yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2930)
  • medya (153)

  2930. mod yükselten şarkılara yazdığım girdi koyduğum yıldız emojisi yüzünden "ölçüsüz smiley kullanımı" nedeniyle kabine gönderilmiş. hadi eyvallah dedim, sildim emojiyi, hala onaylanmıyor kabine düşüyor. bir değil iki değil tam beş kere! daha ne yapayım yani yazdığım şarkıyı mı beğenmediniz ne yapmamı bekliyorsunuz? kim seçiyo bu modları, dalga geçer gibi... sinirlerim bozuldu yemin ediyorum

  dün 19:57

  2929. Soru cevaptaki gergin ortam ya da Girdiler yayınların yayınlanmaz eksi ile başlaması gibi yöntemlerle nüfusu azaltmak istediklerini düğündüğüm bir platform haline geldi. 

  dün 19:42

  2928. Soru cevap apartı zıvanadan çıkmış durumda. Hakkında girdiler olan ürünler hakkında sorulan sorular, fal çılgınları, saçma sapan her konuda ne yapması gerektiğini soranlar ve tabii ki troller. Belki de cidden yardımlaşılacak veya bilgi paylaşımı yapılacakken mahvedilen bir format. Anonimliğin amacı bu değil, arkasına sığınılıp formatı bozan sorular ve cevaplar yazılıyor. 

  15 kasım 22:55

  2927. Soru - cevap aparatında takılarak türk kadını’ nın toplumdan gördüğü psikolojik şiddet ve sonuçlarını analiz edebilirsiniz.

  - gebelik paranoyası: Evlilik dışı hamile kalırsa hayatını bitirmekle tehdit eden bir toplum var karşısında zira.

  - sevişen kadın düşmanlığı: bunu iki grupta fark ettim: ilki bekaretini pazarlayanlar, bunlardan bahsetmeye gerek yok; diğeri sevişmek isteyip sevişemeyenler. Bunların durumu türk erkeğindeki avrupalı erkek düşmanlığına benzer, temelinde özendiği hayatı yaşayana duyulan nefret vardır.

  - erkeğe tapınmak: büyük bir kısmı erkeği, özellikle Türk erkeğini yaradanın bir lütfu zanneder. Uğruna diğer kadınlara hakaretler eder. 

  - Kadını erkeğin mülkü zannetmek: erkeklerin aldatması, hepsi aldatıyor zaten diyerek normalleştirilir. Ama aldatan kadına lanetler okunur.

  - normlara ses çıkaran kadın düşmanlığı: erkeklerin geneli tarafından yapılan bazı davranışları bütün kadınların kabul etmesini bekler, etmeyen kadını erkekleri tanımamakla itham eder, kendince dalga geçer, çok üzülecek olmakla tehdit eder.

  - kendi güzellik algısına uymayan kadınların aşağı sınıf olduğunu zannetmek: beğenmediği kadına böcek muamelesi yapan erkek modelinin birebir karşılığıdır. Çoğu kendi değerini erkek beğenisi üzerinden belirler ve beğeniye uymayan kadın otomatikman değersiz bir nesne olur gözünde. Örnekler: kısa - uzun boy , esmer-beyaz ten, kısa- uzun saç, avrupai görünmek vs konularındaki acayip hakaretler.

  15 kasım 21:47

  2926. büyük bir oranda kadının hamile kalma paranoyasına sahip olduğu sözlük. soru-cevapta sürekli böyle sorular görüyorum. testin negatif çıkması, ilişkiden sonra regl olmak falan da paranoyayı engellemiyor. arkadaşlar hz. meryem değilseniz pek de mümkün değil tüm bunların üstüne hamile olmanız. biraz rahat olalım, yıpranırsınız.

  15 kasım 10:42

  2925. bugün verilen uktelere bakınca hem gülümseten hem de gelecek olan yeni nesil yazarlarda burayla ilgili biraz kafa karışıklığı yaşandığını düşündüğüm sözlük. uktelerin espri olsun diye verilmediğini düşünerek tabii.

  mesela biri nasıl yazar olunur diye ukte vermiş, bir diğeri de entry girememek diye. nasıl yazar olunur zaten sonunda soru işareti olmasa da bir soru cümlesi. evvela ukte ve başlıkların soru formatında olmaması gerektiğini öğrenmek gerekiyor nasıl yazar olunur diye sorulduğuna göre. yazar olma konusuna gelince onunla ilgili sss kısmında zaten ürün başlıkları diye özellikle belirtilmiş. dolayısıyla konu dışı sekmesindeki başlıklar ya da süslü sekmesinde de olsa anket başlıkları, indirim haberleri vs tarzı başlıkların hepsi ürün dışı başlıklar oluyor. bunları eleyince kalan başlıklar da ürün başlığı oluyor doğal olarak. ürünün ne olduğu da herhalde biliniyordur.

