yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2995)
  • medya (162)

  2995. eksilenme kaldırıldığından beri düzenli bir biçimde takip ediyordum. bu gelişme beni çok mutlu etmişti sözlük açısından. bir yorum belirttiniz diye eksilenmek gayet normal ancak tamamen nesnel bir biçimde bir deneyimi ve girdi sahibinin kendi üstünde oluşan etkilerinin fotoğraflarının eksilenmesi kaldırılmalıydı (fotoğrafın bağlı olduğu girdi eksilenmesi mesela), bundan dolayı bilgi vermeye çalışan insanlar burayı terk etti (en yakın ve en bilindik örneği benim için, jezebel). ben de zaten kıvırcık saç bakımına yazdığım iki entryden sonra bana gelen “anladık kıvırcık saçlısın” tarzı mesajdan ve kötü muameleden sonra bırakmıştım.

  bu kaldırıldı sonunda. iyi oldu. 

  ama benim için daha güzel bir gelişme olarak, troll olsa bile kaliteli troller var herhalde, popüler sorularda kaostan çok fikir alma ve birbirine destek mesajları çoğaldığını fark ettim. belli ki o eksilenme gibi olumsuzluklar bitince, karşısındaki sinir edemeyen insanların önemli bir kısmı gitmiş. 

  ben burayı gerçekten çok seviyorum, gerek tatlı kaleme sahip yazarları, gerekse çok komik anıları olan muhteşem insanları var. birkaç tatlı yazardan da bu değişikliklerden sonra mesaj aldım, insanların ne dediğini umursama diye, entry yazmaya geri döndüm ve burası hem ürünler açısından, hem de kardeşlik açısından düzelmeye devam ederken bir şeyler de ben katmak istiyorum. 

  umarım daha da güzel olursun süslü sözlük. 

  20 şubat 11:52

  2994. ürünler için ayrı bir akış olsa fena olmaz mı acaba diye düşündüğüm sözlük. dolar kuruyla beraber cilt bakımı ve makyaj ürünlerinin fiyatı arttığı için artık daha az insan yeni ürünler deneyimliyor ve buna bağlı olarak da süslü akışta yeni ürün yorumları bir hayli azaldı. evet belli bir ürün aradığımızda direkt yorumlarına erişebiliriz ama insanların denedikleri yeni ürünleri okuyayım derken baya bir fazla giriş geçmek zorunda kalıyorum çünkü süslü akışı üründen çok makyaj deneyimlerine ait gibi. belki bu konuda bir şeyler yapar sözlük modları.

  20 şubat 09:55

  2993. Tamam arkadaşlar anladık süslü sözlük size Dream Long buhar maskesi gönderdi. Ürün başlığına gidip bunu yazmanın ne anlamı var? Ürün hakkında yorum yapanları ayrı tutuyorum. Bir maskeyi deneyin etkisi nedir ne değildir sonucu nasıl oldu verdiğim parayı hakediyor mu alınacak bir maske mi ben şahsen bunları merak ediyorum. Hediye geldiğini yine belirtin ben belirtmeyin demiyorum ama ürün yorumunu da yapın. Bir de o sevinçle medya yüklüyorsunuz içerik listesini işaretliyorsunuz.

  20 şubat 00:33


  2992. Daha önce yine saçma sapan bir sebepten 6 ay askıya alınan hesabım, 2 hafta önce yeniden askıya alındı...... sevgilimle cinsel ilişkiye giremiyoruz sorumu birisi troll diye şikayet etmiş, şaka gibi. Burası troll sorularla doldu hatta cevaplarda insanlarla dalga geçiyorlar( erkek arkadaşımın kartından kedi maması aldım sorusu) ama onların değil benim profilim askıya alınıyor. Gerçekten şaka gibi modların kırk yılda bir çalışası gelmiş o da bana denk gelmiş.

  Not: girebildik ilişkiye

   (link: https://www.suslusozluk.com/süslü-sözlük?i=1006626 6 ay askı sebebi)

  19 şubat 23:46 19 şubat 23:47

  2991. ukte vermeyi de doldurmayı da bilmeyen, fakar ısrarla ukte veren ve dolduran "yazarlara" bolca sahip sözlük.

  kimse annesinin karnından süslü sözlük yazarı olarak çıkmadı, kabul. fakat kimse ukte vermek ya da doldurmak zorunda değil.

  sırf ukte vermiş olmak için yazılan saçma sapan kelimeler, uğruna asla başlık açılmayacak mekanlar, soru cevaba yazılması gereken sorular ya da dertler, ürünün doğru ya da tam adıyla verilmeyen ukteler, başkasının verdiği uktenin resmen üstüne yatanlar... moderasyon ukte işine biraz el atmalı.

