sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2833)
  • medya (129)

  2833. konu dışı olarak işaretlenen başlığı ısrarla süslü bölümüne taşıyan kafasına göre takılan sözlük.

  dün 13:07

  2832. şikayette bulunmadığım halde bildirim geldi az önce. şikayet edilen girdi de o kadar normal, sıradan bir girdi ki güya hakaretten şikayet etmişim. daha önce başka bir süslü de böyle bir problemle karşılaştığını medyaya görsel olarak yüklemişti.

  biz düzelmesini beklerken günden güne daha da kötüye giden sözlüktür.

  dün 10:29

  2831. *Başlık takip özelliğinin eklenmesi çok isteniyordu o özellik gelmiş. Hemen indirim başlığını takibe aldım.  

  *soru-cevap kısmı da zamana ve popülerliğe göre diye iki kategoriye ayrılmış. (Önceden de vardı bu.)

  *Yaklaşık bir haftadır puanlarda güncelleme yapmıyorlar umarım onunla ilgili de düzeltme yaparlar.

  *konudışı ve süslü kategorileri birbirine girmiş durumda. Defalarca şikayet edilmesine rağmen silinmeyen garip başlıklar bulunuyor. 

  *yazar kategorisinin de eklenmesi gerektiğini düşünüyorum. 

  13 haziran 14:01

  2830. başlıklara takip özelliği gelmiş. (gizlinot: ben mi yeni fark ediyorum acaba)

  12 haziran 12:55

  2829. Öncelikle benim de buraya yazmayı düşündüğüm başlık takip butonu için teşekkür ediyorum. Ayrıca naçizane birkaç tane daha önerim var.

  Öncelikle istatistiklerden bahsedeceğim. Bence istatistiklerin de süslü ve konu dışı olarak ayrılması gerekiyor. Misalen bakıyorum haftanın en çok beğenilen girdileri kısmına, hepsi konu dışı sekmesinden ya da en beğenilen görseller de hep minnoş kedi fotoğrafları. Tabii ki bunları da görelim ama adı süslü olan sözlükte en beğenilen girdilere birkaç yeni ürün incelemesi, cilt bakım önerisi vs de girse fena mı? en beğenilen görsellerde birkaç oje ne bileyim birkaç güzel göz makyajı görmek istiyor bu gözler. Tamam hiç yok değil zaten ama bunlar hep geri planda kalıyor bu düzende. Uzatmayayım, bu şekilde bir ayrıma gidilirse süslü ve konu dışı sekmeleri arasında dönen haksız rekabetin önüne geçilmiş olur bence.

  İkinci konu kanayan yaram, arama butonu. Normal sözlük içi arama butonuna spesifik bir örnek aklıma gelmiyor şu an ama mesela sorular içinde aramada sadece bir anahtar kelimeyi yazarak o konuyla ilgili bütün sorulara ulaşamıyorum. Örneğin sorular içinde ara butonuna 'makyaj' yazdığım zaman sadece 'makyaj' kelimesiyle başlayan 15 sonuç çıkıyor. Oysa 'makyaj' yazdığımız zaman içinde makyaj geçen tüm soruların çıkması gerekir. Misal makyaj masası, makyaj malzemesi, makyaj çantası ya da ek gelmiş haliyle makyajım, makyajda vs. gibi. Kısaca -nasıl çözülür bu bilmiyorum ama- arama butonlarının geliştirilmesi gerekiyor. Burada kısaca açıklamış olsam da bir sözlük için arama butonunun aktif kullanılamaması ciddi bir sıkıntı bana göre.

