım olay

  şuan istesem çok tatlış,minnoş girdiler yazıp seri artılayıp para toplayabilirdim heralde..tüh bak kaçırdım.. arkadaşlar burası sanal. sa-nal. arkadaşlıkların da sanal kalması lazım. benim de konuştuğum keyif aldığım yazarlar var ama numaramı bırakın adımı bile paylaşmam.

  ekşide de yardım başlıkları açılıyor ama onlar gerçek kişiler mesela haberlere çıkan insanlar için açıyorlar e amaçlarına da erişiyorlar. siz soru cevapta dert yanana para yolluyorsunuz sonra beni kandırdı diyorsunuz.

  yakanıza mı yapıştı? sahte ürün mü sattı? belki şizofren?

  neyse gelir seri artılar artistik puanlarınızı yükseltir affedersiniz :))))))

  11 ağustos 2018 17:03