girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (156)
  • medya (0)

156. Ben büyüyünce annemin değişeceğini sanıyordum. Yani annemin annesinin yaşlı olduğunu görünce, ben annemin yaşına gelince bana da yaşlı anne verecekler sanıyordum. Annem değişmesin diye sürekli üzülüyordum, keşke hep o masumlukta kalsaymışım.

He bir de nerden çıktı bilmiyorum ama büyüyünce ismimizi kendimizin seçip değiştirdiğini sanıyordum, en büyük hayallerimden biri ismimi dudu koymaktı(gizlinot: Neden dudu dodnoxkd)

24 nisan 18:07

155. çocukken insanların bir kere bayılma hakkı olduğunu sanırdım. ikinci bayıldıklarında öldüklerini düşünürdüm.

hatta şöyle kodlamıştım: ilk bayılma sarı kart, ikinci bayılma kırmızı kart.

24 nisan 16:28

154. niğde gazozunu "mide gazozu" olarak biliyordum ve insanların mideleri ağrıdığında bu gazozu içtiklerini sanıyordum.

23 nisan 18:48


153. Daha çok çok küçükken, bebeklerin dünyaya gelmesi ile ilgili kendimce bir teori geliştirmiştim. Evlilik yüzüğü takılınca piyango gibi birşey yapıldığına inanıyordum küçük beynimle. Piyangoda kimin çocuğu olacak, kız mı erkek mi, ne zaman olacak gibi şeyler belirleniyordu, bebekler de böylece annelerinin karnına otomatik olarak, anne uyurken bir gecede giriveriyordu, sonra orada büyüyüp dünyaya geliyorlardı.

23 nisan 13:15

152. Futbolcuların maça ellerinden tutarak çıktıkları küçük çocukları kendi çocukları sanardım. Tüm futbolcuların aynı yaşlarda ve aynı boyda çocukları var diye şaşırırdım. 

22 nisan 23:16

151. Televizyondakilerin beni gördüğünü sanıyordum. Küçükken asla TV karsisinda kıyafet degistirmezdim.

Bir de nasıl bir bilinçaltıysa tüm dağlarda terörist var sanardim. Dört yaşındayken sürekli bu dağda terörist var diyip duruyormusum.

22 nisan 22:40

150. - yunanistan’ı türkiye haritasından göründüğü kadar sanıyordum. 

- neden bilmiyorum ama japonlar ve çinliler şarkı söyleyemez diye düşünüyordum. sonra bi çizgi film sayesinde öğrenmiştim aslında onların da şarkı söylediğini 

22 nisan 22:17


149. Peygamberliğin çalışarak olunan bir şey olduğunu sanıp, annem, küçük kardeşime hamileyken “Anne kardeşim doğunca çalışıtırırız onu, peygamber olur” demiştim. Hatırlıyorum dediğimi, evet. Biraz daha dursam “biz zamanında zibidilik yaptık  okumadık, o okusun adam olsun” diyecektim herhalde ehqhqjjqqj.

21 nisan 18:45 22 nisan 03:48

148. Trafik canavarlarının gerçekten canavar olduğunu düşünmek. Soyut düşünce henüz gelişmemişti tabii, normal.

20 nisan 21:30

147. bende (yazar: slilith) gibi seksi ilk öğrendiğimde kötü insanların yaptığı manyakça bir şey sanıyordum. (gizlinot: yaşımız 9) arkadaşımla oturup ünlüleri söylüyorduk "lady gaga da kesin seks yapmıştır ay iğrenç bir şeyyyy" birde ilginç inançlarımız vardı; yaparken her yer kan olur, hem erkek hem kızdan kan fışkırır falan diye. nerden duymuştuk bunları bilmiyorum ama evet inanıyorduk.

birde not bırakıyim nasıl yapıldığı hakkında da bir fikrimiz yoktu. sadece kız erkek ve çıplaklık gerektirdiğini bilirdik.

20 nisan 16:43