yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (401)
  • medya (7)

  401. Hayatımda olmasını istediğim insana dair tüm beklentimi tek bir kişide tüketmişim.

  Eski ilişkim berbattı. Çok güzel başlamıştı. Birbirimize yaralarımızı gösterip onlara itinayla yaklaşıyorduk, şarabildiğimiz sarıyorduk. Kısa zamanda, kendi aramızda iyi bir uyum yakalamıştık. İlişkilere, sevgili olmaya saçma gözüyle bakan ben; hayatımda eğlenceli bir dost, içten bir ilgiyle kendimi daha iyi hisseder hale gelmiştim. Her insanın ilişkiden beklediği şeyler vardır. Bunları bana pek yapmadı. İnce düşünmek, ufak süprizler, çantaya atılan bir çikolata ya da ne bileyim ağzından günlük konuşmada ihtiyacın öldüğünü söylediğin ufak bir şey, zor anlarında göreceğin destek. Olmadı hiçbiri. Çok bekledim, yaptım, gösterdim, anlattım. İçinden gelmiyordu işte. Kabullenemedim bunu. Birbirimizin insanı değildik ve en les şekilde bitti. İçimde kocaman bir açı kaldı. Kızgınlığın acısı, kendimi yıpratmanın acısı.

  Şimdiki ilişkimde bunlar var. Var ama tükenmişim. Öyle boşa çıkmış ki yaptıklarım, öyle başıma kakılmış ki beklediğim o ufacık şey; artık kendime yetmeye alışmışım. Kendimi her adımda yere daha sert basmaya kodlamışım. İçime kapanmışlığımla karşımdakini de yorar hale gelmişim. Tahammülsüzüm en ufak şeye. Kendimi koruyacağım derken duvarlarımla nefes alamaz hale gelmişim. Karşımdaki insanı üzmek istemiyorum, hayatımı da genişletemiyorum.

  Ne yapacağım gerçekten bilmiyorum.

  bugün 00:30 bugün 00:31

  400. Az önce sözlükte gezinirken 'ghosting' kelimesini gördüm ve merak ettim.Karşı tarafın hiçbir şey demeden konuşmayı kesmesinin yabancı karşılığıymış.Bu kadar normalleşmesine ve yaygın olmasına şaşırdım çünkü bu düpedüz terbiyesizlik.Aynı zamanda üzücü de birine değer vermemenin kavramlara yüklenmesi

  13 kasım 22:16

  399. çok yorgunum, acilen yemek yiyip kendimi yatağa atmayı düşünüyorum

  12 kasım 19:29

  398. özgürce sevmeye aşığım. 

  12 kasım 16:24

  397. bitirmem gereken çok önemli 2 rapor varken, aldığım kötü haberin etkisinden çıkamıyorum. bomboş gözlerle ve bomboş bir zihinle oturuyorum öylece masa başında. oysa, madem çalışamıyosun git yat değil mi, sabahın köründe oğlan yine yanına çağırarak uyandıracak. ama uyumaya korkuyorum. rüyamda görebileceklerime dayanamamaktan korkuyorum.

  6 kasım 01:50

  396. 2018 ve 2019 yılının 6 Kasım'ına dair...

  Zamanında canımı yakan ne varsa hepsiyle barıştım. İstisnasız hepsiyle... Bıraktım omuzlarımdaki yükü, kalbime batan dikenleri tek tek ayıkladım... Sadece kendi kendime pansuman yapabildiğim yaraların artık kapanmış olan izlerini sevdim hatta, gözyaşlarıma yardım ve yataklık eden otuz yaş üstü kazayaklarımı sevdim aynalarda.

  Sevdiğim ve sevdiğim kadar sevilmediğim; feda ettiğim kadar fedakarlık görmediğim ne kadar insan ilişkisi varsa sindirdim içime bir şekilde; herkesi ve her şeyi olduğu gibi, olduğu haliyle kabul ettim. Kabul edemediklerimi de, yetki aşımı sebebiyle Allah'a havale ettim.

  Unutmak ve affedebilmek; Tanrı'nın kullarına verdiği en güzel nimetmiş; ikna oldum ve hatta inandım kuvvetle... Bu aralar sıklıkla bu nimetlerden nasibimi aldığım için şükrettim.

  Her şey benim istediğim yolda olmasa da bir şekilde hakkımda hayırlısı olacak kadar "yolunda"; buna kesinlikle inanıyorum. Hayatım boyunca kendimle girdiklerim de dahil girdiğim tüm mücadelelerden en az bronz madalya kazanarak çıktım, bu yüzden de kendimle bir çok konuda gurur duyuyorum.

  Bir tek; beni gerçek olamayacak kadar güzel bir hayale inandırıp o hayale dayalı en güzel rüyamdan uyandırdığın için; seni henüz affedemiyorum sevgili terazi. Bir de bu yaşımda hala masallardaki prenslerin gerçek olabileceğinden çok daha fazla şekilde Aylak Adam'ın bu dünyada var olduğuna inandığım ve seni onun suretinde gördüğüm için kendimi... İlacına zaman diyelim buna biz yine ve hatta enseyi de karartmayalım diyorum zaman zaman kendime ama dedim ya bu aralar, burası biraz çokomelli...

  5 kasım 02:00 5 kasım 02:04

  395. Frodo'nun Selda bağcan hayranı olmasını düşünüyorum.

  ilgili medya:
  1
  3 kasım 01:26

  394. sınav haftası grip olmayı nasıl başardığımı düşünüyorum. 

  1 kasım 03:22

  393. Ben galiba ortalamaya göre iyi araba kullanıyorum ya. Çoğu arabama binen kisiden bunu duyuyordum ama bugün yine bi erkek arkadasim otoparkta dönüşlerde bile anlaşılıyor iyi kullandığın dediği an aşırı mutlu oldum. Babama kalsa okul bitmeden vermeyecekti arabayı ve cesaretim, enerjim sabrım belki şuanki gibi olmayacaktı. İyi ki elime almışım, iyi ki babama karşı pasif agresif direnişimi sürdürmüşüm canım kendim :)

  1 kasım 02:10

  392. Velma kesinlikle Daphne'den daha seksi diye düşünüyorum. Hatta yerden yere vurur o biçim...

  1 kasım 01:22