yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (690)
  • medya (12)

  690. kendimi bildim bileli pedi alırken uzun/yoğun şeklinde seçerim, dün ped alırken artık normal olanın yettiğini zaten eskisi kadar uzun ve yoğun olmadığını düşündüm. pedlerin önünde ufak bir iç hesaplaşma fırtınası yaşandı, zaman geçiyor. 

  16 kasım 11:07

  689. Diş hekimleri çok iyi kazanıyor ama tedavi sonrasında hastalarda çıkan sıkıntılarla uğraşmak çok zor.İşte kaplamanın altı ağrıyor, dolgu çöktü kırıldı, köprü diş etiyle uyumsuz oldu vs vs.Baş ağrısı tam.Geçen seneki doktorum beni engellemişti şikayetimi vatsaptan yazınca.Bu yılki doktorum extra para talep etmeden köprüyü yeniden yaptı.Diş hekimliğinde itibar paradan önemli cidden.Hem işinin ehli hem de dürüst insana gelmeniz dileğiyle süslüler diş önemli.

  13 kasım 18:19

  688. Şu son bir aydır, kendim dışında, şahsen beni ilgilendirmeyen hiçbir şeye, filistin'deki savaşla, çocuk ölümleriyle dalga geçilmesine sinirlendiğim kadar sinirlendiğimi hatırlamıyorum.

  Normalde sakin yapıda biriyimdir. Soğukkanlılığımı kolay yitirmem. Objektif bakabilirim çok şeye. Fakat bu olaylardan sonra Derin felsefi sorgulamalar içerisine girdim.

  İnsani yardım götürürken seçici olma şansımız olsaydı, herhangi doğal afet, savaş veya felaket halinde, suçsuz siviller hele de çocuklar için "gram üzülüp umursamıyorum, gebersinler" diyenlere yardım götürmemeyi seçerdim.

  Bir enkazın altında kaldınız, veya ağır yaralısınız diyelim, veya bir trafik kazası geçirdiniz. Ama aynı şey aynı anda başkasının da başına geldi. O an iki kişiden birine yardım edebilecek durumda olsam, "gebersinler, ben ırkçıyım, onlar alt insan zaten, hak ediyorlar" diyeni seçmem. Normal vicdani duruş veya normal bir tarafsızlık sergilediğini bildiğim kişiye yardım etmeyi tercih ederim. Kanaması olan ve ped ihtiyacı içerisinde, insani yardım bekleyen iki kadın var diyelim. Yine bir şeyleri bilerek seçim yapma şansım olsa, insani yardımı, bu durumda pedleri, aynı durumdaki hemcinslerini umursamama çığırtkanlığı yaptığını bildiğim kadına vermem kesinlikle. Diğerine veririm.

  Özel Yaşantımda da hiçbir şekilde öyle biriyle arkadaşlık etmem. Bir arkadaşımın bu tarz fikirlere ve tavra sahip olduğunu öğrenirsem görüşmeyi keserim.

  9 kasım 15:52 9 kasım 15:54


  687. Bugün doğum günümdü, 30 olduk hayırlı uğurlu olsun.

  9 kasım 00:49

  686. yurtdışına gitmek. orada hayat daha konforlu vs diye değil. gerçekten küçüklüğümden beri yurtdışına gitmek, farklı ülkeler, farklı kültürler görmek ve deneyimlemek isteyen biriyim. uzun süre yaşarım, kısa süre yaşarım onu bilemiyorum. ama gezmek istiyorum. doyasıya dünyayı gezmek istiyorum. bunu nasıl yapabileceğimi düşünüyorum ama yıllarca çalışmaktan başka çıkış yolu bulamıyorum.

  7 kasım 16:33

  685. uzun yıllardır, küçük yaştan beri çalışıyorum. okunan okullar, alınan sertifikalar, sürekli geliştirmeye uğraştığım potansiyelim, bilgi birikimin, genel kültürüm vs vs. yani sürekli kendime yatırım yapıyorum. dünden pişman olmamak, bugünü iyi geçirmek ve yarına iyi bakabilmek için. sonra bir şey oluyor... az önce oldu mesela. işyerine eğitim için diğer şubelerden bizim alandaki personeller geldi. içlerinde sadece bir tane genç bir kız vardı. benden çok daha genç olduğu için girdiği birim hoşuma gitti. çünkü pek erkek yok bizim alanda. sonra kızın pozisyonunu öğrendim. o yaşa pozisyon için olağanüstü bir başarı sergilemesi gerekir. tabii kazın ayağı öyle değilmiş. kız o şubedeki şefin tanıdığıymış. e ben neye uğraşıyorum diye düşünüyorum son yarım saattir. birileri bunca mücadeleye rağmen, hiç mücadele etmeden başkalarının üzerine basarak ayakları taşa değmeden böyle ilerleyecek mi?

  7 kasım 10:52

  684. bugün sosyal medyada dolaşırken yine bir doktora saldırı haberi gördüm. ne yazıkki fotoğrafı açıp bakınca tanıdığım genç bir kadın hekim olduğu fark ettim. çok yazık gerçekten binbir emekle okutulup büyütülen pırıl pırıl insanlara yapılan çok yazık.

  6 kasım 17:23


  683. Bugün yine pazar, yine ayın 5i, yine aynı sessizlik, yine sensizim... Tarihler ilerlese de aynı hissiyat. Bugün 9 ay oldu. Daha kaç ay sayıcam bilmiyorum. Ama beni beklediğini biliyorum. Bir gün bizim için tarihler ileriye değil geriye ilerleyecek ve kavuşacağız...

  6 kasım 00:10

  682. Bugün babamın ölüm yıldönümü. Geçen sene yaptığım helvanın ölçüsünü bu sene tutturamadım. Bir senedir yüzleşemedim hâlâ, içim hâlâ ağlayıp bağırıyor, dışım hâlâ çok sessiz...

  5 kasım 21:57

  681. Bir pazar sabahı 5.30'da uyanıp işe gitmek üzere hazırlandım. Allahım lütfen hafta sonu tatili olan, insani düzeyde maaş veren ve bana bir kariyer vaat eden bir iş bulmama yardım et. Sosyal hayatım ve psikolojim bitti bu işte. Düzensiz uykular, düzensiz giriş çıkış saatleri, her daim memnuniyetsiz ve açığınızı arayan bir iş arkadaşı. Ayaklarım geri geri gidiyor ve henüz sadece 1 ay oldu. 

  4 kasım 23:42