sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
 • girdiler (46)
 • medya (0)

46. Biriniz de twitter instagram linkini vermemis ya bi baksaydık tipine. :( 

dolandırılan arkadaslara da gecmis olsun suc duyurusunda bulunsanız pek  bisey cıkmaz. Cünkü kendiniz hür iradenizle veriyosunuz. Ama beni ihtiyacım var diye kandırdı diyeceksiniz ama ihtiyacı olmadıgını ispat edemezsiniz. O yüzden eger basımın gozumun sadakası olsun geri vermesine gerek yok demediginiz sürece cok yakınınız degilse,  millete 1 tl nizi dahi borc vermeyin ne sosyal medyadan ne gercek hayatta

24 ekim 14:09

45. süslüler bahsi geçen yazarı tanımıyorum. ama size içimden gelen bir iki kelam etmek isterim.

12 yıldır ekşi sözlük yazarıyım. oldum olası konserlere, festivallere giderim yazarlarla. parası olmadığı için placebo konserine gelemeyen liseli bir kısçeyi zamanında antalya'dan buraya davet etmiştim. hatta konser ertelenince birkaç gün evde yalnız kalmıştı (ben işe gidiyordum çünkü).

geçenlerde de travis konserine bilet arıyordum ama bitmişti. ben de konser için ayırdığım parayı harcadıktan sonra bir arkadaş mesaj attı yazarlardan"bende bilet var" diye. dedim "valla şekerim o parayı harcadım ben teşekkür ederim" hiç bir şekilde ben teklif etmeden "ya dedi sonra verirsin" ne ben onu tanırım, ne o beni. ikimiz birlikte gittik hatta, bir güzel eğlendik. paralar yatınca da havalesini yaptım. bunun gibi bir sürü örnek sayabilirim.

birileri bana güvendi, ben birilerine güvendim. annemin bir sözü vardır. "herkes kötü olsa dünya üzerimize yıkılırdı" diye. (herkes kötü olsa dilenciler nasıl zengin oluyor zaten aliminyum). ama güvenmek daha karlıdır. size nice dostlar, nice anılar katar. arada bir kaybederseniz de ne olmuş yani. kazandıklarınız daha çoktur. ben sürüsüne bereket arkadaş kazandım. 14 yıldır ayrılmadığım bir kardeşten öte dost kazandım.

koru körüne herkese güvenin demiyorum elbette. ama milyonlarınızı kaybetmediyseniz pek de üzülmemenizi salık veririm. olur böyle şeyler. bunlar alınması gereken riskler. hayatta birileri size kazık atar, bazı şeyleri kaybedersiniz. ama kimseye güvenmezseniz, hayatı kaybedersiniz.

23 ekim 20:26 23 ekim 20:36

44. tanım: gözdelii nickli yazarın birkaç arkadaşı dolandırdığı iddiası (tanım zorunlu)

bir benzeri başıma geldi. buradan bir yazarla arkadaş olup 2 sene boyunca her özelimi açtım. daha sonra o yazarın buradan başka bir yazarla gizliden arkadaş olup herşeyi ona anlattığını öğrendim. hayatımın şokuydu. bir de öbür ajan gibi olan yazarın bir ara mod olup olmama konusunda konuştuğumu hatırlıyorum çünkü herşeyden haberdardı maşallah. meğer grupta konuşulan herşeyi yetiştiriyormuş. buradan tanıştığım çok çok iyi insanlar var ama böyle mide bulandırıcı pislikler de var. söz konusu yazarlar, bu sözlükte bir zamanlar büyük skandallara imza atmış kişiler.

17 eylül 13:41 30 ekim 18:52


43. kendini gossip girl zannediyor sanırım kafasında planlar kurmuş resmen insanları dolandırıp sonra bir de şantaj yapıyor (yazar: cheriecherielady)'nin paylaştığı ekran görüntüsüne göre. süslüye yeri geliyor özelimi de anlatıyorum, numara/isim paylaşmamamız gerektiği konusunda bir ders oldu bana.

böyle bir olaya sözlük modlarının sessiz kalması da hiç doğru değil, sözlük üzerinden dolandırıcılık yapmış bariz bir şekilde. buradan başlık açıp, buradaki yazarları dolandırmış. hesabını bile kapatmamışlar.

ne demişler iyilikten maraz doğar.

14 ağustos 15:17 15 ağustos 00:11

42. Profiline bir göz attım sürekli saçını sarıya boyattığından bahsediyor umarım saçını da topladığı hayır paralarıyla yaptırmamıştır:d

14 ağustos 12:54

41. bu yazarın çok zaman önce bir girdisini hatırlıyorum. beğendiği pahalı bir paletin fotoğrafını, yanlışlıkla, erkek arkadaşına mesaj göndermiş gibi yapıp almasını sağlamaya çalışıyormuş. bana göre dünyanın en ucuz hareketlerinden biridir bu. bu girdiden sonra kendisini ucuz bulduğum için soğumuştum. daha sonraki entrylerinin de akışta gördüğüm kadarıyla kalite koktuğunu söyleyemiyeceğim.

fakat sözlükçe sevilmişti, daha önce olayları ortaya çıkan birçok kişi gibi..(gizlinot: bana göre bakışlarından bile kötülük akıyor ama..)

uzun zamandır girmiyorum, dün gece bu olayı okudum. ah tatlı süslüler! sizin melek gibi kalbinizi kullandığı için o kadar üzüldüm ki.. evet bence de keşke biraz dikkat edip bu kıza para kaptırmasaydınız fakat vicdanlı olduğu için bir insanı suçlamak da garip gerçekten.