  entry girememekse zaten apayrı bir konu. yani kimsenin hevesini kırmak ya da insanları gücendirmek istemiyorum, ama bu yazar alımı konusunda eskiye dönüş yapması gerekiyor bence sözlüğün. sözlüğe koştur koştur son hızla yazar almak, sırf yazar sayısını artırmış olmak bir işe yaramıyor işin özünde. bir an önce yazar olmak değil çünkü önemli olan. önce sözlük nedir, nasıl iyi bir sözlük okuyucusu olunur bunları öğrenmelerini öneririm yeni yazar olacaklara. okumadan yazmak olmuyor. nasıl ki bir yere gitmeden önce internetten de olsa oranın nasıl bir yer olduğunu öğreniyor, bir süre orada vakit geçirip tanımaya çalışıyoruz aynısı burası için de geçerli.

  aslında örneklerini daha önce hep birlikte gördük. hasbelkader bir hesap açıp, kopyala yapıştır girdilerle üç günde yazar olanlar sözlük formatına fazlasıyla uzak kalmış oluyor.

  o yüzden konuk yazarlığı bir tür yasaklı dönem olarak değil de, yeni yazar olacakların sözlüğü tanıyıp, keşfedecekleri bir alıştırma dönemi olarak görmek lazım. ve en önemlisi de sözlüğün sadece soru cevap aparatından ibaret olmadığının farkına varılması. onun için de önce moderasyonun, sonra da yazarların sözlük bilinciyle hareket etmesi gerekiyor aslında. en çok da moderasyona iş düşüyor bana kalırsa.

  15 kasım 00:42

  2924. Üstteki girdiği görünce yazmadan edemedim. Az önce "kaç farklı kişiyle seks yaptınız?" sorusunu sorup ortalığı karıştıran, sonra soru soran kendisi değilmiş gibi kendi nickiyle cevap yazan kişinin de erkek olduğu ortaya çıktı. Her ne kadar genelleme yapmak istemesem de burdaki erkek popülasyonun amacı belli. Keşke şu erkek yazarlara da bir el atsa modlar diyeceğim ama yönetim neye el atıyor da buna el atacak...

  12 kasım 23:29 12 kasım 23:30

  2923. İlginçtir ki @ntgospel isimli yazarla birlikte eşinden boşanma aşamasında olan, kozmetik alarak intikam almaya çalışan, eşime davada nasıl laf sokarım, boşanacağım eşim varoş kızları takip etmiş soruları soran doktorun soruları da gitmiştir. Kendisi kadınlar kulübündeki aynı nickli soruların da tamamen tesadüf olduğunu trollükle itham edildiğini iddia ediyordu. Masum:) tesadüflere gebe bir sözlüktür. Ps:Sorular duruyor diyen olursa girdimi düzeltirim .

  12 kasım 23:09 12 kasım 23:13

  2922. Eksileme olayi hakkında fazla hassas davranılan bir döneme girmiş sözlük. Kullanicilar girilen girdiyi begenip artilayabilecegi gibi herhangi bir sebepten eksileyebilir de. Bu herhangi sebep yazılan girdiyi begenmeme/belirtilen fikre katilmama/keyfi/kahyasi/yanlışlıkla dokunmus olmak olabilir. Bu kadar takılmanın sebebi nedir anlamiyorum. Salin gitsin 30 eksi alsın 40 eksi alsın ne olacak ki? Hassas konularda yazdiginiz ve toplumun ortak degeri olmasi gerektigine inandiginiz fikirlerinizi yazdiginiz girdiler dahil eksileme seçeneği konulmussa kullanıcılar bunu kullanır. 

  Edit: Sözlüğü fazla ciddiye almış olabileceğinizi ve umutsuzca eksicileri bulma cabaniza ithafen, bayadir hiçbi sey eksilemiyorum xd 

  12 kasım 20:53 12 kasım 21:04

  2921. medya kısmındaki youtube bölümüne eklediğim başlıkla ilgili videolarımı "diğer sebepler" açıklamasıyla tek tek kabine gönderip silen sözlük. O youtube bölümü neden var o zaman?

  ilgili medya:
  2
  12 kasım 15:03