yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (537)
  • medya (1)

  537. -tabiki göz göre göre haksızlığa uğramak

  -yine aynı şekilde açık açık karşımda yalan söylemesi

  -karşısındaki insana statüsüne göre davranan insanlar

  -sosyal medyada kendini hayvansever/doğa dostu iyilik meleği gibi gösterip gerçekte kötü kalpli olan insanlar

  -izinsiz vücuduma ve kişisel eşyalarıma dokunulması

  6 ekim 18:10

  536. Ben bunu sözlük için yazacağım. Merak ettiğim ürünlere bakıyorum,tek tek bütün girdileri okuyorum, yarısından fazlasında "kullanmaya devam ettikçe editleyeceğim burayı" yazıyor ama gelin görün ki üzerinden hayli zaman geçmiş, o girdi söylenmesine rağmen editlenmemiş. Madem unutacaksınız,üşeneceksiniz ya da her neyse sebep editlemeyeceksiniz,neden "burayı editleyeceğim"diyorsununuz? gerçekten bu duruma çok sinirleniyorum. Özellikle Son bir haftadır hangi başlığı okusam söylenmesine rağmen editlenmemiş. Kendimi söz verilmiş ama tutulmamış gibi hissediyorum...

  6 ekim 14:10

  535. belirsizlik. bir şeye üzüleceksem en azından kesin bir şey olsun ki neye üzüleceğimi bileyim, kafamda kurup düşünmek zorunda olduğum durumlardan nefret ediyorum.

  6 ekim 13:37

  534. benim gözüm gibi baktığım, pamuklara sararak kullandığım her tür eşyamı elinde stres topu varmış gibi mıncıklayan, inceleyen insanlar.

  6 ekim 11:16

  533. Lafımın kesilmesi

  Ben konuşurken başka şeylerle ilgilenilmesi

  Seksist söylemler duymak

  Toplum içinde birinin bana bağırarak adımla seslenmesi

  fısır fısır konuşup anlamadım diyince yok birşey diyen insanlar

  Hayatıma ya da başkasının hayatına karışmayı kendine hak gören insanlar

  6 ekim 01:33

  532. yapılan iyiliğin, gidilen yemeğin, alınan hediyenin vakti gelince başa kakılması. bugün bir şeye şahit oldum ve adamın ağzından çıkanları duydukça sinir tepeme çıktı. adam kadına bir sürü lafı sayıp döküp, yaptığı en ufacık iyiliği bile mesele ediyordu. hem de toplum içinde, sokak ortasında. onu yaptım, bunu aldım, ben para getirdim, benim paralarımla oldu diye gidiyor yani. sürekli ben diyen insanlardan zaten pek hazzetmem, ki hele böylelerinden. kim haklı, kim değil onu da bilemem tabii. yalnız bir insan ne kadar haklı bile olsa bazı şeyler böyle ulu orta çirkin bir dille söylenince yapılanların ne anlamı kaldı. hani nerede senin görgün, hani nerede senin insanlığın? yedirdiği yemeğin bile lafını eden adamdan ne hayır gelir zaten. o kadar ki bir ara dayanamayıp yapmasaydın ulan ayı diyecek oldum, ama sonra vazgeçtim. ayıya hakaret etmek istemedim. benim gözümde hiçbir ayı böylesine küçülemezdi çünkü.

  böyle küçük insanlarla aynı evrende yaşıyor olmaksa bizim şanssızlığımız olsa gerek. üstelik bu insanların nereden ve kim olarak karşınıza çıkacağı da hiç belli olmuyor. mesela bu adam kısa bir süreliğine de olsa bir ara benim iş arkadaşımdı. tavırlarından hoşlanmadığım için oradan ayrılma sebebim de denilebilir. kendisi iş ayağına habire kadınlara yanaşıp, sınırlarını bilmeyen yılışık bir tipti. hatta bana olan ilgisinden rahatsız olduğum için o günlerde karşıma çıkan bir fırsatı da tepmek zorunda kalmıştım. evet bugün için bir yerlere gelmiş, ama hala insan olamamış onu görmüş oldum. sanırım dünya küçük dedikleri tam da bu olsa gerek.

  6 ekim 01:26

  531. atm'de saatlerce para yatıran insanlar. bunun için ayrı bir atm olmalı ya da para çekilecek atm'den bu işlem yapılmamalı. benim gibi acele para çekip yoluna devam edecek insanlar dakikalarca zaman kaybediyor.

  kişisel alanımı ihlal eden insanlar. kasada ödeme yaparken yanımda beliriveriyor, para çekerken adeta gözleriyle hesabımın detaylarına bakıyor, ya da uçak sırasında üstüme çıkıyor. maalesef biraz aralıklı beklemesi gerektiğinden bihaber birçok insan.

  her an ulaşılır olmamı isteyip, whatsapp'tan sürekli yazan ve cevap gelmezse inatla cevap alana kadar mesaj atan insanlar.

  5 ekim 13:11

  530. Aylarca uğraşıp verdiğin kiloları birkaç gün içinde geri almak :’(  hep aynı döngü...

  5 ekim 12:36

  529. kendi bildiklerini salt doğru sanması beni sinirlendiriyor.hayır o kadar eminsen araştır bak goruceksin diyorum araştırmaya da üşeniyor he senin dedigin doğru.

  26 eylül 01:24

  528. Can kulağıyla dinlemeyen, aklı 5 karış havada olan insanlar.

  Söylediğim şeyi anlamadığı halde, anlamış gibi davranan ve söylediğim şeyin tam tersini yapan türlü çalışanlar.

  Özellikle is hayatında bunlardan sürüyle mevcut. Adamın bedeni orada ama kafası maldivlerde.

  Mesela x cihazı böyle çalışır, buradan açıp buradan kapatacaksın dersin. Anladın mi dersin. Tamam anladım der.

  Ertesi gün cihaz çalışmıyor diye gelir. Nasıl yapıyorsun göster bakalım dersin alakasız tuşlara basar. Sanki sen hiç anlatmamışsın gibi..

  Mesela x evrağını tarat sonra yerine koy dersin. Tamam tamam anladım der.gider y evrağının 20.sayfasını taratır.

  Sadece is değil hayatın her alanında bu böyle.

  Kuaföre gidersin saçımı 3cm keselim dersin tamam der. Tekrar hatırlatırsın yine tamam der. Bir bakmışsın 10 cm kesmiş.

  Tost istersinm mesela. ketçap olmasın mayonez olsun dersin. O tost asla o şekilde gelmez. Ya hiç ketcap mayonez koymaz, ya ikisini bir koyar, ya da sadece ketçap koyar getirirler..

  Girdiyi yazarken bile sinirlendim. İnsanların gerçekten kafası aşırı dalgın ve kesinlikle dinlemiyorlar. Ve ben bunun kesinlikle sosyal medyada fazla zaman geçirme ve Akıllı telefonlardan dolayı olduğunu düşünüyorum.

  26 eylül 01:05