yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (580)
  • medya (3)

  580. üstteki süslüye katılıyorum, erkek egosu. 3 yıl önce zor zamanlar yaşıyordum bu sırada da yoğun bir şekilde müzikle ilgileniyordum, hatta okula bile uğramaz olmuştum neredeyse. Hayatımı daha çekilir kılıyordu ve yeni insanlarla da tanışıp fikir alışverişi yapıyordum. internette bir platformda da bunun üzerine paylaşımlar yapıyordum. o sırada da flört ettiğim biri vardı, uzun süredir bayağı sevdiğim çok tatlı olduğunu düşündüğüm biriydi. Bu kişinin ekşi sözlük hesabına bakmıştım ve benimle ilgili olduğu çok belli olan yazılar görmüştüm. Kadınların kendilerini geliştirmek için hiçbir şey yapmadığı, yapanın da "beni görün bakın çok kültürlüyüm" tavrıyla kendini göstermeye çalıştığını reklam yaptığını anlatıyordu. Yani okuduklarıma inanamamıştım, herhalde kendimi göstermek en son istediğim şeydi o sıra. Bir kadının herhangi bir şeyle ilgilenmesinin, belki kafasını boşaltmaya çalışmasının bile kendi ilgilerini çekmek için olduğunu düşünüyorlar. Bir de görseniz nasıl kibar, nasıl eğitimli.

  1 ağustos 19:14

  579. Türk erkeğinin gereksiz egosu. Yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum. Bir flörtüm vardı kendisi istanbul’daki bilindik bir mekanın sahibiydi, durumu iyiydi.(egosunun nerden geldiğini anlamanız için belirtiyorum.) Ben düzenli yoga yapan birisiyim. Bana napıyorsun diye sorduğunda yoga yapıyorum cevabı vermiştim. Bana dediğin şey tam olarak şu : ‘Ya benim gözüme girmek için böyle şeyler söyleme bırak ya:d’. Kendisi de göbeği salmış hiç de fit olmayan bir insandı. Ya kötü konuşmak istemiyorum ama be kro sen kimsin senin gözüne girmek istiyim ben ya. Ne bu özgüven bu boş ego? Fıstık gibi kızlarız hepimiz ama bu türk erkeklerinin salmış göbekleri arkasındaki gereksiz özgüvenleri ve eleştiri beni bitiriyor. Kadın barbie olsun istiyorlar ama kendileri cabbar ağa. 

  31 temmuz 23:33

  578. Yobaz insanlar.

  Birinin attığı bikinili fotoğraf onun tercihidir, bu o kişiyi basitleştirmez, hafif kadın yapmaz. Canı istemiştir, paylaşmıştır. Sen istemiyorsan paylaşmazsın ama paylaşana da bu kadar gömmek (arkasından) hiiç hoş değil.

  31 temmuz 20:54


  577. Köklü eğitim kurumlarının itibarsızlaştırılmaya çalışılması. Sınav sorularını çalıp derece elde edemeyince, giremedikleri iyi okulları kendi seviyelerine çekmek için uğraşmaya başladılar. Bu ülke öyle bir ülke ki, kendi şahsi ya da ailevi bir derdin olmasa dahi seni strese sokuyor. 

  31 temmuz 16:09

  576. Evlat ayrımcılığı. Özellikle cinsiyetten kaynaklı

  31 temmuz 14:05

  575. insanların inandıkları sıkı sıkıya bağlı oldukları konseptler hakkında fikir sahibi olmaması ya da bunu delilercesine savunurken somut bir şey ortaya koymaması. 

  Örnek: hümanist komünist ateist olayım ama hayatımda hiç gönüllü hizmet vermemiş dünya insanına katkıda bulunmamış olayım. Okuduğum kutsal kitapların ve mitolojilerin İnanan ve inanmayanlar tarafından taban tabana zıt argümanlarını okumayayım. Üstüne her ay sadece kendim için kapitalist markalardan alışveriş yapayım. ne mana? De ki ben bunların doğru olduğuna inanıyorum ama yüzde yüz fikir sahibi değilim, pratikte de çok uygulayamıyorum. 

  Kainatın savaşçısı modunda yargı dağıtıp bu hareketleri görünce beni önce bir sinir sonra bir gülme alıyor. Bal bal demekle ağız tatlanmıyor. Peynir gemisi de yürümüyor. Böyle anca yürüyen uçak olur. 

  31 temmuz 13:39

  574. Bayramda, düğünde, kafaları ne zaman eserse silah atan magandalardan nefret ediyorum nefret. 

  Aklı fikri yerinde olan  bir insan neden yapar bunu benim aklım almıyor. Ne yani attın silahı, şehri mi fethettin, güç göstergesi mi yaptın, amacın nedir yani. Hiç mi haber izlemiyorsun hiç mi düşünmüyorsun değil bir insana bir kuşa bir ağaca gelme ihtimalini. 

  Bir de dindar geçiniyor bugün gördüklerim ‘ bir canı düşünmedikten sonra ‘ nasıl dindarlıksa çok sinirliyim. 

  Ayrıca bir insanın neden silahı olur bu devirde o da ayrı bir tartışma konusu tabii. 

  31 temmuz 13:01


  573. boş konuşan insanlar ama bomboş yani. 

  Yaşlıya, hayvana saygı duymayıp inciten insanlar. 

  Ya da şöyle genelleyeyim her türlü mazlum ve masum insanı duygusal, fiziksel her anlamda inciten, küçük düşüren, kalp kıran insanlar.

  İğreniyorum.

  31 temmuz 09:53

  572. sürekli aynı haltı yiyip farklı sonuçlar beklemem

  31 temmuz 03:01

  571. (yazar: pirasa)

  31 temmuz 02:58