yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2998)
  • medya (150)

  2998. evdeyim, bir yıldır olduğu gibi. bayram tatilimin yarın son günü, pazartesi 8-18 mesaime geri dönüyorum. akşam çayımı içerken benim kadar pozitif ve farkındalıklı bir insanın nasıl böyle umutsuz bir hale dönüştüğünü sorguluyorum. enjoy.

  dün 22:09

  2997. Balkonda sigara içip 1 aydır her saniye dinleyip tüm hayallerimi içine sığdırdığım şarkıyı dinliyorum (gizlinot: 23 yaşıma veda ediyorum ). Korkularım hep var umutlarım pek yok ama biliyorum ki bir gün hayallerimin içinde bir sigara yakıp bu an için çok yıpranmıştım hak ettim her şey geçti diyeceğim 

  14 mayıs 22:44

  2996. Brit awards canli yayinini izliyorum pms sebepli asiri usuyup kahvemi icerken

  11 mayıs 23:22


  2995. evdeyim. online türkiye sosyoloji tarihi dersini dinliyorum. evde durmaktan anksiyete ve depresyonla cebelleşirken bi yandan derslere odaklanmak çok zor.

  3 mayıs 15:23 3 mayıs 15:23

  2994. Evdeyim. son yıllarda, ekseriyetle  de son aylarda beni artık iyice bunaltıp çıkmazlara sokan çirkinlik konusunu kabul etmeye çalışıyorum. Çirkinim. Hem vücudum, hem yüzüm tam bir şanssızlık eseri oldukça biçimsiz. Sağlıklı olduğuma şükredeceğim diye hep görmezden gelmeyi tercih ettim. Hala şu an içimdeki ses sus feelgood, isyan etme, sağlıkla yaşayan bir bedenin var ona şefkatli davran diyor. Ama yapamıyorum artık. En en yakınlarım bile bu konuda her zaman yaralayıcı oldular. Beni canını verecek kadar çok sevdiğini söyleyen ablam bile bu konuda benle hep sidik yarıştırdı. İsteyerek veya istemeyerek çirkin olduğumu hep bildirdi, sezdirdi, kendiyle kıyasladı, dolaylı olarak hep kendini mutlu etti. (Kimse açıkça demez çirkinsin diye)

  Eşimin bana duyduğu şey sadece duygusal alışkanlık, minnet duygusu, zorlama bir cinsellik.

  Eşimin kahrolası nefret ettiğim ailesi bu konuda görüp görebileceğim en kötü insanlar grubu. Herkesi güzel çirkin diye ayıran, hayatlarını rekabet üstüne kurmuş, cahil ama kurnaz, bir nebze bile merhametli ve adil düşünmeyi beceremeyen insanlar. Onlardan duyduğum imaları, ablamla sürekli kıyaslanmayı (ve ailedeki diğer gelinlerle) ve hep beğenilmemeyi o kadar çok hissettirdikler ki. Evet his ama asla abartı değil. Alınganlık değil. Bilirsiniz kadınlar bu konuda asla yanılmaz.

  Estetik ameliyat oldum. Giyimin makyajım her türlüsünü denedim. Sürekli spor yaptım ve hep araştırdım. Cardio bana göre değil, ben pilatesle şekillenmeliyim, hayır kilo almalıyım, ama hep bacaklar kilo alıyor,üst beden sıska, bel oyuntum neden kayıp? Hip dipslerim kalçamı berbat gösteriyor, 30 kiloya da düşsem bacaklarım neden hep kısa kalın? Üstten bakanlar zafiyet geçiriyorm sanır. Bıktım çevremdeki toksik insanların kilo al baskısından. Aldım aldım. İdeal kilomun çok çok üstünde kiloya ulaştım. Fiziğimin ne kadar kötü olduğuna hep beraber şahit olduk ve zayıflamam gerektiğini duydum hep.

