yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2864)
  • medya (134)

  2864. eksi oyların da bildirimi gelmeli bence. kimlerin neyi eksilediği de şeffaf olmalı. bir yazarın profiline girince nasıl ki beğendiği girdileri görüyoruz, beğenmediği girdileri de görebilmeliyiz. ayrıca şikayetlerin sonuçlanması gerçekten çooooook uzun sürüyor. formata uymayan, türkçenin anasını ağlatan, bariz bir şekilde hakaret içeren girdiler oldukları gibi duruyorlar. bütün bunların sebebi sözlüğün yazarları "küstürmemeye, kaçırmamaya" çalışması sanırım. "formata uymazsanız da sorun değil, eksiye boğulsanız da ruhunuz duymasın, aman ağzımızın tadı bozulmasın ali rıza bey." anlayışı. şikayetleri değerlendirecek, bu işi profesyonel olarak yapan bir kişi bile dahi olsa olmalı. moderasyondaki hiç kimsenin birincil işi sözlük değil sanırım.

  bugün 15:33 bugün 16:07

  2863. yine sevgilisi olan, çok sevişen, seks konuştuğu için garip karşılandığını sanan, fondöteni seksapel(gizlinot: 2 puanı buna verdim) bulan, ruj yorumlarken bile sevgilisinden bahsedebilen, erkeğimci bir troll gelmiş, ne diyelim pek komik gelmedi, puanım 10 üzerinden 2, bir (yazar: bunubegendi) olamaz.

  kardeşim seks konuştuğun için garip karşılanmıyorsun her konuyu sekse bağladığın için garip karşılanıyorsun, bil istedim.

  bugün 09:26 bugün 09:27

  2862. Belli sayıda karakteri geçen girdiler için "devamını oku" tarzında bir şey gelse daha iyi olabilecek sözlüktür.

  20 ağustos 23:15

  2861. Sabahtan beri medya ekleyemediğim sözlük. Kırk yılda bir ruj görseli ekleyesim tuttu, yükle tuşu asssla çıkmıyor. Sen kaybedersin sözlükcüğüm...

  İnş gece bir anda medyayı dudaklarım basmaz çünkü çok korkunç olur :d şimdiden özür diliyorum...

  20 ağustos 21:51 20 ağustos 21:54

  2860. Son zamanlarda kıdemli süslülerin ya da şikayetleri inceleyen süslülerin sürekli kendini belli etme çabasında olduğunu düşündüğüm sözlük. Tamam şikayetlerimizi inceliyorsunuz çok teşekkürler, çok önemli olmamasına rağmen ara sıra serzenişte de bulunulabilir fakat son zamanlarda çok sık bu tür girdilerle karşılaşıyoruz gibi. Edit: asla kişisel algılanabilecek bir şey yazmadım, kıdemli yazar isimlerini bile hatırlamam. Yanlış anlaşılmasın lütfen.

  20 ağustos 12:47 20 ağustos 12:49

  2859. Modlar tatilden dönmüş :d (gizlinot: Kabinlerceee)

  19 ağustos 19:51

  2858. Mobil uygulaması bir türlü çıkmayan, çıkamayan platform...

  19 ağustos 04:07

  2857. Sırf bir an evvel yazarlığı onaylanıp troll sorular sormak ya da amaçsızca ve tamamen sadece öylesine burada bulunmak için girdiler yazan, bir de bunlarla onay almayı bekleyen yazar adaylarının bulunduğu sözlüktür.

  Yaklaşık 1-2 aydır kıdemli bir süslüyüm. Birçok konuk yazar girdisi okuyup delirmem üzerine işbu girdiyi yazıyorum. Şu şekilde ürün yorumları var ve bunda sahiden de ciddiyim:

  "X kapatıcı çok güzel. Beğendim"

  "Y fondoten harika mükemmel mat duruyor çok sevdim yine alırım fiyatı uygun"

  "Z markanın allığı çok güzel çok beğendim. Aslında B marka allık kullanıyordum çok seviyordum çünkü B marka çok iyi çok güzel yıllardır seviyordum ama Z aldım o da çok güzel"

  Bu tarz girdileri bir de birçok yazım yanlışıyla ve neredeyse anlaşılmayacak düzeyde yazılan devrik cümlelerle düşünün. Gerçekten sırf bir an önce yazar olmak için bu kadar rastgele mi girdi yazılır?

  Sözlüğün sahiden eski günlerdeki kalitesini arar olduk. Ben de ilk girdilerimde acemilikle ve heyecanla emojiler kullanıp ara sıra yazım yanlışı da yapmışım ama böyle kısacık ve olmasa daha iyi olur dedirten girdiler yazmamışım. Bunlara baştan dikkat etmeden alınan yazarlar olunca bu defa da soru tarzında başlıklar, yazım yanlışlarıyla dolu göz kanatan girdiler, amacından sapan ve çoğu troll sorular görüp duruyoruz. Lütfen azıcık da olsa özen.

  Edit: imla.

  19 ağustos 02:40 19 ağustos 02:49

  2856. Nacizane birkaç önerim var:

  - anonim cevaplamak kaldırılsın

  -anonim soru sormak da bir yazar için limitli olsun. Mesela her yazar ayda bir-iki kez anonim soru sorabilsin.

  Bu sayede anonim soru sormaya ihtiyacı olanlara hizmet verebilir bence, mevcut şekliyle ya trollere hizmet veriyor ya da kaos yaratmak isteyenlere.

  Bu aparat yüzünden sözlükten soğudum, gerçekten enerjimi emiyor. Bakmamaya çalışıyorum elimden geldiğince ama bir kere bakarsan geçmiş olsun düştün kara deliğe.

  17 ağustos 10:10

  2855. (link: https://www.instagram.com/p/B1OcxGFHwEd/?igshid=103nx4orowrir Sözlüğün özetini paylaşıyorum. Neyse ki bizim böyle ihtiyaçlarımız olmuyor. Süslü sözlük fazlasıyla karşılıyor. Soru cevap sekmesini özellikle tavsiye ederim.)

  17 ağustos 00:58