sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (74)
 • medya (0)

74. Son üç aydır sabahları kalktığımda topuklarımın üzerine basamıyorum. Nasıl bir agrı batıyor resmen ayaklarımın altımda bişeyler. İlk beş dakikayı ayaklarımın yanlarına basarak gidiyordum.

Gün içinde yarım saatten fazla oturduğumda da aynı acıyı çekiyordum.

Doktora gittim topuk dikeni dedi. Fizik tedavi, özel bir tabanlık ve bir kaç egzersiz yapılması gerekiyor birde ilaç tedavisi.

Eve dönerken otobüste youtubedan topuk dikeni diye araştırdım. Adamın biri de aynı süreçten geçmiş onu anlatıyor ve iki tane egzersiz gösterdi sabah kalktığında ve gece yatarken yapman gereken bir hafta içinde geçer diyor.

Kaybedicek biseyim yoktu ve yaptım aklıma geldikce de gün içinde bikac kez yaptım.

Mucize gibi geçti. Hala inanamıyorum gecti.

10 eylül 07:08

73. doğum.

öyle bir olay ki üstüne büyük bir acı da mutluluk da yok.

9 eylül 22:01

72. 3 hafta bakın popomda ağrı var yürüyemiyorum deyip topallamama rağmen canım doktorların 3 haftanın sonunda kırık teşhisi koyması... 3 hafta boyunca kucağımda fink fink kuzen çocuklarıyla geziyordum cjdbdhe

edit: herkese canımın pekliğini kanıtlamış oldum

9 eylül 21:17 9 eylül 21:18


71. Fmf hastasıyım her atak bir öncekinden beter oluyor. Fmf olduğum anlaşılasıya kadar sayısız hastanede yattım, kaç ameliyat geçirdim. En son atağımda acilde doktor en güçlü ağrı kesiciyi vermesine rağmen tık demedi ağrım. Doz aşımı olmasına rağmen dayanamadım yarım saat içinde başka bir ağrı kesici daha. O da olmadı sakinleştiriciyle rahatladım.

Bir de çürük dişim çekiliyordu en arka azı dişim. 14 yaşındayım diş tamamen çürümüş, kırılmış. 4 ayrı parçaya bölünüp ayrı ayrı köklenmiş. Dişimi tamamen çekesiye kadar 3 kere uyuşturucu iğne olmuştum.

9 eylül 21:07

70. bademcik ameliyatından çıktıktan sonra narkozun etkisinin geçtiği o ilk an. boğazımda bir şeyler var ama ne anlamıyorum. bildiğin yutkunamıyorum. küçük dilim kocaman olmuş şişmiş, yatarken tıkanıyorum, nefes alamıyorum. ve konuşamıyorum. dilimi hareket ettirdikçe kulaklarıma doğru bir sızlama oluşuyor. 13 gün düzgün yemek yiyemedim. o kadar açım ki diyorum acı umrumda değil yerim ben. ve bu olay hep iki lokma alıp masadan ağlayarak kalkma ile sonuçlanıyor. hayatımın en kötü iki haftasıydı. yemek yiyememek çok zormuş. (gizlinot: iyileştikten sonra da asitli içecekler, sigara vb tüketirken zorlanıyormuşsunuz)(gizlinot: tat duyumun normale dönmesi 2.5 ay sürdü)(gizlinot: ama hiç hastalanmadım daha sonrasında tek artı yanı bu oldu)

9 eylül 17:49

69. Yaklaşık iki sene boyunca sağ elimin üstünde (gizlinot: Tersi dediğimiz yer) ganglion vardı.

Bilmeyenler için ganglion; Ganglion kisti sıvı kesesine benzer. Kist içerisinde koyu, yapışkan, renksiz, jöle kıvamında, şeffaf bir madde vardır. Kistin büyüklüğüne bağlı olarak katı ya da süngerimsi olabilir.

Bu kist benim bileğimde tarifi olmayan acılar ve gerçekten elimi kullanamama durumu yarattı hatta 2 kez bileğim dinlensin diye alçıya alındı. Bu nalet bizim aile kadınlarında genetik olan bir durum. Büyük anneannemden tut bana kadar uzanan nalet bir bela.

Bir sabah kalktığımda herşey gayet normal hicbir değişiklik yok ama kahvaltı ederken kaşığı ağzıma götürmekle ganglion ile karşılaştım. Eskilerin dediği gibi madeni para bastım cılk yara yaptı. Bir sürü kas gevşetici falan kullandım bana mısın demedi. Sanki biri elimden tutmuş beni delicesine çekiyor o derece bir sızlama ve batan bir ağrı. Bu acıyı 2 sene bileğimi dinlendirerek geçirdim ki sağlak olduğun için aşırı zor bir süreçti bu.

Bir sabah kalktığımda yine yok olduğunu gördüm ama acısı hala var. Telefonu bile sağ elimle kullanamıyorum. Hamur falan yoğurmak zaten işkence. ağır bilek işi resmen korkulu rüyam. Hala bazı geceler işi bandı ve voltaren sürüp cırt cırtlı bilek sabitleyici şey ile (gizlinot: Adını bilemedim bilen yazsın editlerim) yatarım.

Edit; imla.

9 eylül 00:29 9 eylül 00:31

68. 12 yaşımda ayağımı kırdım 3 metre yükseklikten düşerek. Aşırı zonkuluyordu ama çok canım yanmadı. Şimdiye kadar çektiğim en büyük acı sanırsam 4 yaşında bacağıma bir güğüm kaynar suyun dökülmesiydi. havaya uçtum acıdan. Diş macunu sürmeye çalışan mı dersiniz bir sürür insan vardı başımda. En kötüsü de kabuklaşırken kızarmış tavuk derisi görünumündeydi. Travma resmen. Hala bacağımda izi var çok net olmasa da.

9 eylül 00:00


67. et tırnaktan ayrılmaz derler ancak tırnak batması şikayeti ile doktora gittiğimde tırnağımın çekilmesine karar verdi sadece bir iğne ile uyuşturduklarını düşünüp müthiş bir acı ile tırnağımı etimden ayırmışlardı.(gizlinot: daha sonrasında bunun bir ameliyatı olduğunu öğrenip iki baş parmağımı da ameliyat ettirerek kurtuldum.)

8 eylül 23:49

66. şuan çektiğim fiziksel ağrı/acıdan bahsedecek olursak;

haziran ayında sol kalçamdan parçalanmış labrum ve kemik kisti yüzünden operasyon geçirdim. hala dikiş yerlerim ve kıkırdaktaki dikiş yerlerim, eklemlerim acıyor :(

6 ay kadar sürecek dedi doktor.

bunun dışında sol elimin ilk 3 parmağı uyuşuyor ve bileğime arada bir ağrı giriyor, sinirleniyorum :@

8 eylül 23:44

65. o kadar hassas bir yüzüm, vücudum var ki bazen yukarı doğru bakıp “allahım neden ben ya” diye soruyorum.. aşırı stres yaptığım zaman ya da çift fazlı temizleme sularıyla ne zaman gözlerimi temizlesem gözlerim davul gibi oluyor.. şuanda da öyle. gözlerimin altı madde kullanmışım gibi kırmızıdan mora dönük hâl alıyor. bu halinden dolayı geçene kadar dışarı çıkmıyorum asla:(

8 eylül 11:01