yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2921)
  • medya (153)

  2921. seri eksilemediğim halde hesabımı 14 gün seri eksileme nedeniyle askıya alan ve girdiğim ilk girdiye anında, bakın abartmıyorum anında, 10 seri eksi ile karşılık veren kullanıcılara ya da trollere sahip sözlük.

  insan bir yandan bunun şaka olduğuna inanmak istiyor bir yandan da bilgiye bu kadar muhtaç olmayan (!) sözlük kullanıcıları olduğu için içten içe seviniyor (!). maşallah diyeyim, ne diyeyim. bu zamana kadar ne olumlu ne olumsuz manada söylediğimiz şeyler bir işe yaradı; bari bu kadar seri eksileyebilecek bilgiye ve vicdana sahip kullanıcıları tebrik edelim...

  dün 12:29 dün 12:33

  2920. seri eksicilerden bıkanlar için ufak bir çözüm bulduğum site. ne yazık ki mobilden mümkün değil gibi görünüyor ama en azından bilgisayarda açtığınız eksileri görmeyebilirsiniz.

  bir adet adblock plus yüklüyoruz. (link: https://chrome.google.com/webstore/detail/adblock-plus-free-ad-bloc/cfhdojbkjhnklbpkdaibdccddilifddb buradan)

  eklenti yüklenince süslüyü açıp eklentiye tıklıyorsunuz ve sağ alttaki "öğeyi engelle"ye tıklıyorsunuz.

  sonra zaten sayfada hareket edince göreceksiniz seçmek isteyebileceğiniz yerler sarı oluyor. herhangi bir eksi oya tıklarsanız, şunu engelleyeyim mi diye soruyor eklenti size. şu dediğim "suslusozluk.com##.downvote.social-ajax.xs-loader"

  tamam deyince de bütün downvote bölümleri gitmiş oluyor, sonrası iyilik güzellik.

  dün 10:46

  2919. ilk yazar olduğumda yazarlar adına açılan başlıkların ne kadar yanlış olduğunu, ifşalamanın ne kadar gelenekselleştiğini ve utanmadan yapıldığına dair bir girdim vardı. O zamanlar yazdıklarım sadece başka yazarlar içindi, fakat şuan bir yazarın beni eksici olarak itham etmesini şaşkınlıkla okudum. Sebebi seçtiğim isimmiş, ne kadar düz mantık ve cahilce bir davranış olduğuna değinmeyeceğim zaten, yönetimden tek ricam daha önce bu davranışı sergileyen yazarlara olduğu gibi o yazarın ve benzerlerinin uçurulması ve kendisinin beni iddia ettiği şekilde engellemesi zira hala engellememiş. 

  25 ocak 17:34


  2918. Eksi oy olayının iyiden iyiye suyu çıkmış. Bugün kendi attığım dümdüz bir girdideki eksileri görünce şaşırdım, şöyle bir timelineda atlara doğru indim 10 eksi oy olmayan girdi yok ciddi manada. En az 10 tane eksi oyla yayınlanıyor resmen girdiler.

  Eksi olunca ne oluyor onaylanmak zorunda mısınız hayatsız mısınız gibi yorumları da saçma buluyorum Yani insanlar burda emek verip faydalı olma düşüncesiyle bir şeyler yazıyor uzun uzun yorum yapıyor. Şu yapılan resmen insanlarla dalga geçmek yani. Ki kaç gündür de devam eden bir durummuş hala nasıl bu konuya el atılmadı şaşırdım.

  Edit: bu arada eksilenmek gayet normal bir olay, bir girdi aşırı derecede eksi alabilir, benim de eksilediğim girdiler oldu ama onlar en azından format dışı girdilerdi. Burda insanları gıcık eden durum bu şekilde bir eksilenmek değil; girdide olumlu olumsuz bir fikir beyan edilmemiş sadece bilgi verilmiş -doğru bir bilgi- format da uygun eeee? Ortada mantıksız ve saçma bir eksileme furyası olması soğutuyor insanı sözlükten. Yani sıkıntı onaylanmak onaylanmamak değil sözlüğün formatının ve düzeninin garip trolluklerle bozulup durması.

