girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (443)
  • medya (1)

443. -ülke gündemi.

-Akp.

13 haziran 12:36

442. şu günlerde en sinir olduğum şey, iş esnasında özellikle telefon görüşmesinde acilen not almam gerektiğinde elime aldığım kalemin yazmaması. evet şu an aklıma ilk gelen bu.

13 haziran 12:15

441. seçimlerde oy kullanmamak için bayramı da fırsat bilip şimdiden vın turizm olanlar. laf arasında seçime kadar gelirsin herhalde deyip soruyorsun yok ya ben oy kullanmayacağım diyor. biraz daha ilerleyince muhabbet biz zaten ailecek geçen sefer de oy vermedik diyor bir de pişkin pişkin. iyi halt ettin geleceğiniz çok parlak aferin böyle devam edin dedim diye kızdı bana.

acil bir durum ya da sağlık sorunu gibi bir şey olsa tamam da, zevkine, birden kafasına esiyor adam oy vermemek için bildiğin kaçıyor. bahanesi de bu ülkeden bir cacık olmaz abi, ben oy versem ne olacak ki sanki benim oyumla gibisinden bir çocuğun bile demeyeceği türden şeyler. ulan (gizlinot: özür dilerim ulan dediğim için ama gerçekten çok sinirliyim bu insanlara ) ya kardeşim alt tarafı vereceğin bir oy. oy vermek de zaten senin vatandaşlık görevin, lütfedip de yaptığın bir şey değil yani. hayır elin tutuyor ayağın tutuyor millet koltuk değneğiyle, yeri geliyor başkasının yardımıyla da olsa bir şekilde gidip oyunu kullanıyor insan gibi. oyunu ver ondan sonra git nereye gideceksen, sana gitme diyen yok zaten.

bir oy verme işlemi ya vatandaş olarak yapabileceğimiz tek şey niye bu kadar zor geliyor bizim insanımıza gerçekten anlayamıyorum. sonra ülke şöyle battı, ekonomi böyle kötü burada artık yaşanmaz kaçıp kurtulmak lazım bu cehennemden diye bol bol da konuşurlar. bizim halkımızın en iyi yaptığı şey bedavadan konuşmak zaten biz ancak onu yaparız. günde beş vakit ülkenin halini masaya yatırır, bu ülke bitmiş elimdeki parayla ne yapsam da kendimi kurtarsam demeyi bilir, ama konu oy vermek olunca o yüce mabadını kaldırıp da oy vermeye gidemez. ben bu bencilliği, bu boşvermişliği kabullenemiyorum bir türlü. yok yani olmuyor anlamıyorum bu kafa yapısındaki insanları.

uzun sözün kısası bana ne deyip boşvermeyin ya da aman canım ne olacak benim oyumdan deyip de koyvermeyin. sadece oy verin. böyle bir kamu spotuyla bitireyim girdimi yoksa çok sinirliyim bu oy vermeme konusuna.

12 haziran 00:02


440. hangi başlığa yazacağımı bilemedim ama bugün işime karışılmasının beni çok sinirlendirdiğini farkettim.

gratiste fondöten alacağım, rengi elimde mükemmel uydu diye yüzüme pıt pıt deneyeyim dedim. daha elimi yüzüme değdirdiğim anda bir ses "ama onu öyle anlayamazsın!" görevli değil, bir müşteri küçümser gibi buyuruyor. "rengini zaten biliyorum, anlarım"dedim. "yok öyle rengi farklı olur, sünger falan yok mu burda onunla sür!" tester denemek için süngeri nereden bulacağım acaba? en sinirlendiğim şey küçümseyerek söylemesi, duyan da tester ı yüzüme sıkıyorum sanacak. bir an dönüp diyecektim ki "pardon ama süslü sözlük yazarı olan benim, sana ne oluyor:)"

8 mayıs 22:51

439. sınava girerken bir de emanetçi aramak zorunda bırakıldığımız saçma sapan sınav kuralları. bugün soru cevapta bir süslü yarınki yökdil sınavı için emanetçi sorunca aklıma geldi yine. elektronik aletleri hadi anladık diyelim. çanta, para, anahtar gibi bir insanın ihtiyaç duyduğu en önemli nesnelerin sınav binasına alınmaması gerçekten saçmalık. yalnız yaşayan biri evinden çıkarken anahtarını paspasın altına mı koysun yani bu mudur?

