yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2932)
  • medya (147)

  2932. Artık mobil app gelmeli

  17 ekim 19:54

  2931. Birkaç saat önce missha'nın iki ürünü hakkında yorumlarımı yazıp kendi çektiğim ürün resimlerini medyalara ekledim. Bir baktım önce fotoğraflar kabine gitmiş "diğer sebepler"den dolayı. Sonra da bir ürünle ilgili girdim tamamen silinmiş. Tamamen şahi görüşümü gayet düzgün bir dille yazdığım girdim nasıl bir mantık ile siliniyor anlamış değilim, tabiki kullandığım ürünü yorumlayıp kendi çektiğim haklarına sahip olduğum fotoğrafı kullanıcam, sözlüğün amaçlarından biri de bu değil mi zaten?

  16 ekim 22:40

  2930. Dalgalı saç başlığındaki fotoğrafımı sebepsiz yere kaldıran sözlüktür. Fotoğrafta alakasız bir durum yokken neden kaldırıldığını da yazabilmeliydiniz

  16 ekim 17:22

  2929. Ben 6.nesil bir yazarım yani daha yeni sayılırım ama üye olmadan çok önce de girip okurdum ve okuduklarımdan da gerçekten kalite akardı. Yaklaşık 1 senedir ise dikkat ediyorum , ürün başlıklarına sadece sevdim ya da sevemedim yazanlar var ki nedenini açıklamıyorlar. Şu kadardır şundan dolayı kullanıyorum veya kullanmıyorum ifadelerini taşımıyor ki burası bir nevi bilgilenme platformu olduğundan bunların baz alınarak yazılması taraftarıyım. Soru cevap aparatına hiç bakmıyorum bile çünkü biz burada diğer sitelerin cahilliğinden oradaki insanların kalitesizliğinden yakınırken aparatta bu şikayetçi olduğumuz insanların konumundan çok daha aşağıda cümleler kuran insanlar gördükçe gerçekten ben utanıyorum. Küfür aşağılama hakaret içeren paylaşımları şikayet ettiğimde de yayından kaldırıldı şeklinde geri bildirim alıyorum , herkes o zaman birbirine küfür etsin sonra da kaldırsın biz de söylenmemiş ve duymamış sayalım, böyle saçma bir durum olamaz. Akışlarda ya da yine soru cevap aparatında hemen herkes üniversite okuyor , belirli alanlarda çalışmalar yapıyor ama yazılanları da okuyunca inanın şok oluyorum. Ürün yorumlama da ise herkesin bildiği üzere cilt tipleri , hassas olup olmaması ve kişilerin beklentileri farklı olduğundan farklı girdiler ortaya çıkıyor ki bu çok normal.Bunları okuduğumda ben not alıyorum ya da aklımda tutuyorum ancak gel gelelim girdilere aynı şekilde baktığımda da seri eksileme görüyorum , ben buna takılmıyorum yani kendim için değil başka girdiler için söylüyorum. Özellikle uzmanlık alanı o alan olan insanların girdilerini okuyunca bilgi sahibi oluyoruz ama buna çat diye eksiyi basanlar oluyor. Eksilemiş olabilirsin ama madem eksiliyorsun ki eksilediğine göre o alanda senin de uzmanlığın var o zaman sen de bir girdi yazıp paylaş tekrar bilgi edinelim. Bunlar da bir genel kültürdür ve doğru bilginin zararı olmaz. Modlar ya da bu sitenin başındakiler artık her kimse , lütfen artık bu siteye bir el atın , hiç kimseye ayrımcılık yapılmadan bir yaptırım uygulayın. İnsanları yanlış yönlendirme , hakaret , aşağılama ya da ne olursa olsun ben de dahil olmak üzere , bahsettiğim durumu yapan insanların hesaplarını kapatın. Diğer türlü gerçekten iyi yazan ve insanlara yardımcı olmaya çalışan kişileri de küstürmeyin. 3 -5 tane çoluk çocuk yüzünden bir sürü insan güme gitmesin.

  15 ekim 21:14

  2928. Genel şikayetin ve sorunların yaş ortalaması düştüğü için olduğunu düşünüyorum.yazmaktan ziyade okumayı seven biriyim girdiler daha açıklayıcı ve okuması zevkli olurdu.Önceden herhangi bir soru açtığımda akılcı,mantıklı ve yardım odaklı cevaplar alırdım şimdi "hıı hayır bir kere en çok ben biliyorum kesin şöyledir" tarzında cevaplar,laf sokmalar vs vs. Soru cevabı bırakalı çok oldu,sanırım en iyisi komple sözlüğü bırakmada...

