sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (2823)
 • medya (112)

2823. evlilikle ilgili sorunun altına tüm genişliğiyle çocuk yapsaydın yanına kar kalır diye cevap veren yazarları barındıran sözlük haline gelmiştir. Hala burada sevdiğim yazarlar var, özellikle kozmetik konusunda iyi bilgiler alıyorum ama bugün 19 Mayıs. Bize ne kadar sorunlar olursa olsun bir cumhuriyet bahşedilmiş. Çalışan, üreten, birbirini destekleyen kadınlar olmamız lazım. Ama bunun yerine burada bazı cevaplarda gördüğüm- herkesi içine katmıyorum- yanıtlar sayesinde tek amaçları evlilik ve başkasının parasını yemenin güzel bir şey olduğunu düşünen yazarlar görüyorum. (Evlilik karşıtı değilim, keza bende çocuk sahibi olmak isterim. Ama bu değil ki güçlü olamam hayatta.) Geleceği güçlü kadın hikayeleri yazar, bunu yapabilen kadınlarımıza... 

edit: soruyu ben sormadım, merak edip cevapları okudum. Soranlar olmuş bilgilendirme. Eksileneceğimi de tahmin ettim ancak herkesi tenzih ederek bazı yazarları kastettim. 

dün 20:52 dün 21:01

2822. ekşi sözlük'ten hiçbir farkı kalmamış sözlüktür. Aynı cinsiyetçi yaklaşımlar kadına aynı hakaretler artık burada da mevcut.

soru cevap aparatında (link: https://www.suslusozluk.com/soru/yalnız-kadınlar-neden-bu-kadar-fesat-atarlı-ve-geçimsiz?i=1132378 yalnız kadınlar neden bu kadar fesat atarlı ve geçimsiz?) diye bir soru soruluyor ve her soruda soru sahibini linç eden, trolll diye soruyu sabote eden anonimler bu sefer birlik olup evet ya sevişemiyorlar ondan gibi muhteşem tespitlerde bulunuyorlar. Yetmiyor karşı çıkana da en son ne zaman seviştin diye sorma haddini kendinde buluyorlar.

Erkek yöneticiler sinirli ve aksi olunca bu onun karakteri ama kadın yönetici sinirli ve aksiyse sevişemiyor ya sevişse rahatlayacak. Çok yazık gerçekten.

dün 10:04

2821. Oo bakıyorum da yine akışın öldüğü sözlüktür. Plan şu: herkes ekşi’den bir iki başlık aşırsın. Kimseye çaktırmadan entry gireriz. Nasıl fikir?:’)

18 mayıs 21:54

2820. Bu platform bitmiş.

Soru cevapta şöyle bir soru var(gizlinot: çok hoşuma gitti bu soruyu burada görmek) (link: https://www.suslusozluk.com/soru/merhaba-etik-gardırop-yaratmaya-çalışmak Tık) hemen tıkladım cevapları okumak için 13 tane cevap vardı dedim ne güzel öneriler gelmiştir şimdi ama maalesef olmadı fikri olmayıp zikri olan herkes doluşmuş. Aklınca dalga geçen mi dersin, troll diyen mi dersin. Arkadaşlar bir konuda bilginiz yoksa cevap yazmak zorunda değilsiniz ya gerçekten bak. Eminim eski yazarlar olsa çok güzel cevaplar gelirdi ne diyeyim soru sahibinin şanssızlığı.

18 mayıs 16:46

2819. Bildirim gelmedi ama soru cevap aparatında soruyu soran anonimi belirten düzenleme yapılmış sonunda, böyle daha iyi oldu.(gizlinot: Bazı sorularda sırf bu sebepten kaos çıkabiliyordu çünkü.)

17 mayıs 16:43

2818. Süslü sekmesinde konu dışı başlıklar, konu dışında kaos çıkarmak amacıyla açılmış başlıklar, soru cevap aparatında günde iki kez sorulan gereksiz sorular, tuvalet temizliğine dair detaylı tasvirler, geri dönen troller ve kılını kıpırdatmayan modlar. Sözlük artık bu.

17 mayıs 14:30

2817. Hamile olup olmadığının cevabını soru-cevap aparatında arayanların olduğu sözlük. Hayır,hamile değilsin denilse içi mi rahatlayacak inanacak mı bilmem.Nezle olmaktan bahsetmiyoruz sonuçta.Git kan testi yaptır,gebelik testi yap...Burası bir sağlık sitesi değil,yazarlar da jinekolog değil ,üzgünüm.

16 mayıs 10:45

2816. bu ara sürekli hata olarak konudışında açılan başlıklar süslüde gözüküyor. şu sorunu bir giderseler keşke en az 2-3 gündür sürüyor.

16 mayıs 02:27

2815. Hemen hemen her dizi ve film başlığı altında spoiler yemek istemeyen girmesin diye yazan yazarlarımızı barındıran sözlük. sözlük adabından da mı haberiniz yok arkadaşlar. Başlığa girmesek de akışa düştüğünden de mi haberiniz yok arkadaşlar. Sizin spoiler vermeden yazdığınız şeyler insanın sinirini bozuyor, uyarısız yazdığınız fikrinizin bi önemi kalmıyor yani. Ayrıca pekala da spoiler vermeden bir dizi veya film hakkında fikir beyan edilebilir, zor bir şey değil. İnsanlar beğenilip beğenilmediğine bakmak isteyebilir mesela bir filmin, içeriğindeki her detayı öğrenmeden. yani biz buna spoiler yemeden diyoruz, olamaz mı olabilir. Edit: imla

14 mayıs 14:20 14 mayıs 14:30

2814. soru cevap aparatı değişikliğinden sonra bırak yazmayı, gün içinde 1-2 kere giriş yapma alışkanlığımı bile kaybettiğim sözlük. arada bakıyorum durumdan şikayetçi olan falan var mı diye o da yok :(

süslünün çekici yanı buydu zaten. o ona laf sokuyor, o te öbür sorudan başkasına laf sokuyor cennet gibiydi. ne biliyim bence bu değişiklik bir daha düşünülsün, eski halini özlüyorum :(

14 mayıs 09:29