• girdiler (41)
  • medya (0)

41. kendini gossip girl zannediyor sanırım kafasında planlar kurmuş resmen insanları dolandırıp sonra bir de şantaj yapıyor (yazar: cheriecherielady)'nin paylaştığı ekran görüntüsüne göre. süslüye yeri geliyor özelimi de anlatıyorum, numara/isim paylaşmamamız gerektiği konusunda bir ders oldu bana.

böyle bir olaya sözlük modlarının sessiz kalması da hiç doğru değil, sözlük üzerinden dolandırıcılık yapmış bariz bir şekilde. buradan başlık açıp, buradaki yazarları dolandırmış. hesabını bile kapatmamışlar.

ne demişler iyilikten maraz doğar.

14 ağustos 15:17 15 ağustos 00:11

40. bu yazarın çok zaman önce bir girdisini hatırlıyorum. beğendiği pahalı bir paletin fotoğrafını, yanlışlıkla, erkek arkadaşına mesaj göndermiş gibi yapıp almasını sağlamaya çalışıyormuş. bana göre dünyanın en ucuz hareketlerinden biridir bu. bu girdiden sonra kendisini ucuz bulduğum için soğumuştum. daha sonraki entrylerinin de akışta gördüğüm kadarıyla kalite koktuğunu söyleyemiyeceğim.

fakat sözlükçe sevilmişti, daha önce olayları ortaya çıkan birçok kişi gibi..(gizlinot: bana göre bakışlarından bile kötülük akıyor ama..)

uzun zamandır girmiyorum, dün gece bu olayı okudum. ah tatlı süslüler! sizin melek gibi kalbinizi kullandığı için o kadar üzüldüm ki.. evet bence de keşke biraz dikkat edip bu kıza para kaptırmasaydınız fakat vicdanlı olduğu için bir insanı suçlamak da garip gerçekten.

(yazar: cheriecherielady)(gizlinot: ah çeri ilk olayda saf olduğuna ihtimal vermemiştim ama sen gerçekten iyiniyetli bir insansın sanırım. umarım bundan sonra daha dikkatli olursun ve çok güzel günler yaşarsın. bu devirde iyiniyetli olarak kalmak çok zor) ekran görüntüsü paylaşmış. ne kadar tiksinç bir mesaj o öyle. böyle bir arsızlık yok gerçekten. ayrıca mesajda şantaj yapacağını belirten cümleler de kurmuş. umuyorum savcılığa bildirilir. çünkü böyle insanlar işin içinden sıyrılırsa her zaman bir adım daha ileri gideceklerdir. en azından başkaları yanmasın ve cezasını çeksin.

son olarak buradan hiçkimseyle yüz yüze görüş(e)medim. telefon numarımı paylaştığım sosyal medyadan ekli olduğum insanlar var. çoğuyla ileriye dönük elektriğimiz tutmadı. fakat hiçbirinin de ucuz karakterde olduğunu düşünmüyorum. öyle olsalar bile sınırınızı koruduğunuz sürece sizi etkileyecek bir durum olmaz. farkedince geriye çekilme şansınız olur. ama tanıştığınız insanla ilk haftadan canımlı cicimli olup, evinize alıp, tüm hayatınızı açarsanız üzülürsünüz. arkadaşlık adım adım ilerler. burada birbirlerine methiyeler düzen insanlar asla samimi gelmiyor. sonunda da bir olay çıkıyor.

kötü insanlar her yerde ama ben bu sözlüğe hala iyi insanların hakim olduğunu düşünüyorum. (yazar: jezebel)in yazdığı yolcu hikayesini bilirim ve çok severim. nolur iyi insanların kalbini de taşlaştırmayalım. bu kadın da cezasını çeksin ve bir daha böyle bir girşimde bulunamasın.

14 ağustos 12:17

39. babamın sözü bir kez daha doğru çıkıyor:"birebir tanımadığım hiç kimseye yardım etmem" önce çok acımasız bulmuştum ama bir çok olaydan sonra hak veriyorum.

14 ağustos 03:22


38. medya kısmında ilk fotoğrafını gördüğüm zaman göz şeklinden ötürü (gizlinot: çekik göz kalp ben) kendisini çok beğenmiştim. yalnız bu olaylardan sonra twitter hesabındaki profil fotoğrafına baktımda birden gözüme çirkin görünmeye başladı. insanın içi yüzüne vurur derler yaa. acaba geceleri başını yastığa koyduğunda vicdanı rahat mıdır...

13 ağustos 23:24

37. olayla alakam yok. olayla alakası olanlarla da alakam yok. az önce kendisinin şantaj mesajını gördüm. hikayenin kalan kısmıyla pek ilgilenmiyorum. şu an pek vaktim yok çok da sinirliyim, yazım yanlışı yaparsam affola. her neyse, arkadaşlarının ailelerine sunmakla tehdit ettiği kanıtlar "ahlak" içerikli diye tahmin ediyorum.

eğer böyle bir şey yaparsa buraya yansır ve görürüm herhalde. kullanmayı çok sevdiği twitter'da bir sürü çok takipçili arkadaşım var, eğer bahsettiği gibi bir şey yaparsa twitter ve ekşi sözlük olmak üzere her yerde adı, soyadı, fotoğrafı ve mesajıyla ifşa edeceğim kendisini. hiç ama hiç üşenmeden uğraşırım kendisiyle. pislik nedir, nasıl yapılır, kadınları hayatlarıyla tehdit etmek ne demekmiş görsün bakalım.

