• girdiler (54)
  • medya (0)

54. kendini gossip girl zannediyor sanırım kafasında planlar kurmuş resmen insanları dolandırıp sonra bir de şantaj yapıyor (yazar: cheriecherielady)'nin paylaştığı ekran görüntüsüne göre. süslüye yeri geliyor özelimi de anlatıyorum, numara/isim paylaşmamamız gerektiği konusunda bir ders oldu bana.

böyle bir olaya sözlük modlarının sessiz kalması da hiç doğru değil, sözlük üzerinden dolandırıcılık yapmış bariz bir şekilde. buradan başlık açıp, buradaki yazarları dolandırmış. hesabını bile kapatmamışlar.

ne demişler iyilikten maraz doğar.

dün 15:17 2 saat önce

53. Profiline bir göz attım sürekli saçını sarıya boyattığından bahsediyor umarım saçını da topladığı hayır paralarıyla yaptırmamıştır:d

dün 12:54

52. bu yazarın çok zaman önce bir girdisini hatırlıyorum. beğendiği pahalı bir paletin fotoğrafını, yanlışlıkla, erkek arkadaşına mesaj göndermiş gibi yapıp almasını sağlamaya çalışıyormuş. bana göre dünyanın en ucuz hareketlerinden biridir bu. bu girdiden sonra kendisini ucuz bulduğum için soğumuştum. daha sonraki entrylerinin de akışta gördüğüm kadarıyla kalite koktuğunu söyleyemiyeceğim.

fakat sözlükçe sevilmişti, daha önce olayları ortaya çıkan birçok kişi gibi..(gizlinot: bana göre bakışlarından bile kötülük akıyor ama..)

uzun zamandır girmiyorum, dün gece bu olayı okudum. ah tatlı süslüler! sizin melek gibi kalbinizi kullandığı için o kadar üzüldüm ki.. evet bence de keşke biraz dikkat edip bu kıza para kaptırmasaydınız fakat vicdanlı olduğu için bir insanı suçlamak da garip gerçekten.

(yazar: cheriecherielady)(gizlinot: ah çeri ilk olayda saf olduğuna ihtimal vermemiştim ama sen gerçekten iyiniyetli bir insansın sanırım. umarım bundan sonra daha dikkatli olursun ve çok güzel günler yaşarsın. bu devirde iyiniyetli olarak kalmak çok zor) ekran görüntüsü paylaşmış. ne kadar tiksinç bir mesaj o öyle. böyle bir arsızlık yok gerçekten. ayrıca mesajda şantaj yapacağını belirten cümleler de kurmuş. umuyorum savcılığa bildirilir. çünkü böyle insanlar işin içinden sıyrılırsa her zaman bir adım daha ileri gideceklerdir. en azından başkaları yanmasın ve cezasını çeksin.

son olarak buradan hiçkimseyle yüz yüze görüş(e)medim. telefon numarımı paylaştığım sosyal medyadan ekli olduğum insanlar var. çoğuyla ileriye dönük elektriğimiz tutmadı. fakat hiçbirinin de ucuz karakterde olduğunu düşünmüyorum. öyle olsalar bile sınırınızı koruduğunuz sürece sizi etkileyecek bir durum olmaz. farkedince geriye çekilme şansınız olur. ama tanıştığınız insanla ilk haftadan canımlı cicimli olup, evinize alıp, tüm hayatınızı açarsanız üzülürsünüz. arkadaşlık adım adım ilerler. burada birbirlerine methiyeler düzen insanlar asla samimi gelmiyor. sonunda da bir olay çıkıyor.

kötü insanlar her yerde ama ben bu sözlüğe hala iyi insanların hakim olduğunu düşünüyorum. (yazar: jezebel)in yazdığı yolcu hikayesini bilirim ve çok severim. nolur iyi insanların kalbini de taşlaştırmayalım. bu kadın da cezasını çeksin ve bir daha böyle bir girşimde bulunamasın.

dün 12:17


51. babamın sözü bir kez daha doğru çıkıyor:"birebir tanımadığım hiç kimseye yardım etmem" önce çok acımasız bulmuştum ama bir çok olaydan sonra hak veriyorum.

dün 03:22

50. bakkalda çıkışmayan 1 lirayı bile utana sıkıla sonra ödemeyi teklif eden insanlar varken, bir insan nasıl böyle aşağılıkça bir şey yapar aklım almıyor. insanlar sana acıyorlar çünkü merhamet ve vicdan sahibi olmak bunu gerektiyor gözde. çoluğuna çocuğuna, anasına babasına ayırdıkları parayı sırf sen zorda kalmışsın diye sana veriyorlar. hatta maddi desteğin yanında manevi olarak da destek olmaya çalışıyorlar. aslında hiç girilmemiş diyaloglara, hiç yaşanmamış durumlara, yani senin yalanlarına üzülüyorlar. başını yastığa nasıl rahat rahat koyabiliyorsun bilmiyorum, bilmek de istemiyorum ama söylediğin her yalanın, yediğin her haram paranın, kalbini kırıp güvenini sarstığın her insanın hesabı sorulacak. her şeyi unut ama bu dediklerimi unutma

dün 02:47

49. konunun akıbeti ne oldu diye başlığa bakmamla tehdit mesajını görüp şok geçirmem bir oldu. hangisine daha çok şaşırayım bilemedim, bir insanın bu kadar yüzsüz olabileceğine mi yoksa moderasyonun konuyla ilgili sessiz kalmasına mı?

