yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3070)
  • medya (185)

  3070. 30 mayıs 2019 da ettiğim şikayeti yeni sonuçlandırmış olan sayfa.diyecek söz yok. canı sıkılmış,günü kötü geçmiş diye karşısındaki kişiye tanımadan etmeden iğrenç hakaretler eden ergenlerle dolu burası. buyrun

  ilgili medya:
  2
  7 nisan 20:02

  3069. artik bombos bir sozluk ve bunu kendi elleriyle yaptilar. soru cevap kisminda “yollu, orospu” tarzi cevap yazan kisi gordugumde sikayet ediyorum ve bugun sikayetlerimin sonucunu paylasmislar tabii ki yazan sildigi icin bir sey olmamis :) siz saka misiniz acaba? oncesinde de bu konudan sikayet etmistim burada hala ediyorum demek ki sozluk yonetiminin yonetim sekli boyle hakaret etsinler bir seyler olsun bizde izleyelim budur yani? gercekten nefret ettim artik buradan ya.

  7 nisan 17:02

  3068. 24 Nisan 2019'da sorulmuş (link: https://www.suslusozluk.com/soru/kafayi-yemek-%C3%BCzereyim-bu-igrenc-insanlarla-ayn%C4%B1-toplu-ta%C5%9F%C4%B1maya-binerken-nas%C4%B1l-korunucaz?i=1084104 şu soruda ) ki soru da metrobüste tacizdi, anonim 6, diğer yazarlara tacizden korunmayan sizsiniz, metrobüste tacize uğruyorsanız bisiklete binin, alternatif bulun, zaten bulamayan aranıyordur, özgecan o dolmuşa binmeseydi, diğer yazarların ona küfretmeleri için tahrik vb. bir sürü yanıtla birçok trollük yapmıştı.

  şikayet etmiştim o zaman. neredeyse 1 sene sonra sonuçlanmış. ortada cevaplar yok tabii ki, kaldırılmış ya da bilmiyorum kimse belki de gitmiştir.

  ama 1 sene sonra mı bakılıyor gerçekten? yani reklamlar alınıyor, eyvallah alınsın, duyurular yapılıyor, yazarlar alınıyor ancak böyle şikayetlerin cevabını 1 sene sonra görüyoruz yani boşa ediyoruz. unutmuştum bile neler olduğunu, şikayete yanıtı görünce hatırladım.

  t: şikayetlere zamanında karşılık veremeyen sözlük.

  7 nisan 12:13 7 nisan 12:14


  3067. Organize edecek koca yürekli bir sözlük üyesi olursa film izleme etkinliği mi yapsak dediğim sözlük. Haftada Bir film belirleyip izleyip o hafta ilgili başlığa yorum bırakabiliriz. Yalnız anonim bir şekilde oylama vs nereden nasıl yapılabilir bilmiyorum o yüzden organize edecek birine ihtiyacım var shsjsj

  5 nisan 15:56

  3066. (no: 1134645) tam da buna benzer bir girdi yazmak için girmiştim, sevgili süslü hislerime tercüman olmuş. ben aslında bu sözlüğün kurulduğu ilk yıllardan beri okuyucuyum ama online'da yazma konusunda bile aşırı çekingen ve gergin olduğum için yazar olmaya çok geç adım attım. şimdi keşke o zaman cesaret etseymişim yazar olmaya diyorum. çünkü o zaman içi dolu olan, düşündüğünü yansıtabilen, bir o kadar da renkli ve esprili insanların daha yoğunlukta olduğunu düşünüyorum. elbette şu anda da çok şeker insanlar var ama daha fazla insan da var genel olarak ve onlar azınlığa düşüyor ister istemez. daha evvel soru-cevap kısmındaki seviyesizlik için zaten dertlenmiştim bu başlığın altında. insanlara demek ki içlerindeki primatı çıkarmak için anonim olmak yetiyor. beğenilen girdiler de bir tuhaf geliyor bana, insanlar genel olarak eli belinde tavır sergileyenlerden hoşnut herhalde. her neyse, güzel insanların güzel kalmasıyla yetineceğiz demek ki.

