yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (403)
  • medya (6)

  403. Mesela herhangi biriyle mesajlasirken bir şeyler yazar yazar sonra vazgeçip sileriz de bambaşka şeyler yazarız ya. Karşımızdaki kişiler de bize yazıp sildikleri şeyleri gönderseydi o konuşmalar nasıl ilerlerdi acaba. onlarla iliskilerimiz Şimdiden ne kadar farklı gelişirdi acaba?

  Mesela bi örnek vermek isterim; 5 yıl süren ve ayrılmak zorunda kaldığım bi ilişkim olmuştu. Beni en çok üzen şey olmayacak bir ilişkiyi daha önce bitirememiş olup 5 yıl sürdürmekti. Ayrılık sonrası bir gün eski mesajlarimizi okurken yaklasik 1 yil önce kavga sonrasi bana attigi bir mesaji gördüm. Şunları yazmış " sana uzun bir mesaj yazmıştım ama bunları yazmak bana yakışmazdı. O yüzden göndermekten vazgeçtim. Seni seviyorum bunu bil" demiş. O mesajı atsaydı belki de ayrılacaktık. Bu sonu olmayan ilişkiyi 1 yıl önce bitirip belki de ömrümden 1 yil kazanacaktım. Ama belki de her şey daha kötü olacaktı. Bilemiyoruz.

  2 nisan 23:55 2 nisan 23:56

  402. Eski erkek arkadaşım, kullandığım tek sosyal medya platformu olan LinkedIn üzerinden bana paragraflar dolusu bir mesaj atmış. "Seni rüyamda gördüm..." bilmem ne ile başlayan, "Ben çok iyiyim, iş için Dubai'ye yerleştim, umarım sen de iyi olursun." minvalinde biten bir mesaj. Cevap vermedim tabi ki.

  Yine durup dururken birilerinin aklına gelmişim ve birileri geldikleri noktayı bana duyurmaya çalışıyor. "Ben bunları bunları yaptım hayatta ya sen ne durumdasın?" alt metinli bir ego tatmini. Hoşlanmadım haliyle; ama bu mesajı kendi öz değerlendirmemi yapmak için bir bahane olarak kullanıyorum şu an ve bulunduğum konumu sorgulamaya başladım.

  Master'ımı bitireli yıl olacak. Mart ayında 1. yılımı tamamladığım, uluslararası çalışan minnoş bir işe sahibim. Konumum çok da kötü değil; ama iyileştirebileceğim birtakım özelliklerim var. Tez vakit bunları tespit edip, üzerlerine yoğunlaşmam gerek.

  Velhasıl şu an kendimi nasıl daha iyi hale getiririm, bunu düşünüyorum.

  2 nisan 11:31

  401. En azından hayattayım, bu da bir şey...

  2 nisan 01:18


  400. Dünyanın en fakir ülkelerinden biri olan kongo, halkının 2 aylık elektrik ve su faturalarını ödeyecekmiş. Bizim vatandaşlara ise tek kolaylık online ödeme sistemi. Hani fakiriz, battıķ ya. Bakın görün kongo'ya asıl fakirliği. Devlet halk içindir. Burası pollyanna cumhuriyeti.

  1 nisan 21:45

  399. içimde inanılmaz  yağlarımdan kurtulma isteği var her bir kasım meydana çıksın istiyorum. bahar geldiğinde hep böyle olurum kışın ölü toprağı üzerimden kalkar vücudumu yeniden şekillendirmek için ayrı bir heyecan duyarım bahar beni motive eder. verimli bir antrenmanın ertesi sabahı kaslarımın acısını hissetmeye bayılırım bugünde tam öyleyim. zararı olmayacağını bilsem çift antrenman yaparım. hiçbir şey düşünmeden esnemeye odaklanmayı, kaslarımı hissetmeyi sadece nefesimi kontrol etmeyi düşünmeyi kaslarımın yanışını öyle çok seviyorum ki artık düzenli bir hayatım olsun ve antrenman yapmak benimle bütünleşsin istiyorum. 

  birde sizinle motive olmak için kullandığım bir yöntemi paylaşmak istiyorum. diyelim ki kilo aldım ve moral motivasyon yağlarımın arasına gömülmüş kendime bir jean almak zorundayım. artık en uygun jean 1 aylık spor salonu üyeliği fiyatına eş değer. böyle zamanlarda “bir beden büyük jean almak mı  azmedip parayı forma girmek için mi kullanmak istiyorsun?” diye kendime soruyorum. evde rutin oluşturup o parayı hem kenara atıp hemde incelmeye vasıl olamadım henüz eminim aranızda böyle tutumlu kadınlar vardır. ama ben o parayı bu şekilde harcayınca üzülmüyorum hatta ay sonunda mutlu oluyorum. düşüncelerimin sizlere de motivasyon olmasını diliyorum sevgili süslüler. aynaya bakınca bedenimizdeki olumlu değişmeleri göreceğimiz günlerde görüşmek üzere.. fitnessın köpeği sophiden sevgiler.

  8 mart 17:38

  398. Bir insan hiçbir suçu olmadığı halde daha ne kadar suçlanıp aşağılanabilir bunu düşünüyorum. Yani illa ki bir limiti vardır(gizlinot: Vardır, değil mi?)

  7 mart 01:24

  397. Evlatlarim savaş görmeden büyüyebilecek mi?

  1 mart 23:11


  396. Bu ülkede çok şeyden, insan tipinden, düzensizlikten, başıbozukluktan, cahillikten, arsızlıktan ve herkesin akbaba gibi olmasından o kadar çok nefret ediyorum ki burada yaşamanın ömrümü kısalttığını hissediyorum.

  1 mart 16:10

  395. Yapacak çok işim var aslında ama o enerji yok. Her bulduğum bahane ile kanepeye yayılıyorum.

  1 mart 14:23

  394. Yağlı yemeye nasıl ara verebileceğimi düşünüyorum çünkü bu ara içime dert oldu. Sürekli sağlıksız beslemekten, her gün fast food ve cips tüketmekten cildimi çok fazla bozdum, kendime artık bir dur demeliyim.

  Bir de bir gün içinde güzelce essay yazabilmeyi öğrenmem gerekiyor ve bu konu namına en ufak bir çabam bulunmadı henüz. Ders çalışma azmim geri gelse keşke yoksa hazin bir son beni bekliyor. Bakalım ne zaman harekete geçeceğim..

  1 mart 00:30