yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3073)
  • medya (208)

  3073. Her gece 4.30'da süslü sözlük makyaj tazeliyor diye site kapanıyor. Kapanmasın. 

  Reis kapama sıkılıyorum geceleri. 

  29 kasım 12:20

  3072. medya akışında garip bir şikayet trafiğinin döndüğü sözlük. ürün fotoğraflarına gelen şikayetlere baktım önceki akşam. pek çok şikayet seçeneği olmasına rağmen bunu ciddiyetle kullanan sayısı çok az sanırım. şikayetlerin %99'u "Görsel pornografik ve müstehcen içerikli" olarak işaretlenmiş. makyaj fırçasına bakıp nasıl tahrik olunduğu konusuna girmek istemiyorum çünkü buna inanmıyorum. detaylı da incelemedim ancak bu şikayeti alan girdi sahibine, sözlük yönetimi tarafından uygulanması beklenen yaptırımın önemli derecede can sıkıcı olduğunu düşünüyorum. bu gücü proxy olarak kullanmak isteyen bazı yazarların, kimi yazarları bu şekilde taciz ettikleri kanaatine vardım.

  girdisi şikayet alan yazara yaptırım uygulamak adaletin gereği ama yaptığı şikayetler sürekli yanlışlanan yazarlara kapıyı göstermek de adaletin gereği.

  27 kasım 18:47

  3071. Şikayet etme seçeneğini kaldırması gereken sözlük. Zaten şikayetlere hiç bakılmıyor neden var ki böyle bir seçenek? L'oreal beauty tech olacağız diye diye terk etti siteyi de sandığınız gibi teknolojik bir şirket olsaydınız en azından belli sayıda/oranda şikayet alanlar silinsin gibi otomatik bir sistem getirirdiniz sanki ya.

  25 kasım 10:44


  3070. son günlerde garip yeni üyeler barındıran sözlük. benzer nickler arka arkaya aynı üslupla sözlük formatına dahi uygun olmayan girdiler yazıyor. tahminim aynı kişi farklı hesaplar açmış ama amaç nedir anlayamadım.

  24 kasım 12:07

  3069. geçirdiğim her dakikasından zevk aldığım sözlük. bırak sadece ürünleri takip etmeyi, onlarca eğlenceli muhabbet dönüyor

  24 kasım 11:50

  3068. Biraz uzun ve gerçekleri (gizlinot: Bence ve objektif olabilen herkesçe) konuştuğum bir yazı olacak, baştan söyleyeyim.

  Ayrıca lafım da sadece 'konunun' ilgililerine, herkese değil. Zoruna gidecek olan başlamadan geçebilir.

  İsyan barındıran bir yazıdır, bunu da belirteyim.

  Bunlarda anlaştıysak başlayalım.

  Ben burayı çok aktif kullanan biri değilim. Bir aralar sık sık girer başlıkları okur ve bundan zevk de alırdım. Şimdi konu dışı akışta da süslü akışta da çok az sayıda giri oluyor ama soru cevap aparatı baya aktif. Uzun zamandır neredeyse sadece aradığım, almayı düşündüğüm bir ürün varsa yorumları okumak için giriyorum. Bazen soru cevap bölümünde de olabiliyor bunun cevapları. Dolayısıyla hiç istemesem de giriyorum o başlığa (gizlinot: Maalesef ki) .

  Girince de ister istemez takılıyorum bazı yerlerde, sorularda vs. Sol akışta bazen çok normal, sıradan sorular görüyorum ve diyorum ki eğer cevap yoksa cevaplayayım ya da bilgim varsa katkı ekleyeyim. Bin pişman...

  Ya en normal sorulara bile bu kadar nefret kusmayı nasıl başarıyorsunuz? Her şeye küfür eden, hiçbir şeyden zerre memnuniyet duymayan o ahmak aklınızı neye borçlusunuz tam olarak? Normal soruu gelse 'derdini seveyim amk' 'bu mu derdin' 'bu yaşta bunu nasıl bilmezsin?' vs vs. Bu liste uzar böyle, çok girmeyeceğim. Bilmiyor olabilir, sandığınızdan daha küçük biri olabilir. Bir de şey vardır, bilir misiniz? "Bilmemek değil, öğrenmemek ayıptır."

  Daha uzun olaylı bir soru gelse hemen trol yaftası (gizlinot: Troll dolu berbat bir yer burası artık gerçi) yapıştırmak vs. Ya trollse bile siz bu aptal trollere cevap vererek onlara veriyorsunuz priminizi, sonra saydırıyorsunuz lafları. Vermeyin kardeşim o zaman primi. Kaostan beslenen aptal kaynıyor burası. Vermeyin o fırsatı. Her lafa atlamayın.

  Hayır bir de doğru da olsa her şeyin altına 'troll' diye atlıyorsunuz. Sonra insanlar gerçekten yardım istediklerine bile cevap alamaz oluyorlar. Daha geçen gün biri "troll olduğumu düşünmeyin diye anonim yazmıyorum" diyerek başlamıştı sorusuna. Ya ciddiye almıyorsan geç git. İlla cevap vermek zorunda mısın? Prim vererek tepemize çıkarıp çıkarıp sonra yargılayamazsınız, böyle bir dünya yok yani.