  23 ocak 21:38 23 ocak 23:26

  2917. Ciddi ciddi avrupada kadınlara fuckbuddylik, duygusuz seks dersi verildiğini düşünen üyelere sahip olan sözlük.

  23 ocak 08:43

  2916. İlk zamanları çok güzeldi. Her şeyden önce fikir harikaydı. Her ne kadar eksiklikler ve karmaşalar olsa da benzeri yoktu ülkede. Takas ve hibelerle çok iyi kadınlarla tanışma şansım oldu. Fikir alışverişi yaptığım çok mantıklı ve başarılı insanlar vardı. Bir şey alacağım zaman yabancı bloglardan önce buraya bakar hale gelmiştim zamanla. Şimdi içinde bulunduğu yozlaşma gerçekten akıl alır gibi değil. Soru cevaptaki yorumlar, en basit girilerin bile eksilerden geçilmemesi. Ülkedeki çiğleşme sözlüklere o kadar yansıdı ki sadece süslü değil bunu yaşayan aslında. Bu noktadan o ilk noktadaki düzgün yazar profilllerine dönmek çok zor ama yine de belli başlı filtrelemeler yapılmalı daha kötü olmaması adına. 2013 2014den beri burada olan, yazmasa da devamlı okuyan biri olarak benim için çok üzücü şu saçmalıklar.

  22 ocak 17:09

  2915. eskiden soru-cevap kısmında en ufak bir troll belirtisi içeren girdilerin sahipleri öyle mi değil mi diye bakılmadan uçurulurdu. Bu sebeple sözlükte yazmayı bırakan ya da haksız yere uçurulan iyi yazarlar bile mevcutken, kaos yaratmayı hedefleyen yazarlar ve kişisel şeyleri bile eksileyen hesaplar hakkında en ufak bir yaptırım yapılmaması çok üzücü. Şimdi diyebilirsiniz ki kişisel görüş sonuçta falan filan. Haklısınız fikirlere saygı duymalıyız, ancak itiraf başlığına yazılan son derece kişisel girdilerin eksilenmesi art niyettir benim gözümde. Umarım yetkililer en kısa sürede konuyla ilgilenirler.

  22 ocak 15:57 22 ocak 15:59


  2914. Dün gece sitenin üstünde reklamlar çıkmasına şaşırdığım sözlük. Sözlüğü sevme sebeplerimden biri de insanın gözüne giren reklamlar olmamasıydı.

  Yönetimin son zamanlardaki problemler hakkında bizlere ulaşım sağlamaması, raporların yerine ulaşmaması, eksilere hiçbir çözüm getirilmemesi yanında bir de rahatsız edici reklamlar eklenmesi yönetimin samimiyetini sorgulamama sebep oldu. Bundan önce zaten loreal'in sözlüğü botlarla doldurmasına göz yumduklarını biliyoruz. Umarım bu konular hakkında bize geri dönüt yaparlar, yoksa çok sevilen birçok yazarı kaybedeceklerine eminim.

  Yukarıdaki bir yazarın dediği gibi sitedeki hakarete varan söylemler, tröller ve eksiciler adına hiçbirşey yapmamaları ve üzerine böyle bir dönemde reklam koymayı seçmeleri siteye hit kazandırmak için gibi hissettiriyor. Şahsen site yönetiminden bir açıklama bekliyorum.

  Edit: Yönetimden mesaj aldım. Anladığım kadarıyla reklamlar bir hata üzerine bu şekilde olmuş, düzeltiyorlarmış. Eksi konusunda da değişiklikler üzerinde çalışıyorlarmış. ulaşmalarına sevindim, sizin de haberiniz olsun diye söylüyorum.

  22 ocak 14:58 22 ocak 15:24

  2913. Onlarca eksinin sebebi belli oldu. Siteye hit kazandırmakmış. An itibariyle hesabımı kapatıyorum.

  22 ocak 13:46

  2912. Dünden bu yana sözlük hesabıma giriş yaptığım halde süslü sözlükte reklam görüyorum. Girdi yazmaya çalısınca ortaya çıkıyor bu yüzden bi kaç kez uğraş sonunda yazdıklarımı silmek zorunda kaldım çünkü ne yazdığımı göremiyorum. Eğer bundan sonra böyle bir şey varsa hesabımı siler giderim.

  Tanım: ne olduğu belli olmayan bir sözlük

  22 ocak 12:41