13 ağustos 15:15

36. Dolandırıcı olduktan sonra ifşası çıkıp yeryüzünden adını sildirecek olan gururlu insanlar like!!!

Biraz stalkladım, üyeliği de duruyor, twitterı da, instagramı da. İşin komik yanı hala arch yazıyor biosunda. 

13 ağustos 11:58

35. Kendisinin paramı düşürdüm girdisine binaen  para gönderen saf şahıs bendim. Zorda kalmış bir insana, sanaldan da olsa yardım etmekte o an bir sakınca görmedim. Ha o para gelmesediyse de ben o parayla fakir düşmeyeceğim gibi o da zengin olmazdı. ( merak eden olursa 250 tl ) kontrol ettim de 8 martta bir hafta sonra iade edilecek para 17 mayısta iade edilmişti. O arada, alışveriş yapılıyor, konser bileti haberi veriliyor, ama ben sorduğumda sürekli bir mazeret hali. Ben sormadıkça kendisi bir şey demiyordu zira. ben o mazeretlerin hepsine de inandım, haline de üzüldüm. İlk duyduğumda, ismi konusunda sıkıntı olmadığı ve benim paramı iade ettiği için bir şey demek istemedim. Bir açıklama yapar mı diye de bekledim, ama hanım kızımız sosyal medyadan insanlara ‘siz neysiniz’ demeyi tercih ederek yazılanların doğruluğunu gösterdi. Üstüne insanları tehdit etmeye de başlamış.

Bir insanda utanma olmaması kadar rezil bir durum yok galiba. Umarım ki etrafındaki herkes bu insanın gerçek karakterini görür. Çünkü, insanların Kanını emmeyi alışkanlık haline getirmiş bu şahıs yine durmayacaktır. Bir de gerçekten ihtiyacı olan insanlara da yapılmış bir kötülük bu, artık herkese şüpheyle bakılacak. Sözlüğün bu şahısın hesabını kapatması lazım, çünkü anonim sorularla aynı şeyi yapmaya devam edebilecek karakterde bir insan. 

Edit: soru cevapta anonim olarak da yazmıştım da akışta durması daha iyi diye düşündüğüm için buraya da yazayım dedim. 

13 ağustos 11:45 13 ağustos 12:06


34. olayla hiç ilgim yok, tarafları tanımıyorum bile. aslında gözde olmayan gozdeliii ile sadece 1 defa konuştum, kötü hissettiğini yazmıştı bi' entryde isterse konuşabileceğimizi belirtmiştim. her şey bir kenara da insanlara kötülük yapıp bir de tehdit edebilecek kadar iğrenç bir kişiliğe sahip kimseyi görmemiştim şu zamana kadar, vallahi hayret içindeyim.

13 ağustos 10:53

33. bunu yapan kişinin karakterine acıdığım olaydır.

konuyla alakasız bir hikaye paylaşayım.

Yolcuyu bilirsiniz, hani çölde susuz kalmış bir adama rastlar, merhamet eder durur ve devesinden inip su ikram eder. Fakat su ikram edilen adam, suyu almadan deveye atlar ve kaçmaya başlar. Deve sahibi hırsızın ardından seslenir:

'Sakın bunu kimseye anlatma!'

Hırsız merak eder, döner ve sorar:

'Neden?'

'Eğer sen bunu anlatırsan, bir daha çölde susuz kalan birini gördüklerinde insanlar durmayacaklardır.'

başa dönersek, bu yazar sadece maddi dolandırmamıştır insanları. şahsen sözlükte birileriyle bağ kurma veya buluşma isteğini yazarlardan çalmıştır. sözlük yazarlarının gerçekten ihtiyacı olan birine yardım etmek bir yana, bu hikayelere inanma naifliğini bile çalmıştır. bu daha büyük bir suç, umarım bunun ağırlığını yaşayacak vicdanı vardır.

12 ağustos 01:45

32. tek anlamamız gereken sorunun para olmadığı, kandırılmışlık ve iyi niyetin suistimali. daha duygusal bir konu. hastalıklı bir ruhun duygu sömürüsü söz konusu. mağdur olmak ya da teğet geçmek sıkıntı değil. kimler ve hangi kişiliklerine maruz kalmak durumunda olduğumuz konu.

yazarı zerre kadar tanımıyorum. açıkçası hiç umrumda da değil. kim olduğu, nerede yaşadığı, nasıl bir hayat sürdürdüğü veya hangi hastalıklara sahip olduğu.

buraya çıkıp benim ruhsal rahatsızlıklarım var deyip, kendi adıyla ve tüm gerçekliği ile de yardım isteseydi, eminim ona yine de yardım etmek isteyen biri çıkardı.

hasta olabilir, hayal dünyasında yaşayacak kadar büyük sanrılara sahip olabilir, herkese yalanlar da söyleyebilir. ama birinden bu yolla, iyi değilim ben hastayım zaten gibi bir sebeple, maddi varlık araklamak da nedir ? ama borç aldım ben, ödeyecektim saçmalığına inanmıyorum. yalan söyleyerek alınmış bir bocun geri döneceğini de asla düşünmüyorum.

hasta olduğunu söyleyip onunla konuşacağını söyleyen arkadaşı peki ? sonra yayınladıkları iddia edilen birlikte pozları... kız doğrar beni inanıyormuş gibi yapayım pozu mu, yoksa o da mı hasta ? o değil biz kimlerle birlikteyiz ? kimlerden akıl almaya, yorum beklemeye çalışıyoruz ki. soru cevap gözümde güvenilirliğini yitirmeye başladı böyleleri yüzünden. ne idüğü belirsiz hastaların sanal taşkınlıkları sınırları fazlaca aştı...

12 ağustos 01:12