  Yüzüm ah yüzüm... git gide kırışan. Kocaman ve eğri burnumun yaşla beraber gitgide aşağı düşmesi. Bitmeyen cilt sorunları, kıllar tüyler... artık nefes alamıyorum. Kendimi oldugum gibi kabul etmeye çalışmaya yıllarımı verdim. Terapi aldım. Ne kitaplar okudum. Tam bir kurtlarla koşan kadınlar kadını oldum (esere saygım sonsuz) ama olmuyor. Spor konusunda bir pt'den danışmanlık aldım en son. Öyle bile olmadı. Neden? Çünkü ben mucize bekliyorum.

  Allaha şükürler olsun dünyalar güzeli bir kızım var. Allahım benden esirgediği her şeyi ona vermiş. O kadar güzel bir yüzü ve tipi var ki.. ve annesi olarak aslında nasıl göründüğü umrumda değil. Sadece benim gibi mutsuz olmasın diye onun çok güzel olmasına seviniyorum.

  Şimdi uyuyor, ben salonda ağlayarak bu girdiyi yazıyorum.

  Sıska orantısız tuhaf şekilli çocuk bedenimle karşılaştım aynada az önce. Bir kilo kremle bile sakinleşmeyen saçlarım tiftik tiftik çok komik göründü gözüme. Pilates dersim vardı akşama, dik durmaya zorladım. Vazgectim.

  Durmayacağım.

  En son baktığım güneş kremini de almayacağım.

  Güzelleşmek için verdiğim çabaları keşke başka bir konu için yapsaydım.

  Hiç ama hiçbir şey bu özgüvensizliğin yerini tutmuyor. İstediğim kadar akıllı, zeki, sadık olayım. Veya tam tersi. Benim yaşadığım iğrenç çevrede bu saydıklarım değil genelde uyanıklık, laf cambazlığı, tatlı tatlı yalancılık ve çirkeflik kabul görüyor. Velev ki öyle olayım. Yine ama yine hiçbir şey aynada mutsuzluğu silemiyor. 

  Yeryüzünde bir allahın kuluna bile bunları söyleyemedim.

  Yalandan güzel oldugumu söylemesinler diye çünkü ben azcık şakayla bile söylesem insanlar beni teselli etmeye başlıyorlar ama zorlanıyorlar görüyorum. Arıyorlar doğru kelimeleri. Laf geliyor kalp güzelliğine.

  Burda bitireceğim, akış için sorry:(

  3 mayıs 15:01

  2993. Kahve köpürtücüyle beşamel sos yapıyorum. Fırına brokoli atıcam. Uzun zamandır yemek yapmıyordum, iyi geldi.

  3 mayıs 14:40

  2992. evdeyim. artan vakalardan dolayı dönüşümlü çalışmaya geçtik. yöneticimin yüzünü görmeyecek olduğum için seviniyorum biraz, ev ortamında huzurla çalışabilirim diye.iş değiştireli 4 ay oldu. umduğumu tam olarak bulamadım bu yüzden de çoğu zaman mutsuz gidiyorum işe. sanırım ideal olanı da bulamayacağım. eski işimde ortam, müdürüm rahattı ama bana bir şey katmıyordu, maaşım çok iyi değildi. burada yeni şeyler öğreniyorum, maaş iyi ama yönetici ve dolayısıyla ortam kötü. neyse şuan evdeyim ve bir kaç gün de olsa evde olmanın tadını çıkarayım.

  13 nisan 09:59


  2991. Evdeyim Fahrettin Koca açıklama yapıyor onu izliyorum

  12 nisan 21:20

  2990. **bu bir isyan girdisidir**

  Evdeyim ve Bok temizliyorum hem de bayadir kedim saolsun dolmuşta veterinere giderken sicti, ustune tepinip sivadi orda temizlemeye calistik zar zor geri getirdim hala bir yerlerden bok (evet bok dışkı ya da kaka değil) kokusu geliyor kaçırmadan silmeye calisiyorum inanilmaz bir şey. Nasıl böyle kokabilir çürümüş ceset mi yediriyoruz biz buna ????

  12 nisan 15:02

  2989. fabrikadayım, masa başında. düşünüyorum. bir ay sonrasını. burada, bu işte olmamayı hayal ediyorum. 1mayıs'ı sabırzılıkla bekliyor ve uzunca bir dönem iş konusunda ''iyi ki'' demeyi umuyorum.

  12 nisan 14:49