normal şartlarda konu sözlüğe yansır yansımaz suçlu ya da suçsuz normal bir insandan bir cevap gelmesi gerekirdi. haklı ise kendini savunması, haksız ise ilgili kişilerden en azından özür dilemesini beklerdim. ikisi de olmayınca, haliyle bu derece olmasa da yüzsüz bir çıkış bekliyordum bu kişiden.

fakat moderasyonun bu tepkisizliğine buradaki hiç bir yazarın tepkisiz kalmaması gerektiğini düşünüyorum. iki olay da soru cevap aparatında vuku buluyor, bir konu daha ne kadar "sözlük içinde" gerçekleşebilir? bu konunun onda biri kadar önemsiz konularda soru açan kişilerin hesabı "soru cevap aparatının amacına aykırı" soru sormaktan süresiz askıya alınıyor. yoksa aparatın amaçlarından biri insanların duygularını sömüren bir soru açıp, onları maddi ve manevi dolandırmak da ben mi habersizim bu durumdan?

bayağı bildiğiniz bu insan ile aparatta anonimden konuşuyor olabiliriz her an her dakika. şaka gibi gerçekten aklım almıyor.

dün 02:14

48. medya kısmında ilk fotoğrafını gördüğüm zaman göz şeklinden ötürü (gizlinot: çekik göz kalp ben) kendisini çok beğenmiştim. yalnız bu olaylardan sonra twitter hesabındaki profil fotoğrafına baktımda birden gözüme çirkin görünmeye başladı. insanın içi yüzüne vurur derler yaa. acaba geceleri başını yastığa koyduğunda vicdanı rahat mıdır...

13 ağustos 23:24


47. olayla alakam yok. olayla alakası olanlarla da alakam yok. az önce kendisinin şantaj mesajını gördüm. hikayenin kalan kısmıyla pek ilgilenmiyorum. şu an pek vaktim yok çok da sinirliyim, yazım yanlışı yaparsam affola. her neyse, arkadaşlarının ailelerine sunmakla tehdit ettiği kanıtlar "ahlak" içerikli diye tahmin ediyorum.

eğer böyle bir şey yaparsa buraya yansır ve görürüm herhalde. kullanmayı çok sevdiği twitter'da bir sürü çok takipçili arkadaşım var, eğer bahsettiği gibi bir şey yaparsa twitter ve ekşi sözlük olmak üzere her yerde adı, soyadı, fotoğrafı ve mesajıyla ifşa edeceğim kendisini. hiç ama hiç üşenmeden uğraşırım kendisiyle. pislik nedir, nasıl yapılır, kadınları hayatlarıyla tehdit etmek ne demekmiş görsün bakalım.

13 ağustos 15:15

46. Dolandırıcı olduktan sonra ifşası çıkıp yeryüzünden adını sildirecek olan gururlu insanlar like!!!

Biraz stalkladım, üyeliği de duruyor, twitterı da, instagramı da. İşin komik yanı hala arch yazıyor biosunda. 

13 ağustos 11:58

45. Kendisinin paramı düşürdüm girdisine binaen  para gönderen saf şahıs bendim. Zorda kalmış bir insana, sanaldan da olsa yardım etmekte o an bir sakınca görmedim. Ha o para gelmesediyse de ben o parayla fakir düşmeyeceğim gibi o da zengin olmazdı. ( merak eden olursa 250 tl ) kontrol ettim de 8 martta bir hafta sonra iade edilecek para 17 mayısta iade edilmişti. O arada, alışveriş yapılıyor, konser bileti haberi veriliyor, ama ben sorduğumda sürekli bir mazeret hali. Ben sormadıkça kendisi bir şey demiyordu zira. ben o mazeretlerin hepsine de inandım, haline de üzüldüm. İlk duyduğumda, ismi konusunda sıkıntı olmadığı ve benim paramı iade ettiği için bir şey demek istemedim. Bir açıklama yapar mı diye de bekledim, ama hanım kızımız sosyal medyadan insanlara ‘siz neysiniz’ demeyi tercih ederek yazılanların doğruluğunu gösterdi. Üstüne insanları tehdit etmeye de başlamış.

Bir insanda utanma olmaması kadar rezil bir durum yok galiba. Umarım ki etrafındaki herkes bu insanın gerçek karakterini görür. Çünkü, insanların Kanını emmeyi alışkanlık haline getirmiş bu şahıs yine durmayacaktır. Bir de gerçekten ihtiyacı olan insanlara da yapılmış bir kötülük bu, artık herkese şüpheyle bakılacak. Sözlüğün bu şahısın hesabını kapatması lazım, çünkü anonim sorularla aynı şeyi yapmaya devam edebilecek karakterde bir insan. 

Edit: soru cevapta anonim olarak da yazmıştım da akışta durması daha iyi diye düşündüğüm için buraya da yazayım dedim. 

13 ağustos 11:45 13 ağustos 12:06