yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3078)
  • medya (207)

  3078. Bildirimlere düşen bilgilendirmede bile Sözlükteki aksaklığın nedenini söylememişler (gizlinot: Haha).

  bugün 02:09

  3077. Kozmetik bir ürün almadan önce ürünü internette arattığım gibi bu sitenin çıkmasıyla 5 sene önce tanıştım burayla yani 5 senedir burada yazılanlara da arada göz atıyordum. Soru cevap aparatı ilgimi çektiği için açıkçası üye oldum. Çok değil yaklaşık 2 sene önce bile yazarların nasıl desem daha terbiyeli cevaplar verdiği bir ortamdı, şimdi arada popüler sorulara göz atıyorum ve tırnağımı nasıl törpüleyebilirim sorusunun altında bile yemekteyiz programı seyreder gibi hissediyorum. Hani o sofradaki malum tartışmalar olur ya, ya da güzellik programında sanane benim boyumdan cümlesiyle başlayan tartışmalar. Heh oradaki jüriler gibi hissediyorum, soruya vereceğim cevabı da unutuyorum kalkıp mısır patlatasım geliyor cevapları okurken. Ama kesinlikle soru sorma konusu falan formalite. Şahsen Troll cevaplar verecek kadar düşmedim, anonim olmadan yazmakta da bir sakınca görmüyorum kendi açımdan. Yukarıda saydığım etkenler de göz önüne alınırsa sevgili (yazar: fifiri) (yazar: ece) (yazar: mod x) ve (yazar: mod y) kişilerinin kış uykusundan uyanmalarını, hiç olmazsa (yazar: matahhayriye) ve (yazar: negatifpolyanna) gibi zamanında sözlüğe hatrı sayılır faydası dokunan sevgili yazarlarımızdan bazılarının moderatör olmasını son olarak da (yazar: pamuksekeri)'nin belirttiği gibi ama 3 ama 5 anonimlik hakkı sınırının getirilmesini talep ediyorum. Hukuki dilekçe tadındaki entry'nin sonu.

  27 ocak 11:42

  3076. Anonim özelliğin hepten kaldırılması bu özelliğe gerçekten ihtiyac duyacak kişilerin hakkını elinden alıyor.

  İnanın bana sınırlandırma getirilmesi bile sorunu çok büyük ölçüde çözecek. Sonuçta her ay sadece 3 anonim hakkiniz olsa neden birine sataşmak için kullanasiniz? "Belki daha sonra kullanmam gerekebilir" deyip harcamak istemezsiniz.

  27 ocak 00:22


  3075. yukarıdaki süslüye katılıyorum. anonim olmak kaldırılmalı. herkes nicki ile soru sorsun-cevap versin. ben zaten artık bu sebeple burada takılmıyorum. reddit, kadınlar kulübü falan daha çok ilgimi çekiyor. insanlar daha saygılı. eskiden insanlar buraya makyajsız hallerinin, günlük giyimlerinin fotoğrafını falan atarlarmış. şimdi biri atsa; soru cevapta hemen 2-3 soru açılır o yazar hakkında; yerden yere vurulur, ardından kapanış. artık burada yazmaktan zevk almıyorum. yaş ortalaması ya çok düştü ya da seviye olarak eğitimsiz insanlar takılmaya başladı (bilmiyorum). ama artık bana hitap etmiyor. zaten ürün bile yorumlamıyoruz artık ki adımıza başlık açılıp eleştirilmeyelim diye.

  26 ocak 22:18

  3074. anonim soru sorma, cevaplama kaldırılmalı bence. çünkü insanlar kimlikleri belli olmadığı için birbirlerine bin türlü küfür, hakaret ediyorlar ve bu platformun kalitesini inanılmaz düşürüyor. burası kadınların biribirine destek verdiği, ürünlerin yorumlandığı, önerilerin yapıldığı, gerçek sorunlara çözüm aranan bir yer olabilirdi. ancak anonimlik özelliği nedeniyle troll sorular, troll cevaplar, küfürler eksik olmuyor. bu fikrime katılmayanlar olacaktır elbette, iyi bir özellik olabilirdi anonimlik ancak insanlar bunu suistimal ediyor.

  26 ocak 19:59

  3073. küfür edemeden kendini ifade edemeyenler mimlensin soru cevap aparatına yazamasın ve bariz trol hesaplar da silinsin. bence çözüm bu kadar basit. bu konuya önem verilirse sorun çözülür. 

  26 ocak 16:55

  3072. bu başlık altında bir önceki girdimin sonunda verdiğim önerinin karambole gelmesini istemediğim için ayrıca tekrar yazmak istiyorum.

  soru cevap aparatındaki anonim yazmaktan kaynaklı üslup kirliliğine çözüm olabileceğine inandığım sözlüğü iyileştirmek adına naçizane önerim.

  her yazarın ayda en fazla 3 defaya mahsus anonim soru/cevap hakkı olsun. 3 anonim soru, 3 anonim cevap hakkı.

  anonim soru hakkı zaten kendimiz için. anonim cevap ise soru sahibine yardımcı olmak ancak kimliğini de vermekten çekinme durumunda kullanılacağı için ancak bu 3 anonim cevabı ister tüm aya yayarak farklı günlerde farklı soruların altında kullanın. ister 3 cevap hakkınızı da aynı sorunın altında kullanın.

  derseniz ki soru sahibi verilen cevap üzerine ek birşeyler sormak istedi vs vs. o zaman şöyle bir ek özellik getirilsin sözlüğe. anonim sorunun sahibi, tekrar soru sormak istediği anonim cevabın sahibi olan yazara anonim mesaj penceresi açabilsin. o da maks. 3 gün süreli falan bir mesaj penceresi olabilir. 3 gün sonra otomatik kapanır tamamen. ya da kullanıcı yazarlar kendisi sonlandırır.

  ne dersiniz? bence uygulanabilir ve çözüm olacak nitelikte bir değişiklik.