  4 nisan 22:55

  3065. ne zaman bir youtuber keşfetsem ve samimi gelse gelip başlığına baktığım sözlük. kimseyi sevemez oldum çünkü o tatlı youtuber 2 hafta önce dünyanın en cinsiyetçi şeyini söylemiş, takipçilerine küfür etmiş, parayla dandik marka reklamı yapmış vs. çıkıyor.

  30 mart 10:33

  3064. üye olduğum ilk zamanlarda severek kullanıyordum burayı. ne güzel insanlar denedikleri ürünleri tarafsız bir şekilde yorumluyor diyordum. hatta burayı kullandığım süre boyunca yüz yüze görüşmediğim halde kanımın çabucak ısındığı yazarlar da oldu. içlerinde mesajlaştığım da var, mesajlaşmadığım da. o yüzden bahsettiğim bu tatlı yazarlar biraz sonra yazacaklarımı lütfen üzerine alınmasın.

  başlarda “ne güzel bir yer burası” diye düşünürken son zamanlarda epey mide bulandıran bir yer haline geldi süslü sözlük. ne zaman girsem sinirlenmeden çıkamıyorum mümkün değil. kaldı ki benim birisine ya da bir şeye gıcık olma eşiğim çok yüksektir, kolay kolay kafaya takmam yani. ama buradaki bazı paçozları sokakta görsem saçlarını başlarını yolarım kimse de elimden alamaz. soru-cevap aparatında anonimliğe sığınarak ona buna saldırmalar mı diyeyim yoksa girdiler üzerinden millete laf soktuğunu zannetmeler mi? derdiniz ne lan sizin? gerçek hayatta bu kadar mı sevilmiyorsunuz da acısını buradan çıkarıyorsunuz? mesela bir süslü ciddi bir sorunuyla ilgili soru soruyor, soru sahibine öyle saldırgan cevaplar veriyorlar ki başkası adına utanmak ne demek yaşayarak öğreniyorsunuz. ya da kendi görüşünü sakince açıklayan süslülere yazdıkları girdi üzerinden çirkefleşiyor şirretler. bu kadar insan sizin negatifliğinize, ucuzluğunuza maruz kalmak zorunda mı? engelleme seçeneğinin olduğunu ben de biliyorum ama engelle engelle bitmiyorsunuz ki. birini engellesem on tanesi don lastiğinden fırlıyor. kalitesiz kadın nedir nasıldır sayenizde gördüm teşekkürler. normalde “kadını kaliteli gösteren detaylar” tarzı başlıklardan da hiç hoşlanmam ama insanı böyle kategori yapmaya zorluyorsunuz.

  bunların diğer yazarlara hakaret kustuğu girdi ve cevaplara dokunulmaz, hatta bu paçozların hesapları olduğu gibi durur da alakasız girdiler kabine gönderilir ve/veya kendi halinde olan yazarların hesapları sebepsiz yere askıya alınır. bunlar yüzünden sözlüğe katkı sağlayan, girdilerini okumaya doyamadığımız yazarlar çekip gidiyor. onlar gideceğine şu uyuzların hesabı uçurulsun. hoş, kime anlatıyorsam?

  28 mart 21:38


  3063. soru cevap aparatında gördüğüm küfürleri hayatımda görmediğim,değişik bir hal almaya başlayan canım sözlük.

  26 mart 13:17 26 mart 13:17

  3062. Sözlük formatı çok faydalı ve bilgilendirici olmakla birlikte soru-cevap aparatının ya büyük değişimler geçirmesi (anonim soru-cevap özelliğinin kaldırılması, konu kategorilerinin daraltılması, moderasyonun daha sıkı tutulması gibi) ya da toptan kaldırılması gerektiğini düşündüğüm platform. inanılmaz toksik sorular, özellikle de cevaplar dönüyor. Küfrü, hakareti, tehditi geçtim neredeyse her soru nezaketten nasibini almamış, en alakasız soruya kişisel saldırıda bulunmayı kollayan insanlarla dolu. Gerçekten merak ettiği bir konuda cevap almayı uman insanlara haksızlık yapıldığını, bahsettiğim toksik insanlaraysa alan ve meşruiyet sağlandığını düşünüyorum. 

  25 mart 23:35

  3061. süslü’ye gece modu gelse harika olmaz mı?

  25 mart 04:01