sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (2809)
 • medya (120)

2809. Adamın birinin saçma sapan konuşmasına rağmen, argosuz bir cümlesi olmamasına rağmen ve herkesi illallah ettirmesine rağmen; yine de sözlükte cirit atabilen bir yer. “İstersen engelleyebilirsin” diye bir şeyi kabul etmiyorum arkadaşlar. bu bakış açısının “tacizciyi, hırsızı, edepsizi ben kendi dünyamda görmeyeyim duymayayım; aman benim tatlı huzurum kaçmasın, pembe şatomda yaşayayım”dan hiçbir farkı yok. 

Her açtığımda çekiliş bildirimi, indirim bildirimi görmekten ziyade “yapıcı ve iyileştirici” icraatlar bekliyorum; ilgililer her kimler ise onlara talebimdir...

dün 10:06

2808. merhaba. hakkımdaki medyaya ithafen yazıyorum.

Ben de çoğunlukla benzer durumlarda bulunduğum için (link: https://www.suslusozluk.com/süslü-sözlük?i=57972 bu) girdiyi yazmıştım. Çünkü insanlar genelde sadece "zaman zaman" fikirlerinizi sakladığınızı düşünüyor ama genelde karşı tarafın istediği şeyi söylüyorsunuz sadece. Yazar rahatsız olduysa kendisinden özür dilerim. Girdiyi sildim.

Ancak Eminim aynı şeyi aynı sözcüklerle ifade eden pek çok yazar vardır. Bu kadar subjektif bir konuyu geçtim, aynı krem hakkında aynı yorumları görebiliriz bu platformda. Çok normal. Çoğumuzun mahallesi ve lügatı aynı.

Sanırım burada kendisiyle benzer fikirde olanlara "fikrimi çaldı", farklı fikirde olanlara "trol" demek moda.

Edit: (link: https://i.hizliresim.com/00j54L.png bu medya idi, uçmuş.)

Edit 2: medya uçmamış, ben beceremedim.

dün 00:57 1 saat önce

2807. Oyuna devam be dostlar, okul bahçesi oldu burası iyice. Birileri bankta oturmuş bi şeyler konuşmaya çalışırken diğerleri top sahasından küfürlerle tartışma içine giriyor.

(link: https://www.suslusozluk.com/yarrak?i=1013537 Böyle bir girdinin) bulunduğu bir sözlükte tam olarak ne yapmaya çalışıyoruz anlamıyorum. Astronomik bir eksilenme sayısı ve eminim bir o kadar da şikayeti olan bu girdi daha uzun süreler boyunca kaldırılmayacak. Yazım hataları, emoji kullanımları, küfürler hepsi var. Hatırladığım kadarıyla önceden eksilerin sayısı kaldırılmıştı, tekrar yapılmalı. Anonimlik kaldırılmalı. Kıdemliler şikayetleri inceleyecek dediniz bir hafta iki hafta şikayetler anına sonuç aldı, sonrasında tık yok. Çekiliş yapıp indirim duyuracağınıza şunlara el atın artık.

Tanım: Artık ekşi değil inci seviyesine gelmek üzere, sıkı ve çalışkan moderasyon ekibine ihtiyacı olan sözlük.

dün 00:53

2806. Modlara seslenmek istiyorum.

Sürekli konu dışı ve süslü sekmesi birbirine giriyor.

Bir de engellediğimiz yazarların açtığı başlıkları görebiliyoruz. Normalde buna karşı çıkmam ama bugün son derece cinsiyetçi ifadelere denk geldim. engellediğimiz yazarların konu dışında açtığı başlıkları göremesek daha iyi olabilir.

dün 00:41

2805. Son zamanlarda akışta yazar isimleri fazlasıyla gündemde oluyor. Bundan rahatsız olan da var olmayan da. Tartışmaya dönmediği ya da abartılmadığı sürece akışta yazar ismi görmek beni rahatsız etmiyor. Başlık engelleme gibi bir seçenek varken bunun tartışmasını yapmak anlamsız.

konudışı ve süslü sekmesi de son zamanlarda birbirine girmeye başladı. Veritabanı düzenlenerek girdiler daha düzenli hale getirilmeli. Yazar gibi bir sekme de eklenerek alıştaki yazar başlığı tartışmasının da önüne geçilebilir. 

24 mayıs 19:08

2804. Bir yazarın hit the pan başlığındaki görsellerin iğneyle delindiğini söylemesi sözlükteki unutulmaz olaylara girdi benim için. Bunu yaptığı söylenen yazar ile ilgili hiçbir yoruma bir şey diyemem şahsi fikrinizdir. Ama iğneyle allık deldi ne demek ya? Güldürdü.

24 mayıs 12:04

2803. Soru cevap kısmında sevgilisinin eski kız arkadaşının fotoğrafını atıp “sizce güzel mi” sorusunu soran da gördü bu gözler. Daha kötü nereye gidebilir dedikçe sözlük daha da dibe batıyo

23 mayıs 19:09

2802. Sözlükte küfürler, hakaretler gırla geziyor benim pubg mobile girdim kabine gidiyor. gerçekten çok ilginç

tanım: kafasına göre

23 mayıs 17:12

2801. bir sürü insanı saçma sapan nedenlerden dolayı sözlükten uzaklaştıran, 6 ay hesapları askıda bırakan, ama insanlara orospu, kenar mahalle yosması, birinin metresi olduğun çok belli, kevaşe, gerizekalı gibi türlü türlü iğrençlikteki ifadeleri kullanmalarına izin veren ve her koşulda onları koruyan sözlük. evet özellikle izin veren ve koruyan diyorum çünkü bunun başka bir açıklaması olamaz. bunları yazma cesaretini siz modlar olarak kendi elinizle veriyorsunuz o insanlara. göstermelik kural koymak hiçbir şeyi değiştirmiyor çünkü. gün geçtikçe seviyenin aşağıya çekildiği bir yer olması dışında buranın. ciddi bir ayıklama yapılması lazım artık, en başta da gerçekten iş yapacak bir moderasyon ekibi lazım burada. taşıma suyla değirmen dönmüyor işte bunu anlamak bu kadar zor değil.

23 mayıs 15:59

2800. Dünyanın en saçma sorularının soru cevap kısmında sorulduğu sözlük. Buraya soruyu yazana kadar google’a yazmak gerçekten daha kolay. Bir de şimdi soru cevap kısmını izdivaç programı gibi kullanmaya çalışanlar türedi, bi bitin artık ya. Kesinlikle anonim olma özelliği kaldırılmalı, insanlar bu kadar hakaret ve küfür edememeli. Anonim olup nasıl insanlıktan çıkan insanlar gördü bu gözler, anonim olmasa tek kelime yazmaya cesareti olmayan insanlar anonim olup insanlara hakaretler küfürler ediyor. Hadsizler anonim olup kendilerini kaybediyorlar. Sözlüğün daha yararlı bir hale gelmesi için bence anonimliğin kaldırılması şart. Böylece ne o kadar saçma sapan soru gelir, ne de saçma sapan hakaretler küfürler edebilirler...

ilgili medya:
2
23 mayıs 15:48