  Bilmediğiniz sorular varsa müdahale etmeyin mesela. En basit şeylerin altında saçma sapan tartışmalara girecek kadar mı boş vaktiniz var? İnsanlara çok rahat hayatsız diyen kişi kaynıyor burası da acaba o hayatsız diyenler ne kadar hayatlı? Herkes önce bir kendine mi baksa ya? Zor değil sanki.

  Vay efendim bu yaşta nasıl hiç cinsellik yaşanmaz-mış? Bu yaşta çeyiz mi olur-muş? Bu zamanda çeyiz mi kalır-mış?

  Evet, bir yerlede kaç yaşında olursa cinsellik yaşamamış birileri olabilir. Senin çevrende önemi yoktur ama onun için o çeyizin önemi vardır belki. Gelenekler dönem tanımıyor. Ayrıca çeyiz dediğimiz şey, ileride alınacak olan ev için esyadir, araç gereçtir. Herkesin aynı anda her şeyi almaya imkanı olmayabilir, onlar da erkenden alırlar. Ben 24 yaşındayım, tek parça 'çeyizim' yoktur ama çevremde çeyizlerini tamamlamış arkadaşım çoktur. Adı mi rahatsız ediyor sizi? Sizleri memnun etmek için çeyiz değil de ihtiyaç diyelim hadi. Arkadaşım 'evlenmeyebilirim,o zaman kendi evimde kullanırım bunları' der mesela. Olabilir arkadaşlar olabilir. Herkes sizin yaşadığınız çevrede, hayatta, ortamda yaşamıyor olabilir. İnsanları aptalca çerçevelerden çıkarsanız mı artık?

  Biri inandığı için küfür yer biri inanmadığı için. En doğru sizsiniz, evet. Herkes sizin gibi inanmalı/inanmamalı. Herkes size saygı duysun, bunu bekleyin ama siz sakın ha kimseye saygı göstermeyin.

  Şu sitede soru cevap aparatı bir dünya nefret kaynıyor. Her şeye ters tepki veren, söven, her şeyle ve herkesle dalga geçen bu kadar kişi nasıl bir araya toplanmış, bazen çok hayret ediyorum. Merak ediyorum, hayatınızda hiç saygı görmediniz mi? Ya sevgi? Azıcık bir şey ya. Küçük bir hoşgörü belki? Öğretilmedi mi size bunlar? Neden bu haller yani?

  Bir de herkes anonimliğin arkasına sığınıyor ya, bitiyorum bu hallere. Bildiğiniz anonimliğin anonimliği. Anonimlik olmasa klavye delikanlılığı modunu devam da ettiremeyecek neredeyse kimse. Bunların öz güveni (!) de bu kadar oluyor işte.

  Yönetim deseniz apayrı bir mevzu. Ben yönetim olsam soru cevap başlığında bir dünya duzenleme yaparım çünkü baya bir ihtiyaç var, gelen şikayetleri incelerim, bir kere banlayacağım da bir dünya hesap olur (gizlinot: Özellikle soru cevap başlığı altından güzel bir temizlik çıkar ) Bunlar anca uzuuuun süre sonra cevap verebiliyor. Tebrik etmek lazım (!).

  Daha şuraya yazılacak çok şey var ama anlatırken bile sinirlendim. İğrenç bir ortam oldu burası. Artık soru cevap bölümüne girmeyeceğim ama bunları da söylemezsem içimde kalırdı. Ben öyle ahım şahım bir ortamda yetişmedim ama şükür ki böylesine nefret dolu, nefretlerini kus kus bitiremeyen biri olmadım hiç. Çünkü bu insanlar hayatları boyu bir şeylerde hep bir hata arayacak ve mutlu olamayacaklar. Yazık, acıyorum sadece.

  (gizlinot: İşine gelmeyenler kudurmuş :))

  23 kasım 00:56 23 kasım 11:43

  3067. Eskiden moralim bozulunca sözlük bana iyi gelirdi. :'

  20 kasım 00:02


  3066. süslü veya konudışı alanda akışın bu kadar yavaşlaması, insanların bir şeyler yazmayı bırakması üzücü.

  ancak soru cevap kısmı öyle değil. anonimliğini eline alan birbirine hakaret ediyor, kavga ediyor veya birbirine giriyor. 

  18 kasım 20:15

  3065. Sorun sadece benim hesabımda mı var bilmiyorum ama her kategoride şikayetleri onayladıkça aynı 5-6 şikayet defalarca önüme düşüyor. Kimsenin ilgilendiği yok ama yine de yazayım dedim.

  18 kasım 19:52

  3064. son reklam kampanyalarından sonra her gün girdiğim sözlüğe haftada bir girmeye başladım. kimin aklına geldiyse helal olsun

  5 kasım 17:57