yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (393)
  • medya (6)

  393. Az önce Shakira ve j.lo nün Pepsi sponsorluğunda ortaklaşa sahne yaptıkları bi gösteriyi tekrar izledim... Daha önce her ne zaman izlemişsem hep harika bir görsel şölen ve işlerini mutlu yapan insanlar görmüştüm. Seyircinin bile katılımı mükemmeldi.

  Şimdi ise emek, demirbaşları ayakta tutma, isimleri koruma adı altında ezilenve sömürülen insanlar geliyor gözümün önüne..

  Beni son çalıştığım yer mi, yaşantım mı bu hale getirdi bilmiyorum şuan. Miss gibi gösteri işte izlesene doğru düzgün herkes gibi.. yok illaki kafayı takcam bişeye. Güzel şeylerde bi olumsuzluk görmek, görmeye çalışmak galiba bi mesleki deformasyon oldu bende. Tüh.

  Edit: edit.

  18 şubat 03:00 18 şubat 04:00

  392. Üniversitenin son dönemi, iş hayatının fragmanı gibiymiş. Herkes o kadar sahte ve içten pazarlıklı ki.. Üniversiteye ilk başladığımda insanların giderek yalnızlaştığını görmüştüm şimdi ben de sadece sevgilisi, ailesi ve "okul dışından" yıllar öncesinden tanıdığım bir iki arkadaşa sahip çevremle, o şaşırdığım insanlardan biri oldum.

  Böylesi çok daha huzur vericiymiş.

  17 şubat 23:38

  391. Ben işlerimle boğuşurken kulaklığımdan Can güngör'ün yalnız ölmek şarkısı çalmaya başladı. Eski erkek arkadaşım yalnız ölmekten korkardı. Tanıştımız zamanlarda da ben arada bu şarkıyı dinler, onun bu düşüncesiyle hüzünlenirdim. Bir gün haber geldi. Evde tek başınayken kalp krizi geçirmiş ve ölmüş. Tam da korktuğu gibi. Şimdi bu şarkı çalarken onu, ölümü ve yaptığım işin saçmalığını düşünüyorum. Öleceğiz belki evde eşimizi, çocuğumuzu, annemizi babamızı beklerken tek başımıza öleceğiz be. Neyin derdindeyiz daha...

  17 şubat 11:19


  390. Keşke üniversitede bazı hocalar acımasız olmasa. Oldukça uzak bir yerden okula geliyorum ve trafik yüzünden geç kaldım derse alınmadım. 

  17 şubat 10:27

  389. köy evinde yaşamayı düşünüyorum. ama şehir konforunda olanlarından hani. pis zengin birinci dünya ülkesi insanı hayali. ama olsun, benim hayalim sonuçta. kendimi de hor görmeyeyim ama değil mi hani.

  17 şubat 04:17

  388. yeni bir kitaba mı başlasam yeni bir diziye mi?

  24 ocak 17:50

  387. artık eşyalarımın tek bir yerde durmasını istiyorum. bi kısmı burada bi kısmı annemin evinde bi kısmı yazlıkta. of. sıkıldım yahu. kendime ait bir ev istiyorum artık. galiba bi orada bi burada olmak için fazla büyüdüm.

  24 ocak 02:32


  386. az önce deprem ile uyandım resmen. uyuyordum ve birden sallandım, odada ki iki eşyamdan sallanma sesi geldi. ilk başta anlamadım, uyuduğum için öyle geldi sandım ama ankara merkezli deprem olmuş.

  şimdi de deprem senaryoları düşündüğüm için uyuyamıyorum

  23 ocak 07:44

  385. Off siz de annenizin hislerine gereksiz güveniyor musunuz? 6 ay önce bitmiş bir ilişkim var annem ayrılmamızı ciddi ciddi kabullenemiyor. Bu süreçte 2 3 kere arkadaşça görüştük. Neyse şimdi deprem oldu annem tutturmuş hislerim çok kuvvetli şu an bence seni aramak istiyor yapamıyor lütfen ara falan dedi. Annecim yok bu bana uygun bir şey gelmiyor dedim. Lütfen beni kırma ara bi konuşun en azından korktum falan de biraz sohbet etmek şu an size iyi gelecek dedi. Aradım karşımda buz gibi bi ses. Azıcık konuşma ve kapanış. Çok üzgün artı sinirliyim durduk yere keyfim kaçtı. 

  22 ocak 23:09

  384. (gbkz: wuhan virüsü salgını)nı düşünüyorum. yalnız her ne kadar doğa için kötü olsa da, suyla çok haşır neşir bir millet olmamız böyle salgınlarda işe yarıyor. şimdiye kadar türkiye, havadan veya temas yoluyla bulaşan virütik salgınları en hafif atlatan ülkelerden birisi oldu bu sayede. temizlik alışkanlıklarımız doğa için gerçekten çok kötü, ama salgınlarda evi haftada bir çamaşır suyuyla silmezse rahat edemeyen ev kadınlarının elini öpesim geliyor. el yıkama konusunda internette dolanan bir araştırma vardı hatırlarsanız. Türkiye'de tuvaletten sonra el yıkama alışkanlığı diğer ülkelere göre ezici bir şekilde daha yüksek. Hele kadınlar... sanırım başka kültürlerde kadınların tuvaletten sonra elini yıkaması pek yaygın değil, zira erkekler gibi elin genital organa teması söz konusu değil. ama temizlik konusunda "elalem ne der" diye güdümlenen ülkemiz kadınlarında tuvalette üstünü düzeltse bile elini yıkamak gibi bir alışkanlık var. sağlık ve salgın hastalıklar açısından çok iyi bir alışkanlık bu. canım türk kadını.

  22 ocak 12:14