  (yazar: fifiri) (yazar: mod x) (yazar: mod y)

  edit: anonim mesaj penceresini açma yetkisi sorunun sahibine ait olsun mesela. soru sahibi anonim mesaj kutusuna birden fazla anonim kullanıcı ekleyebilsin. yani atıyorum sorusuna gelen cevaplardan a2 ve a5 cevaplarına yönelik sormak istediği başka şeyler de var. anonim mesaj isteğini ikisine de aynı anda gönderebilsin. 2den fazla kişinin mesajlaşabileceği bir anonim mesaj kutusu. bir nevi eski chat odaları gibi. sadece maksimum 2-3 gün aktif kalabilen. mesaj kutusu otomatik olarak kapanana kadar söylenecek birşey kalmadıysa da kullanıcılar konuşmayı sonlandırabilir ya da soru sahibi açtığı gibi geri kapatabilir.

  siz ne diyorsunuz? düşündükçe tabi ki geliştirilebilir. ama bence soru cevap aparatının şu hali gerçekten bu sözlüğün kanayan yarası gibi. yazılan girdilere bakıyorsunuz herkes çok medeni, çok duyarlı, çok bilgili kültürlü soru cevap aparatına bakıyorsunuz ayın görünmeyen yüzü gibi sanki. şahsi fikrim, anonim olmak konusunda sözlüğe bu tarz bir sınırlandırma gelirse sözlüğün kalitesi artar. net.

  sizden ricam eğer fikri destekliyorsanız beğeni atın ya da modlara mesaj atın. veya bu başlık altında kendi fikirlerinizi dile getirin. ben aslında sadece sınırlandırma getirilmesinin iyi geleceğinden eminim ama bu sınırlandırmayı nasıl yaparız, nasıl çözeriz kendimce fikir yürüterek öneriler getirdim. sizler de önerilerinizi paylaşın.

  26 ocak 10:22 26 ocak 19:21


  3071. soru cevap kısmı zaten bazı süslülerin hiç kullanmadığı bazı süslülerinse çok daha özgür(!) bir şekilde yazıp çizdiği saçma salak bir yer oldu. zaten kullanmayan süslüler de bu başıboşluktan rahatsız haklı olarak.

  dikkatinizi şu noktaya çekmek istiyorum. soru-cevap aparatını, sözlükte yazan herkes kullanamıyor. bildiğim kadarıyla gerçek bir sözlük yazarı olduktan sonra soru-cevapta yazmaya hak kazanıyorsunuz. yani diyelim birisi ilk defa sözlükye yazar olmak istiyor. birkaç ürünü detaylı tanıtacak da aylarca üyeliğinin kabul edilmesini bekleyecek de falan da filan. bu kişi bu süre zarfında soru cevap aparatını kullanamıyor mesela. yani sözlükteki o çirkeflikleri yapan kişiler malesef biziz. bizim içimizden süslüler. burda ponçik ponçik yazıp orda sanki hayatın tüm sinirini başkalarına yüklenerek çıkarmaya çalışıyorlar.

  bi süslü şey demişti bir girdisinde, soru cevap aparatında insanlar normal bir soruyu bile anonimden soruyor. bunun üzerine kendisine de mesaj atmıştım hatta. ben de normal soruların bile anonim sorulup yine normal cevaplanabilecekken anonim cevaplındığını gördüğümde çok yadırgamıştım başlarda. ama sonra edindiğim izlenim şu oldu siz kimliğinizi göstererek yazdığınızda sözlükte sizden hoşlanmayan kişiler varsa anonimden saçma sapan cevaplar veriyor üzerinize geliyorlar yok yere. kimileri için hoşlanıp hoşlanmaması falan da önemli değil gizli bir kimlikle ağzına geleni söyleyebilmek dünyanın en eğlenceli fantezilerinden biri haline gelmiş resmen.

  aslında bu sorunu çözmek o kadar basit ki. anonim soru sorma ve cevap verme özelliği kaldırılsın?? gerçekten ihtiyaç duyan/duyacak olanlara mı olur olan? o zaman her yazarın ayda en fazla 3 defaya mahsus anonim soru/cevap hakkı olsun. 3 anonim soru, 3 anonim cevap hakkı. o zaman görün bakalım nasıl çeki düzen geliyor soru cevap aparatına.

  26 ocak 10:06

  3070. Soru cevap kısmında herkes birbirinin kalbini kırıyor. Tanımadığı insanlarla ilgili abartılı çıkarımlar yapıp kavgalar çıkartıyor.

  21 ocak 22:39

  3069. soru cevap kısmında inanılmaz derecede üslup problemi var. hakaret, küfür, kıyamet sel olup akıyor.  

  21 ocak 22:12 21 ocak 22:13