bir keresinde genç bir polis memuru cebimde ped vardı malum adet dönemi. kadın cebimden çıkartıp bu ne diye sordu. ped dedim. inanmadı iyice yokladı, hani içini açıp bakacak sandım bir an ya da pedi vermeyecek herhalde diyordum. neyse emin olduktan sonra hadi bu seferlik gir dedi. allah razı olsun dedim içimden. tamam o da haklı, ama bu kadarı da gerçekten çok fazla. su şişesine izin var, ama çoğu zaman dışındaki ambalajını çıkarmak şartıyla. şeffaf bir su şişesi diyor mesela sınav giriş belgelerinde. madem öyle su dağıtın bize sınav öncesinde. o kadar para veriyoruz yani sınav giriş ücreti diye carlayacak noktaya geliyorum bazen ama susuyorum. muhatabım o insanlar değil, onlar da görevli çünkü.

yalnız bu emanetçi işinin cılkı çıkmış artık. en son bir sınava dağın başındaki bir okulda giren arkadaşıma emanetçi 25 tl demiş başta. itiraz edince de 15'e zor ikna olmuş. yok artık dedim. valla cebimde o kadar var, bak bir de buradan geri döneceğim dolmuşla deyince öyle kabul etti adam dedi. bugün sınava girmek istiyorsan sen bilirsin, istersen bırakma kafasında bazıları artık. peki biz mecbur muyuz bizi yolunacak bir kaz olarak gören bu tiplerle uğraşmaya? kampüs içinde ya da merkezde olursa sınav binası tamam. orada kantinlerde adamlar uçuk olmayan bir ücret karşılığı üzerine telefon numaranı yazarak özel olarak emanet alıyor. çıkışta da kimliğinle gidip alıyorsun emanetini bir sorun olmadan. ama her yerde böyle olmuyor. olayın şehir dışında girilen sınavlar ayağı var ki bir de, o da ayrı bir kanayan yara tabii.

neyse bu ülkede sınava mı giriyoruz, yoksa birilerinin zamanında yaptıklarının faturasını şimdi bize mi ödetiyorlar o hiç belli değil işte. bu sınav kurallarını oturduğu yerden koyanların bir gün, tek bir oturumda bizimle birlikte sınava girmelerini istiyorum. belki o zaman anlarlar çekilen çileyi.

16 mart 20:46

438. Aptal yerine konmak.eskiden insanların yüzüne vururdum salak olmadığını bilmeleri için.anladım ki bunu yaparak lafı cevirmelerine üste çıkmalarına izin veriyorum.artık sadece uzaklasıyorum.

23 şubat 20:37

437. biriyle buluşacağımda geç uyanacağından geç kalması, en sevdiğim insan da olsa katlanamıyorum buna. hava buz gibi ben kimseyi beklemek zorunda değilim ki buluşacağımız yer saat belli vakitlice uyanın işte; çıldırıyorum böyle şeylere ya! Ben seni önemsemişim erkenden uyanmışım hazırlanmışım evden çıkıcam uyuyakalmışım mesajı! sorumsuz insanlar beni gerçekten çıldırtıyor.

23 şubat 12:50


436. İnsanların sizi inançlı, müslüman, Sünni, bakire, Türk, heteroseksüel varsayması ve bu doğrultuda genellemelerde bulunması.

23 şubat 10:07

435. Haftada en az 4 gün gördüğüm yüzüme karşı iyi davranan insanın,  arkamdan yüzüme söyleyemeyeceği şeyler söylemesi ve bunları öğrenemeyeceğimi düşünmesi :(

22 şubat 22:14

434. Alttaki girdide ağırkanlı insanlar denmiş. Ekliyorum, atm ve kasa kuyrukları, ağır kasiyerler. Dayanamıyorum ömrümden ömür gidiyor. Kaçasım geliyor ordan. En uzaklara...

22 şubat 15:54 22 şubat 19:30