girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (143)
  • medya (0)

143. Sevgili @jezebel  evlenmek başlığına muhteşem bir entry yazmış onu okudum ve gerçekten içinde yaşadığımız toplum hakkında nokta atışı tespitler yapmış. 

Bu düzene boyun eğmek, Yaşı geldiği için, herkes evlendiği için, insanlar artık gezmeyin evlenin dediği için sırf insanların gönlü olsun diye, ömrümün sonuna kadar o kişiyi seveceğimden emin olmadığım halde evlenmek istemiyorum.  

(yazar: Jezebel)

2 saat önce

142. selam biraz hayal kurup gitcem, deme isteği oluşturan şeylerdir. (Heheheheh tanımımı da yapayım)

Aslında çok sevdiğim fakat sorunun da tam olarak bu olduğu bir git-gelin içindeyim. (İlişki diyemedim, çünkü ilişki değil. Çok sevmem sorun, çünkü karşımdaki beni benim onu sevdiğim kadar sevmiyor, buraya gelicem.)

Normalde bu git-geli sürdürmemem gerekir, fakat fark ettim ki bu beni herhangi bir kaygıya düşürmüyor; hatta aksine, motive olmamda yardımcı oluyor birçok şey için. Günlük hayatımda da yaptığım şeyleri engellemiyor, ki engelleseydi işte o zaman bitirmem gerekirdi.

İnsanların her zaman birbirini eşit sevemeyeceğini ve bunun normal olduğunu kabullenmiş durumdayım ve bunun faturasını kendime kesmiyorum. Ve her neyse. Asıl konuya geleyim.

Bu kişiyle görüşeceğim, aslında zaten yapacağım fakat ertelediğim bir alışverişi de bu bahaneyle yaptım. Karşımdaki kişiye çok da onun için hazırlandım mesajı vermemek için mümkün olduğunca ev hali gibi görünecek ama elbette seksi bir şeyler seçmeye çalıştım. Dünyanın en sıradan ama en seksi halinde olacağım çünkü öyle hissediyorum ve bu yansıyacak. Şöyle hazırlanıcam, bir kere bütün vücut kıl tüy her şeyden arındırılacak. Sonra kese-peeling artık ne varsa, pürüzsüz bir cilt olmalı mümkün olduğunca. Sonra bebe yağı sürerim duştayken. Yeterince yumoş bir cilt olduktan sonra, hem koku hem yumuşaklık açısından bi vücut losyonu kullanacağım. Yeni aldım, dolayısıyla anısı olmayan bir koku. (bana kokular gerçekten anı yapıyor) alırken de çok özendim, çünkü en sevdiğim markadan aldım, öyle olunca zaten otomatik olarak iyi hissediyorum. Sonra yeni bir vücut spreyi de aldım, bir senedir hayalini kuruyordum ve onu kullanacağım. (çünkü alırken daha çok haz duyuyorum uzun zaman hayal edince) eminim kendimi tanrıça gibi hissedicem ki bu his çok önemli, ben kendimi iyi hissettiğim an zaten karşımdakine de yansıyacak bu.

Siyah halterci yaka(sanırım??) crop bluz gibi bir şey aldım. İçine sütyen giymeyeceğim. Memelerim büyük değil zaten. Sonra dünyanın en sıradan kot şortu ile kombinleyeceğim. Saçımı da düzleştirici dalgası yapacağım, ne özenli ne özensiz dursun. Makyajımı da eşit bir cilt ve aydınlık görünümlü bir şeyler düşünüyorum, bolca maskarayla tabi, olmazsa olmazım.

Sonra ben kendimi beğendikçe o da beni beğenecek, o kokuyu nerede duysa aklına benim o halim gelecek. Bunları düşündükçe ağzım kulaklarıma varıyor.

Bir süslü olarak ben bunları düşünüyorum, O zaman geldiğinde de o düşünecek.

dün 21:17

141. Son iki gündür gece gündüz the handmaid’s tale izliyorum , az kaldı bugün bitecek umarım. Az önce komşumuzun küçük çocuğuna bağırdığını duydum, dizi o kadar beynime işlemiş ki bir hışımla yerimden kalktım gözlerim aunt Lydia’nın gelip olaya el atmasını bekledi. 

dün 14:07 dün 14:08


140. Ben babam için yükten başka bir şey değilim onu anladım. Babasıyla arası iyi olan süslüler ben hiçbir zaman olamadım, imreniyorum sizlere. Benim babam temel ihtiyaçlarımızı karşılayarak Babalık yaptığını zannediyor. Ama insan üzüldüğünde, sıkıldığında, bir derdin olduğunda bunu anlayıp “kızım bir sıkıntın mı var? Halledersin sen” diye destek verecek birine ihtiyaç duyuyor. Benim babamsa beni üzmek için demediğini bırakmıyor. İnsan ailesiyle kötü oldu mu her şey iyi olsa bile olmuyor. 

dün 13:55

139. "Kedinin balkondan düşmesi" başlığını hayretle okuyorum. Evet tecrübesizlik, bir anlık dalgınlık gibi durumlarda karşılaşılabilecek bir durum ancak "kedim düştü, hala düşüyor, hala camdan sarkıyor, hala balkonda yatıyor" tarzı ifadeleri dehşet içinde okuyorum. Ne bekliyorsunuz? O camları, balkon kapılarını kediniz düşerek öldüğünde mi kapatacaksınız?

Bir de bunların Twitter versiyonu var. Kedim camdan düştü şu kadar masrafı var destek olur musunuz tayfası. Bu bir can, bir sorumluluk. Çocuğunuzu nasıl cam kenarına yanaştırmıyorsanız, camdan sarkıtmıyorsanız, yattığı odanın camını açık bırakmıyorsanız kedi,köpek bunlara da aynı muameleyi göstermelisiniz. Evde bütün camlar kapalı, vantilatör açık uyuyoruz sırf onlara bir şey olmasın diye. Vallahi hiçbir şey olmamış gibi pişkin pişkin nasıl yazıyorsunuz hiç anlamıyorum. Bazı süslülerin sorumluluk bilinci sıfır. 

dün 13:24 dün 13:25

138. Üniversite için doğduğumdan beridir yaşadığım şehirden ve evden ayrılacağım. Bu beni biraz ürkütse de kendime ait bir hayat,yalnızca içinde benim olacağım bir ev fikri beni çok heyecanlandırıyor. Şu bir ay hemen geçsin istiyorum :)

dün 12:48

137. Moderasyon da bayram tatilinde galiba diye düşünüyorum. insanların girdileri bir tane emoji kullandığı için kabine giderken ne dolandırıcılara, ne jurnalcilere hiçbir yaptırım uygulanmıyor. Yaptırımı geçtim şikayetlere bile geri dönüş olmuyor.

dün 12:35


136. işe gidicem 2’de ve 11’de çıkacağım.hem yoruluyorum hem sıkılıyorum ve bugün çok yoğun olacak :(

dün 11:52

135. köyde bir hafta nasıl geçecek?

dün 11:49

134. Akşama ne yesem.

dün 11:47