  15 ekim 17:42 15 ekim 18:02

  2927. Şikayet ettiğiniz girdi ve sorular için gelen bildirimler sonrası, üst üste bildirim gelmesi dolayısıyla (gizlinot: İlginç bir şekilde ) kendi hesabınızı da askıya alan sözlük.

  15 ekim 17:13

  2926. ekşisözlük'teki gibi bir yazıyı kimin favorilere aldığını göstermeyi örnek alması gereken sözlük. koy aynı özelliği eksileyen kısmına bakalım eksileyen kalıyor mu...

  soru cevap kısmındaki olayların ise artık bilerek, modlar ve yönetim tarafından desteklendiğine inanmaya başladım. kendi sitesinde güzel vakit geçirmek için zaman ve emek harcayan insanlara bu kadar hakaret edilmesini görmezden gelmelerinin bir sebebi olmalı(gizlinot: tıklanmalar, reklam ve para).

  15 ekim 15:22 16 ekim 02:00

  2925. hem süslü hem konudışı hem de soru-cevap sekmesine bakarsanız göreceksiniz ki birçok yazar sözlüğün halinden çok rahatsız. süslü sekmesine hiçbir katkısı olmadığı gibi önüne düşen girdiyi okumaya bile gerek duymadan eksileyenler, konudışı keza öyle, soru cevapta ise anonimliğin arkasına saklanıp bir insan nasıl davranmamalıysa, etik olmayan ne varsa yapanlar.. şunu bunu yapıyorlar demiyorum çünkü gördük ki sınırı yok. süslü sözlük platformu günbegün dibe batıyor, platformu amacına uygun kullananlar bahsettiğim tipler yüzünden ya katılım sağlamıyorlar ya da hesaplarını kapatıp gidiyorlar. işte bu yüzden şahsi tavsiyem soru-cevapta anonimliğin kaldırılması. eksi ve artıların ise şeffaf olması, etkileşimin hangi yazardan geldiğinin herkes tarafından görüntülenebilmesi.

  15 ekim 14:10 15 ekim 14:15

  2924. Soru-cevap aparatında Çoğu sorunun altında kaos var, hakaretler havada uçuşuyor. Şikayet ediyorsunuz, 5 gün sonra (gizlinot: en iyi ihtimalle 5 gün) şöyle bir cevap geliyor: “içerik siz şikayet ettikten sonra yayından kaldırıldı.” Ee?

  Hayatımda daha saçma bir şey duymadım. Yayından kaldırılsın kaldırılmasın ne fark eder, yetkililer göremiyor mu kim yazmış, ne yazmış? Ben burada cinnet geçirip milletin anasına, babasına, ailesine küfredeyim, 2 dk sonra sileyim ve konu dışında, süslü kısmında şirin şirin davranmaya devam edeyim. Oh ne güzel.

  Zaten doğru düzgün içerik üreten çoğu yazar lince uğrayıp gitti sözlükten, daha ne bekliyorsunuz bir şeyleri düzeltmek için? Eğer başa çıkamıyorsanız da kapatın sözlüğü gidin. Eskiden Girdi yazan, soru cevapta aktif olan moderatörler vardı, onlar bile 1 yıldır girdi yazmıyorlar.. Ya aktif moderatör işe alın, ya daha katı kurallar getirin hakaretler konusunda, ne bileyim. Bir şeyler yapın ama. İnsanlar zaten bir yaptırım uygulanmayacak diye rahat rahat hakaret ediyor. Bu girdiyi de medyaya ekleyeceğim bildirimi gördükten sonra yazmak istedim. Medyaya bakın, haklı mıyım değil miyim karar verirsiniz.

  ilgili medya:
  1
  15 ekim 13:04

  2923. Soru-cevap sekmesinin sözlük daha huzurlu bir yer haline gelene kadar kapatılması, veya en azından anonimliğin kaldırılması gerektiğini düşündüğüm sözlük.

  Oturdum eksileri izliyorum, hadi bakalım..

  14 ekim 23:42 14 ekim 23:43