girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (63)
  • medya (0)

63. AZ önce Sırt üstü uzanırken hapşırdım. Bıçakladım sandım.

4 mayıs 19:49

62. 2 yıl önce apandisitimin patlamak üzere olduğunun/patladığının farkedilmemesi üzerine 5 günü, her gün en az 1 hastane gezerek geçirdiğim sıradaki ağrım.

en kötüsü an da gittiğimiz son hastanede patlamış apandisitle acil ameliyata girmem gerekirken "belki kadın hastalıklarıdır yeaa" diyen acildeki doktorun beni jinekolojiye sevk etmesi ve karın içine yayılmış iltihaplı apandis sıvısıyla jinekolojik muayene olmamdı. karnım zaten davul gibi şişmiş iltihaptan, acı içindeyim, bilincim gidip geliyor, jinekolog "kız mısın" diye soruyor, içime içten baktıkları ultrason cihazını sokup karnıma bastırıp bakmaya çalışıyor. o kadın karnıma bastırana kadar o kadar acı bi şekilde çığlık atabildiğimi bilmiyordum. o anı hafızamdan silmeyi o kadar istiyorum ki...o acıyı hatırlayınca bile gözüm doluyor.

ama apandisitimin patlamasının iyi yanı, normalde ödümün koptuğu normal doğum olayından artık neredeyse hiç korkmuyorum. o acıyı atlattıysam doğum da yaparım nedir ki...

17 nisan 11:26

61. gecen yaz ailecek gecirdigimiz trafik kazası sonucu sol dizimde zedelenme olmustu. üstüne fazla oturunca ya da hic sebepsiz bazen bir agrı giriyor hala.

acıyı degil tabii ki ama iyi kötü bir anımı hatırlatan ufak yaraları seviyorum ben ya.

17 nisan 11:13


60. Koca harflerle migren.

16 nisan 23:34

59. Apandisit ağrısı, lazerde özellikle genital bölgenin verdiği acı ve her reglde çektiğim karın ve bel ağrısı. Top 3üm bunlardır ve uzun müddet de böyle olacak gibi. 

16 nisan 22:17

58. Birinci kattan düşüp kalça kemiğimi kırmıştım. bu asıl leğen değil ama, onun içindeki incecik olanı. İki ay yatak istirahati. O kemik kaynayana dek defalarca içimde yapışıp pıt diye hareket etmemle tekrar ayrılışını hissettim, hıtır hıtır sürtünmesini, aniden çat diye batıverişini. Korkunçtu. 

16 nisan 21:34 16 nisan 21:34

57. lazer 20lik diş çekimi. tütsülenmiş et gibi koktuğuma mı yanayım, 3. yanağıma mı...

bir de annem motorsikletle hızlıca bariyerlere girince bacağımı kırmıştı çocukken yanlışlıkla :/

16 nisan 16:00


56. 1.menisküs ağrısı. insanı hayattan soğutan, tuvalete giderken bile gözünden yaş getiren, ilacı içtiğin gün deli gibi mide sorunları yaşamama rağmen ilaçsız ayağa kalkmaya korktuğum bir dönemdi. acı kırık iki kemiğin birbirine geçmesi gibi bir şey. her adımda nefesim kesilirdi. doktora ameliyat et beni diye yalvararak ağlamıştım. ameliyat etmemişti.

2. diş ağrısı. geçtiğimiz ay bir anda gelen diş ağrısı sebebiyle çok önemli bir misafirin katıldığı toplantıdan ağlayarak çıktım. baya baya konuşurken bir anda dişim ağrıyor diye ağlamaya başladım ki asla kolay kolay ağlayan bir insan değilim. allah düşmanımın başına vermesin.

16 nisan 13:11

55. Bedenim acı çekiyorsa ruhum da acı çekiyor demektir.Son zamanlarda bunu çok iyi anlıyorum.Beden ve ruh birbirinden ayrılmayan bir bütün.Ağlayamıyorum belki, gözyaşlarım akıp gitmiyor gözlerimden ama yüreğimden akıp gittiğini duyabiliyorum.Kemdimi biraz dinlediğimde sesleri duyabiliyorum.Buna istinaden ağrıyor ayaklarım,ellerim.

16 nisan 10:31

54. 190 derece saç maşasını düşerken tutmam, evet tam olarak 190 derece olan kısmından. Bildiğiniz kavradım tüm parmaklarım ve avuç içimle. Cayır cayır yandı elim. Çünkü refleks <3

Yine 200 derece fırından çıkardığım fırın tepsisini incecik bir bezle almaya çalıştım. koymayı planladığım yere de canım anneannem benden birkaç saniye önce tencere koymuş. Çığlık atarak tepsiyi koyacak yer aramıştım. 1 ay kadar kullanım dışıydı elim.

16 nisan 09:57