(yazar: cheriecherielady)(gizlinot: ah çeri ilk olayda saf olduğuna ihtimal vermemiştim ama sen gerçekten iyiniyetli bir insansın sanırım. umarım bundan sonra daha dikkatli olursun ve çok güzel günler yaşarsın. bu devirde iyiniyetli olarak kalmak çok zor) ekran görüntüsü paylaşmış. ne kadar tiksinç bir mesaj o öyle. böyle bir arsızlık yok gerçekten. ayrıca mesajda şantaj yapacağını belirten cümleler de kurmuş. umuyorum savcılığa bildirilir. çünkü böyle insanlar işin içinden sıyrılırsa her zaman bir adım daha ileri gideceklerdir. en azından başkaları yanmasın ve cezasını çeksin.

son olarak buradan hiçkimseyle yüz yüze görüş(e)medim. telefon numarımı paylaştığım sosyal medyadan ekli olduğum insanlar var. çoğuyla ileriye dönük elektriğimiz tutmadı. fakat hiçbirinin de ucuz karakterde olduğunu düşünmüyorum. öyle olsalar bile sınırınızı koruduğunuz sürece sizi etkileyecek bir durum olmaz. farkedince geriye çekilme şansınız olur. ama tanıştığınız insanla ilk haftadan canımlı cicimli olup, evinize alıp, tüm hayatınızı açarsanız üzülürsünüz. arkadaşlık adım adım ilerler. burada birbirlerine methiyeler düzen insanlar asla samimi gelmiyor. sonunda da bir olay çıkıyor.

kötü insanlar her yerde ama ben bu sözlüğe hala iyi insanların hakim olduğunu düşünüyorum. (yazar: jezebel)in yazdığı yolcu hikayesini bilirim ve çok severim. nolur iyi insanların kalbini de taşlaştırmayalım. bu kadın da cezasını çeksin ve bir daha böyle bir girşimde bulunamasın.

14 ağustos 12:17

40. babamın sözü bir kez daha doğru çıkıyor:"birebir tanımadığım hiç kimseye yardım etmem" önce çok acımasız bulmuştum ama bir çok olaydan sonra hak veriyorum.

14 ağustos 03:22


39. medya kısmında ilk fotoğrafını gördüğüm zaman göz şeklinden ötürü (gizlinot: çekik göz kalp ben) kendisini çok beğenmiştim. yalnız bu olaylardan sonra twitter hesabındaki profil fotoğrafına baktımda birden gözüme çirkin görünmeye başladı. insanın içi yüzüne vurur derler yaa. acaba geceleri başını yastığa koyduğunda vicdanı rahat mıdır...

13 ağustos 23:24

38. Dolandırıcı olduktan sonra ifşası çıkıp yeryüzünden adını sildirecek olan gururlu insanlar like!!!

Biraz stalkladım, üyeliği de duruyor, twitterı da, instagramı da. İşin komik yanı hala arch yazıyor biosunda. 

13 ağustos 11:58

37. Kendisinin paramı düşürdüm girdisine binaen  para gönderen saf şahıs bendim. Zorda kalmış bir insana, sanaldan da olsa yardım etmekte o an bir sakınca görmedim. Ha o para gelmesediyse de ben o parayla fakir düşmeyeceğim gibi o da zengin olmazdı. ( merak eden olursa 250 tl ) kontrol ettim de 8 martta bir hafta sonra iade edilecek para 17 mayısta iade edilmişti. O arada, alışveriş yapılıyor, konser bileti haberi veriliyor, ama ben sorduğumda sürekli bir mazeret hali. Ben sormadıkça kendisi bir şey demiyordu zira. ben o mazeretlerin hepsine de inandım, haline de üzüldüm. İlk duyduğumda, ismi konusunda sıkıntı olmadığı ve benim paramı iade ettiği için bir şey demek istemedim. Bir açıklama yapar mı diye de bekledim, ama hanım kızımız sosyal medyadan insanlara ‘siz neysiniz’ demeyi tercih ederek yazılanların doğruluğunu gösterdi. Üstüne insanları tehdit etmeye de başlamış.

Bir insanda utanma olmaması kadar rezil bir durum yok galiba. Umarım ki etrafındaki herkes bu insanın gerçek karakterini görür. Çünkü, insanların Kanını emmeyi alışkanlık haline getirmiş bu şahıs yine durmayacaktır. Bir de gerçekten ihtiyacı olan insanlara da yapılmış bir kötülük bu, artık herkese şüpheyle bakılacak. Sözlüğün bu şahısın hesabını kapatması lazım, çünkü anonim sorularla aynı şeyi yapmaya devam edebilecek karakterde bir insan. 

Edit: soru cevapta anonim olarak da yazmıştım da akışta durması daha iyi diye düşündüğüm için buraya da yazayım dedim. 

13 ağustos 11:45 13 ağustos 12:06