yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (1)

  1. Her yazılana her çizilene sorgulamadan, körü körüne inanan insanlar olduğu sürece bir işlevi olmayan öneriler yığını

  8 eylül 2015 14:22 8 eylül 2015 14:23

  2. Nefretten beslenen insanlarla dolu her yer. Asalım keselim, haritadan silelim... Allah'ım bunlar nasıl insanlar? Kocaman kocaman harflerle bizimkiler şehit, onlarınkiler leş yazıp paylaşınca ne oluyor, allah aşkına ne oluyor? Ülke kan gölüne, matem ülkesine döndü, yanıyor...

  Ben bunları yazarken beni de "onlardan" olmakla, yani terörist/pkk'lı olmakla suçlayacak olanlar vardır, ne yazık ki bunu şimdiden biliyorum. Değilim, kimseye de kanıtlamak zorunda değilim. Ben Allah'tan korkuyorum, vicdanım rahat.

  Çatışmalar bitsin, kimse ama hiç kimse ölmesin, barış başlatılsın istiyorum. Bunun hayal olmadığını, isteseler(!) çoktan yapabileceklerini biliyorum. Ne savaşlar başlatıldı, sürdürülüyor, barışa mı gücümüz yetmiyor? Türk olduğum için ne utandım ne de bununla övündüm şimdiye kadar. Bir insan, ancak kendi yaptığı iyiliklerle övünebilir, kendi karakteri, kendi tutumu, kendi iradesi, kendi insanlığı(!!!) ile... İnsansınız ama bir gram insanlıktan nasibinizi almamışsınız, ister türk olun ister kürt, neye yarar?!

  Dünyanın bütün toprakları, bir tek insanın kanını akıtmaya değmez, demiş Gandhi, araya serpiştirmiş olmak için değil, tamamen böyle düşündüğüm için söylüyorum. kaldı ki bütün bunların sade ve sadece birilerinin rant sevdası uğruna yaşandığı ihtimali bile var, ki büyük ihtimal ve varsayım haliyle bile iğrenç ötesi bir şey bu...

  Bugün anket yapılmış, ilk soru olan "dün pkk tarafından yapılan saldırıdan sonra sorunun çözümü için ne yapılmalı?", cevap verenlerin %70-80'i "askeri operasyonlara devam edilmeli" demiş. Diğer seçilmeyen yanıt ise "tekrar çözüm masasına dönülmeli" idi oysa. Burada asıl trajikomik durum, yine aynı kişilerin ikinci soruya verdikleri yanıt: "bugünkü şartlar altında çocuğunun askerlik yapmasını ister misin?" -"hayır"! Bu nedir, bir anlayan var mı? Operasyonlara devam edilsin ama başkalarının(!) çocukları ölsün, öyle mi? Bu ankete cevap verenlerin hepsi malum zengin ailelerden değilse, ki elbette değil, bu neyin kafası? Vicdanı geçtim artık, mantığı nerde bunun? Şiddet şiddeti doğuruyor... Allah ıslah etsin...

  Daha önceki gün bu konularda konuşmanın sadece kendimizi rahatlattığını vs yazdım burada. Fikrim değişmiş değil ama insan dayanamıyormuş bazen.

  8 eylül 2015 16:00

  3. Her bireyin “ülke sorunu”ndan anladığı çok farklı şeyler olduğundan çözümleri de birbiriyle çelişecektir. Yani birine göre bu ülkenin sorunlarının çözümü tayyip erdoğan’ın başkan olmasıyken benim için zaten sorunun kaynağı o’dur. Dolayısıyla ülke sorunları üzerinde bile mutabık kalamazken üretilebileceğine inancımın olmadığı çözümlerdir maalesef.

  8 eylül 2015 16:55


  4. sevişelim bence. bi sevişsek hepimiz rahatlıycaz

  28 ekim 2015 08:12

  5. neredeyse tek elden yönetilen bir dünyadan bahsederken tek başına hiç bir şey yapılamaz inancım var . ha bu demek değil ki oyumu kullanmayım falan, elbete kullanacağım ama şuan çok güzel bir kör noktaya getirildi güzel ülkem . çok renkliliğinden faydalanıp pek çok konuda ayrıştırıldı . belki de olmadığı kadar köşeli bir yapı olduk çıktık , kimin işine geliyor tayip evet lakin onun da kralı var . bugün iktidarın bu kadar iktidarsız olmasında yatan birinci nedenlerin başında gelir muhalefetin omurgasız duruşu . bu dünyayı ancak ortak bir felaket paklar , başka türlüsü silah tüccarların her türlü isteği doğrultusunda gelişir gider .

  28 ekim 2015 08:18 28 ekim 2015 08:34

  6. Tekke ve zaviyelerin hatta cemaatlerin, tarikatların bu sefer gerçekten kapatılması, gerçekten bitirilmesi. El birliğiyle ülkenin ağzına s.çtılar. hırsızlık, sapıklık, zalimliğin hepsi bu saydıklarımdan çıkıyor.

  28 ekim 2015 09:35

  7. akpnin uçup gitmesi mesela. 1 kasımda şöyle etkili bi sonuç alsak da artık gitseler tepemizden. tamam diğer partiler de çok başarılı değiller ama 13 yıl mı olucak ne kadar oldu allah aşkına bi nefes alalım gitsinler de. ömrümün neredeyse yarısı bu s.kimsonik partiyle geçti alternatifleri görmek istiyorum artık.

  28 ekim 2015 12:25


  8. Bence doğum oranı düşmeli ya, cidden çok fazlayız. Nerde çokluk orda .......

  28 ekim 2015 20:36

  9. ülkenin konumunu 180 derece değiştirmek.

  28 ekim 2015 20:57