girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (72)
  • medya (0)

72. 2 yıl önce apandisitimin patlamak üzere olduğunun/patladığının farkedilmemesi üzerine 5 günü, her gün en az 1 hastane gezerek geçirdiğim sıradaki ağrım.

en kötüsü an da gittiğimiz son hastanede patlamış apandisitle acil ameliyata girmem gerekirken "belki kadın hastalıklarıdır yeaa" diyen acildeki doktorun beni jinekolojiye sevk etmesi ve karın içine yayılmış iltihaplı apandis sıvısıyla jinekolojik muayene olmamdı. karnım zaten davul gibi şişmiş iltihaptan, acı içindeyim, bilincim gidip geliyor, jinekolog "kız mısın" diye soruyor, içime içten baktıkları ultrason cihazını sokup karnıma bastırıp bakmaya çalışıyor. o kadın karnıma bastırana kadar o kadar acı bi şekilde çığlık atabildiğimi bilmiyordum. o anı hafızamdan silmeyi o kadar istiyorum ki...o acıyı hatırlayınca bile gözüm doluyor.

ama apandisitimin patlamasının iyi yanı, normalde ödümün koptuğu normal doğum olayından artık neredeyse hiç korkmuyorum. o acıyı atlattıysam doğum da yaparım nedir ki...

17 nisan 11:26

71. gecen yaz ailecek gecirdigimiz trafik kazası sonucu sol dizimde zedelenme olmustu. üstüne fazla oturunca ya da hic sebepsiz bazen bir agrı giriyor hala.

acıyı degil tabii ki ama iyi kötü bir anımı hatırlatan ufak yaraları seviyorum ben ya.

17 nisan 11:13

70. Koca harflerle migren.

16 nisan 23:34


69. Safra kesesi atağı diye bir şey vardır bilir misiniz ? Regl sancısı, böbrek sancısı, siyatik ağrıları, diş ağrısı (gizlinot: Hepsi çektiğim be çekmekte olduğum ağrılar.) yanında solda sıfırdır...

16 nisan 23:21

68. Apandisit ağrısı, lazerde özellikle genital bölgenin verdiği acı ve her reglde çektiğim karın ve bel ağrısı. Top 3üm bunlardır ve uzun müddet de böyle olacak gibi. 

16 nisan 22:17

67. Diş ağrısı ve genital bölge ağda acısının üstüne tanımıyorum doğurana kadar

16 nisan 22:07

66. Birinci kattan düşüp kalça kemiğimi kırmıştım. bu asıl leğen değil ama, onun içindeki incecik olanı. İki ay yatak istirahati. O kemik kaynayana dek defalarca içimde yapışıp pıt diye hareket etmemle tekrar ayrılışını hissettim, hıtır hıtır sürtünmesini, aniden çat diye batıverişini. Korkunçtu. 

16 nisan 21:34 16 nisan 21:34


65. lazer 20lik diş çekimi. tütsülenmiş et gibi koktuğuma mı yanayım, 3. yanağıma mı...

bir de annem motorsikletle hızlıca bariyerlere girince bacağımı kırmıştı çocukken yanlışlıkla :/

16 nisan 16:00

64. diş ağrısı 2 dişimi çektirmek zorunda kaldım. çıban çıktı bacağımda hiç ağrı kesici almayan ben bir kutu ağrı kesici bitirdim.

16 nisan 15:44 17 nisan 14:57

63. 1.menisküs ağrısı. insanı hayattan soğutan, tuvalete giderken bile gözünden yaş getiren, ilacı içtiğin gün deli gibi mide sorunları yaşamama rağmen ilaçsız ayağa kalkmaya korktuğum bir dönemdi. acı kırık iki kemiğin birbirine geçmesi gibi bir şey. her adımda nefesim kesilirdi. doktora ameliyat et beni diye yalvararak ağlamıştım. ameliyat etmemişti.

2. diş ağrısı. geçtiğimiz ay bir anda gelen diş ağrısı sebebiyle çok önemli bir misafirin katıldığı toplantıdan ağlayarak çıktım. baya baya konuşurken bir anda dişim ağrıyor diye ağlamaya başladım ki asla kolay kolay ağlayan bir insan değilim. allah düşmanımın başına vermesin.

16 nisan 13:11