  18 şubat 10:15

  2990. Son zamanlarda tamamen sözlük formatından uzaklaşıp foruma dönüştüğünü düşündüğüm sözlük.

  Gerek süslü gerek konu dışı sekmesindeki başlıkların çoğunda, yazılan girdiler ya mesaj ya cevap ya soru formatında yazılmış oluyor. Denk geldiğimde şikayet etmeme rağmen gelen cevap %70-80 şikayetiniz haksız bulundu oluyor.

  En son (bkz: Hamilelikte kullanılabilecek ürünler) başlığına denk geldim. Başlıktaki 7 girdiden sadece 3ü adam akıllı sözlük formatında yazılmış. Geri kalan girdiler tamamen forum ağzıyla yazılmış.

  18 şubat 10:04

  2989. sunucuyu raspberry pi üzerinden dial up ile host ediyorlar sanırım denilebilecek sözlük. yavaşlıktan eski günlere döndüm, startv'de parliament pazar gecesi filmini izleyip uyumayı planlıyorum. yakşamlar.

  16 şubat 22:07


  2988. Forumlar ile ilk tanışmam 2005 senesinde ve aktif olarak yazarlık yaptığım/moderatörlük yaptığım dönemlerim olmuştur. Belirli bir doygunluğa ulaştıktan sonra bir şeyler araştırırken karşıma çıkan forumlara sadece bakıyordum. Ancak süslü ile karşılaştıktan sonra içine girmek istedim. Kozmetik, bakım gibi konularla iç içe olması beni benden aldı. Ne alacaksam öncelikle buradan yoruma mutlaka bakarım. Hatta kullandığım ürünlerin de yorumuna bakmıştım. Ne kadar bilinçli süslüler var acaba diye.. Yalnız belirtmek istediğim bir kaç şey var. Bazı girdileri okuyorum sırf yazmış olmak için yazanlar var, fazla görünmek için yalan dolan yazanlar var. Burasının hava atma, kendini gösterme platformunun olmadığını keşke bazı arkadaşlarımıza anlatabilsek. Eksileme olayı bitmiş, ben çok sevindim. Artılamada bitebilir, hiç fark etmez. Keşke gönderiler beğenildikçe gönderi altında rakam yerine yazarın puanlamasına etkisi olsa. En azından yorum yazan kişinin ne kadar ehli olup olmadığı anlaşılabilir. Ben varolduğu için çok mutluyum, severek kullandığım bir platform. 

  15 şubat 19:53

  2987. Biraz önce bir soruda kardeşi olacak süslü için "onu bok makinesi olarak göreceksin acilen ekonomik özgürlüğünü eline al" diye bir cevap gördüğüm,beni sürekli şaşırtan platform.Bunu yazan ekonomik özgürlüğünü eline alıp doğmuş büyük ihtimalle. Kimse kardeş sevmek zorunda değil ama bari elle tutulur bir sebebiniz olsun. Anneniz de sizi bok makinesi olarak görüyordu demek ki. Tabi direkt alman çoban köpeği gibi tuvalet eğitimli doğmadıysaniz.

  15 şubat 11:25 15 şubat 11:39

  2986. Girdilerin seri eksilenmesi en basitinden akıştaki girdileri okurken her girdide en az 10 eksi olmasından dolayı moral bozuyordu, o yüzden şimdilik sevindiğim bir uygulama oldu eksilerin kaldırılması. 

  Fakat uzun dönemde altlarda da bahsedildiği gibi içi boş, gereksiz girdilerin artma ihtimali yüksektir diye düşünüyorum bunu çözmek için aklıma gelen en iyi uygulama girdiye verilen artı ve eksilerin kimler tarafından verildiğini açıkça herkesin görebileceği bir sistem kurulması yani kullanıcı adlarının açık olması bence. Böylece gereksiz artılamanın ve eksileminin Önüne geçilebilir diye düşünüyorum.

  15 şubat 10:01