  Üçüncüsü öneriden çok eski bir şeyi istemek olacak. Ben burayı ilk okumaya başladığım sıralardaydı sanırım(belki üç yıl olmuştur,emin değilim) sözlükte bir özellik kaldırıldı. Neydi o derseniz, soru-cevap aparatındaki bütün soruların görülmesi özelliği. Şöyle ki şimdi akışta sadece son 24 saatteki soruları görebiliyoruz sanırım, oysa o zaman sözlük tarihindeki tüm sorular görülüyordu. Hatta ben bayan psikopat, ilk sorulara gidip sırayla okuyarak günümüze doğru geliyordum.(gizlinot: swh) Sonuçta her şey başlıklara yazılmıyor, çok şey öğrenmiştim o zamanlar için makyaj, cilt bakımı, içerikler vs adına. Bu benim tamamen şahsi zevklerime yönelik(gizlinot: swh) fakat gelmesini canı gönülden arzu ettiğim bir özellik.

  Kimine gereksiz gelebilir ama şahsi olarak bunlar eksik geliyor bana. Eleştiriler kısmına gelecek olursak rahatsız olduğum çok fazla şey var aslında ama yazıyı fazla uzatmak istemiyorum. Zaten diğer yazarlarımız da bahsediyor bunlardan. Anahtar kelimelerimiz format ve kaos.

  Önerilerime dönecek olursam hepsi uzun zaman üstünde düşünülmüş ve sözlüğe katkısı olacağı düşünülen şeylerdir. Göz ardı edilmemesini temenni ediyorum.(gizlinot: swh) Sevgiler.

  12 haziran 02:14

  2828. Moderasyonun bir an önce el atmasını dilediğim sözlük.

  Zaten konu dışı sekmesiyle süslü sözlük sekmesi malumunuz. Onun dışında pek çok şey var.

  Soru-cevap kısmına girmiyorum bile ancak buranın medya kısmından az çok görüyorum seviyeyi.

  Şimdiki lafım süslü sekmesi ve normal girdilerle ilgili şikayetçi olduğum kısımları içermekte.

  Öncelikle şikayet edilmekle başlamak istiyorum. Kabine düşen tek bir girdimin bile neden düştüğünü anlamadım. Tek yazım yanlışı olmayan girdilerim yazım yanlışından kabine gidiyor. Ancak süslü sekmesinde gözlerimi kanatan yanlışlarla dolu girdiler duruyor. Bir tanesinde 'janjanlı' kelimesi yerine 'rengarenk' kelimesini kullanınca tekrar yayına alındı. Zannedersem şikayet eden yazar janjanlı kelimesinin anlamını bilmiyordu. (gizlinot: Ki tdk yazımı budur.) Eğer fransızca olmasından yakınıyorsa da dilimizde pek çok fransızca kelime olduğunu söylemek isterim.

  Onun dışında süslü sekmesinde bir ürünü çok detaylı incelediğimde veya bir markanın her ürününü incelediğimde haliyle girdi uzun oluyor. Girdi sırf uzun olduğundan okumaya üşenip eksileyen bir güruh var. 'Akışı manipüle ettiği' gerekçesiyle. Eğer bir ürünle ilgili çokça düşüncem yoksa, kısa bir girdi yazıp bıraktıysam, bilgi içermediği gerekçesiyle kabine gidiyor. Ancak her ürünle ilgili destan yazılması gerektiğini düşünmüyorum. Bir uzunluk belirleyin madem, ona göre yazalım.

  Bir de konu durumu var. Örneğin bir dönem 'popüler olmayan düşünceler' gibi bir başlık vardı. Eğer gerçekten popüler olmayan bir düşünce belirtirseniz sonraki girdilerde linç ediliyordunuz. Zaten konu dışı sekmesine ne yazsanız beğenilmiyor. (yazar: Daria) da dile getirmişti bu durumu. Madem öyle kurallar kısmının güncellense de herkes ne yazacağını bilse. İtiraf başlığındaki girdilere bile 'bunun yeri mi şimdi?' diyen çıkıyor.

  Zaten sanırım yazabileceğimiz çok şey de yok, zira soru-cevap aparatını bilmeyen fantastik bir sözlük ahalisi türemiş durumda.

  Burada çok tatlı yazarlarla tanıştım. Aylakmadonna da bunlardan birisiydi. Ancak tatlı bir doğum günü kutlamasının ardından yine 'akışı manipüle ettiği' gerekçesiyle doğum gününü kutlayan yazarlar eksi yağmuruna tutulunca bundan hoşlanmadı ve gitti. (gizlinot: Ki size yapılsa hoşunuza gitmez miydi? Neden bu negatiflik?)

