girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2418)
  • medya (58)

2418. Tüm duygu durumlarını yaşatan sözlük.

Bazı girdi ve yorumlara kahkahalarla gülerken bazılarını da sinirden görmek dahi istemediğim sözlük.

Hadi sözlüğü daha iyi bir yer olsun diye(gizlinot: sözlük deyimiyle)şikayet edince de ihtiyar babam gibi işine geleni duyup işine gelmeyeni duymazdan gelen sözlük.

dün 00:13 dün 00:15

2417. İnsanlar ramazan çığırtkanlığı yaparken ateizmle ilgili bir video paylaşırsın eksilenir, çünkü bkz. İslamiyet hoşgörü dini. bir iki gün önce akış bilmemne markasının ürün yorumlarıyla doluyken ürünü kullanıp yorumlarsın yine eksilenir, çünkü gündemi anbean takip etmemişsindir. Geçmiş yıllarda burayı korunmuş alan olarak görüyordum ama katılmadığı fikirleri bir mesaj atıp konuşamayacak üyelerle dolu mikro türkiye ye dönüştü sözlük benim için.

17 mayıs 10:06

2416. çoğu zaman ilk bakışta adından kaybediyor sanki diye düşündüğüm sözlük. yalnız buradaki kadınlar, daha doğrusu yazarlar, bir yerde en son aldığı parfümü, yeni çıkan maskarayı konuşurken; diğer yanda da ülkenin ekonomik durumunu, ülke ve dünya gündemindeki en sıcak gelişmeleri, siyaseti, düşünce akımlarını, onları etkileyen okudukları siyasi yönü ağır basan bir kitabı, kısaca bizi ilgilendiren, içinde yaşadığımız ülkeyle, dünyayla ilgili birbirinden farklı duygu ve düşüncelerini girdiler aracılığıyla paylaşabiliyor. isterseniz hiç suya sabuna dokunmadan gelir sadece makyaj ve günlük hayata yönelik girdiler yazarsınız herkes gibi saygı duyarım. ateşli ateşli, ama elbette her görüşten insanın olduğu bir ortamda saygı çerçevesinde ülkeyle ilgili gündemdeki konularla ilgili başlıklar açar, hatta bu sayede bunun altında hepimiz fikrimizi belirtiriz. buna da aynı şekilde saygı duyarım. size göre bu doğru olmayabilir, o yüzden fikirlerinizi kendinize saklarsınız, size katılmamakla birlikte insanların kendi tercihidir der yine saygı duyarım. yalnız adına sözlük diyorsak, iki siyaset konuştuk diye burası yeri değil demek de biraz saçma oluyor bana göre. görmek istemiyor musunuz bunları? o zaman onun da kolayı var başlık engeller istediğiniz gibi akışınıza kendiniz yön verirsiniz. demokraside çareler tükenmez. yeter ki birbirimize saygı duyalım, illa ki uzlaşıp bir ara yol buluruz.

10 mayıs 22:57 10 mayıs 22:58


2415. Adı süslü sözlük olmasına rağmen hem süslü sekmesi hem konu dışı sekmesi bulunan sözlük.

Yani bir yanda farı, rimeli konuşurken, diğer yanda gündemden kesitler, siyaset, yaşanılan sorunlar ve tabiki duygu Özaslan konuşulur.

Benim dileğim daha çok siyaset konuşulması zira önümüzde zor günler bizi bekliyor.

10 mayıs 22:19

2414. Girişine, bazı aforizmalar yazmak istediğim sözlüktür.

"geri çekilme korunma yöntemi değildir."

"Ella max. 72 saat içinde alınmalıdır ki ne kadar erken alınırsa o kadar efektif olur."

"Bakireyken hamile kalınması, çok çok çok düşük bir ihtimaldir."

"Hamilelik pc ekranında değil, idrar ve en kesini kan testiyle anlaşılır."

9 mayıs 22:07

2413. Girdilerimize kimin eksi kimin artı verdiğini görebilme şansımızın olması gerektiğini düşünüyorum.

9 mayıs 15:44

2412. hayatımın şokunu yaşadım az önce. daha önce eksileyen kişiler için edit yapılmış ve karşı bir tavır sergileyenler olmuştur ki bende yapmıştım. bu gayet normal. ama küfür etmek? gerçekten bu kadar düştün mü ya? cümle şu “ eksileyenler siz gül çiçeksiniz amk” bu ne demek ya?

tanım: kız whatsapp grubuna dönmeye başlayan sözlük olmuştur kendisi.

8 mayıs 01:13


2411. uğradığı tacizi sadece “kapalı” olduğu için konduramayan,taciz edilmek için “açık” olma şartının olduğunu düşünen,bir de bunu toplumda böyle düşünüldüğü için söylediğini açıklayan,dumurlardan dumurlara itelendiğim yazarların olduğu sözlük.

hepimize sabır hepimize akıl diliyorum.daha çok akıl diliyorum.

7 mayıs 22:41 12 mayıs 04:01

2410. Yaklaşık iki ay önce çok tepki çeken bir başlık açılmıştı. Ben de ilk entryi şikayet etmiştim. Tek şikayet edenin ben olmadığıma eminim. Bugün yayından kaldırıldı diye bildirim geldi. Yeni mi müdahale edildi, yoksa bana mı yeni bildirim geldi? Merak içerisindeyim. Süslü sözlük çalışıyor (gizlinot: ?)

7 mayıs 11:38

2409. az önce insanlardan para istediğini söyleyen sonra da bunun aslında ödevi olduğunu söyleyen kişiyle ilgili yazıyorum.

bir araştırma yapmaya karar verildiğinde araştırmanın amacınını, nasıl yürütüleceğini araştırmanın, popülasyonu ve bu araştırmanın potansiyel riskleriyle ilgili bağlı olunan kurumun etik kuruluna bildirilir. oradan izin alınırsa araştırmayı yapalabilir. her katılımcıdan tek tek çalışmaya gönüllü olarak katıldıklarına ve katılımcıdan elde edilen verinin anonim şekilde kullanılacağına dair bilgilendirme yapılır ve katılımcıdan onam alınır.

az önceki soru sahibi bunlara açık ve net şekilde sahip değildi. bu veriyi kullanması durumda net bir şekilde şuç işlemiş olur.

ayrıca cevap yazmış olanlardan bazılarının 18 yaşın altında olabilir. 18 yaş altındaki birinden veri alıyorsanız eğer kişinin anne ve babasından onam almakla yükümlü olunur.

1 mayıs 21:19