  Ardından denilmeyen kalmadı. Yok panlarını iğneyle deliyormuş artı alabilmek için, reklam alıyormuş, biten ürünleri hakkında yalan söylüyormuş çünkü bir insan o kadar ürün bitiremezmiş. Bitirdiyse de müsrifmiş. Ayrıca girdileri zaten berbatmış, diş macunu falan yorumluyormuş. Diş macunun yorumu mu olurmuş. (gizlinot: Diş macunu almıyoruz çünkü.)

  Benimle ilgili bir başlık açılmasının sebebi bile düşük pikselli fotoğraflar yüklememi eleştirmek içindi. Ki telefondan yüklüyorum, hd mi değil mi bilemiyorum. Yine de birinin göz zevkini bozduysam özür dilerim.

  Bir önceki girdimde bu yazarlarla daha fazla şey paylaşamayacağım için daha fazla kaldıramadığımı yazmıştım. Kesinlikle burada iletişim kurduğum ve kurmaya devam edeceğim yazarlar var. Ancak artık sözlüğe girmekten keyif almadığımı fark ettim, keyif almadığım bir şeyi yapmak istemiyorum.

  Bu girdiyi yazma sebebimse en azından şikayetçi olduğum şeyleri yazarsam yazarların ve moderasyonun daha iyi bir sözlük için adımlar atacağını düşünmem.

  Son olarak son derece dikkatli olmama karşın birini kırdıysam, üzdüysem özür dilerim.

  girdilerimi silmeyeceğim, birinin işine yararsa ne mutlu bana.

  Sevgiler sözlük.

  11 haziran 15:56 11 haziran 15:56

  2827. yazarların ters düşündükleri bir konuda asla birbirine mesaj atmadıkları, bunun yerine; girdi, soru cevap, girdi şikayetlerindeki diğer butonu ve hatta medya kısmından kavga ettikleri sözlük.

  her seferinde daha üstü olamaz ya diyorum bir bakıyorum oluyor. iyice çocuk bahçesine döndü. soru cevapta anonimden kocanı ayarttım şu an koynumda diyen mi ararsın, ailesinin maddi durumu iyi olduğundan özelde okuyanı ezikleyen mi ararsın, sevgilsine yemek yaptığı için aşağılayanları mı ararsın. iyice cennet mahallesine döndü. ha burda suç yazarlarda mı sadece hayır. reklamları anında onaylayıp çatır çutur reklam yapıp asla tekniğe, yazar kalitesine bakmayan moderasyonun daha büyük suçu var.

  11 haziran 09:43

  2826. Her soruya trol yazıp bir yandan da trol soruları besleyen,

  Formata uygun olmayan başlıkları eleştirirken yine o başlığı besleyip akışta kalmasına sebep olan,

  Yerli yersiz duyar kasan yazarların olduğu;

  Depresif, melankolik birbirinin benzeri onlarca başlıktan geçilmeyen saçma bir yere dönüştü burası! Çok sıktı artık!

  11 haziran 08:21

  2825. ben süslüsözlük'te eksileme butonu niye var anlayabilmiş değilim. burayı dalga geçme, stres atma platformu olarak kullanan olduğu kadar gerçekten içini dökme amaçlı yazan, fikir almak isteyen insanlar da var. mesela itiraf başlığı. gerçekten o kadar naif duygularla yazılmış şeyler var ki. hani insan artık benden çıksın gitsin diye yazar ve eleştirilecek hiçbir yanı yoktur. insan olan yapmaz ama yine de eksilenebiliyor. işte ben bu noktada eksileme butonunun anlamını tekrar sorguluyorum.

  edit: insan olmayanlar yine iş başında :)

  11 haziran 00:02 11 haziran 00:04

  2824. (bkz: Dingonun ahırı)

  10 haziran 23:43